کد خبر : 71601
/ 20:31
پس از گذشت ۴ روز از مرگ یک دختربچه ۸ ساله، یک پسربچه نیز به همان دلیل کشته شد؛

مرگ متادونی یک کودک دیگر

شامگاه سه‌شنبه در حالی پیکر نیمه‌جان یک پسربچه دوساله به درمانگاهی در بولوار طبرسی شمالی منتقل شد که پس از گذشت کمتر از نیم ساعت، این کودک برای همیشه چشمان معصومش را بر روی زندگی بست.

مرگ متادونی یک کودک دیگر

ابوعطا- به گزارش شهرآرا، چهار روز پیش یک دختربچه هشت‌ساله در مشهد جان خود را از دست داد که تحقیقات مقام قضایی مشخص کرد مادر این دخترک نیمه‌شب با بدحال‌شدن فرزندش از داخل یخچال به‌اشتباه شربت متادون همسرش که در شیشه شربت استامینوفن نگهداری می‌شده را برداشته و به کودک خورانده‌است که بر اثر آن، این کودک جان خود را از دست داد. در حالی که تنها چهار روز از این ماجرا گذشته‌بود، پرونده مشابه دیگری بر روی میز قاضی کاظم میرزایی، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گشوده شد.

این حادثه زمانی رخ داد که مادری سه‌شنبه‌شب با چشمان اشک‌بار، در حالی که پسربچه دوساله‌اش را در بغل می‌فشرد، وارد یکی از درمانگاه‌های بولوار طبرسی شمالی شد. کادر درمانی این درمانگاه با مشاهده وضعیت وخیم پسربچه، عملیات احیا را آغاز کردند، اما هنوز دقایق زیادی از آمدن مادر و پس از آن پدر پسربچه نگذشته‌بود که این کودک برای همیشه چشمانش را بست. با اعلام مرگ مشکوک این پسربچه دوساله، پلیس در جریان قرار گرفت و تیمی از ماموران کلانتری طبرسی‌شمالی به دستور سروان نصرا... بهامین (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) ماموریت یافتند که به پرونده رسیدگی کنند. با حضور ماموران در کلانتری و بررسی‌های اولیه، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در جریان حادثه قرار گرفت و دقایقی بعد، خود را به این درمانگاه رساند.

قاضی کاظم میرزایی در حالی تحقیقات خود را درخصوص این پرونده آغاز کرد که مشخص شد این کودک نیز بر اثر خوردن شربت متادون جان باخته‌است. بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درحالی بازجویی‌های خود را از پدر و مادر کودک آغاز کرد که آن‌ها مدعی بودند شیشه شربت متادون روی اُپن بوده و امیرحسین دوساله نیز در حال بازی بوده‌است که ناگهان به دور از چشمان آن‌ها مقداری از این دارو را سرکشیده‌است.

به گفته پزشکان، دیررساندن این کودک به مرکز درمانی علت اصلی مرگ کودک بوده که به دستور قاضی میرزایی، جسد برای مشخص‌شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

قاضی میرزایی با اشاره به وضعیت نامناسب روحی والدین این کودک، از ادامه تحقیقات در روزهای دیگر خبر داد و نسبت به نگهداری شربت‌های متادون در شیشه‌هایی که کودکان می‌توانند به‌راحتی درب آن‌ها را باز کنند یا در شیشه‌هایی مشابه شیشه داروهای دیگر، به شهروندان هشدار داد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی