کد خبر : 71611
/ 09:54

دلار واقعی کشید بالا یا غیرواقعی؟

سلام، شنوندگان عزیز رادیو، برنامه امروز ما درباره نرخ دلار است و مهمان برنامه هم دکتر کارشناس‌نژاد هستند.

دلار واقعی کشید بالا یا غیرواقعی؟

مهدی محمدی- سلام، شنوندگان عزیز رادیو، برنامه امروز ما درباره نرخ دلار است و مهمان برنامه هم دکتر کارشناس‌نژاد هستند.
-آقای «کارشناس‌نژاد»، نظر شما در باره قیمت جدید دلار چیه؟
- مگه دلار چند شده؟
- ۴١٠٠تومان، آقای کارشناس‌نژاد.
- اوه اوه اوه، چقدر گرون شده، یعنی الان دیگه دلار هزار تومان نیست؟! خب وزیر محترم اقتصاد، آقای زنگنه باید به این موضوع رسیدگی کنند.
- ببخشید، ولی وزیر اقتصاد که آقای زنگنه نیستند.
- راست میگید ها، من همش آقای زنگنه رو با وزیر اقتصاد آقای ظریف اشتباه می‌گیرم، چون هر دوتاشون اول اسمشون ضاد داره.
- اصلا آقای کارشناس، اسم این وزیرها رو ولش کن، دولت باید چه‌کار می‌کرد تا دلار از مرز ۴٠٠٠تومان رد نشود؟
- باید دلار را قبل از اینکه از مرز ۴٠٠٠ رد شود، با تیر می‌زدنش که نتونه از مرز رد بشه. راستی حالا که دلار بالا کشیده، موبایل هم گرون شده آیا؟
- بله، طبق گزارشات، موبایل‌ها هم ١٠ تا ١۵درصد افزایش قیمت داشته است.
- دیدی آقای مجری، حالا که خواستیم گوشی بخریم، اونم گرون شد. من اگه اقیانوس اطلس هم برم باید یه آفتابه با خودم ببرم تا تبدیل به دریاچه ارومیه نشه. امیدوارم رئیس جمهور محترم آقای اسحاق لاریجانی‌نژاد یه فکری به حال گرونی دلار بکنند.
- آقای کارشناس اون چیه دستتونه؟
- این مدرک دکترای علوم سیاسیمه، می‌خوام باهاش برم تاکسی ثبت‌نام کنم. وای چرا داری پارش....
- خب بینندگان عزیز، ببخشید که برنامه ما به دلیل اشکالات فنی چند لحظه قطع شد، الان ارتباط مستقیم برقرار کردیم با یکی از کارشناسان دیگر برناممون.
- آقای مسافربران سلام.
- کوهسنگی سه نفر، کوهسنگی سه نفر، من هم سلام عرض می‌کنم خدمت شما!
- نظر شما درباره افزایش قیمت دلار چیه؟
- کوهسنگی فقط یه نفر، نبود؟ عرض کنم حضور شما آقای مجری که همین چند لحظه پیش که با گوشی رفتم توی سایت اتحادیه طلا و جواهر، قیمت ۴١٣٠ تومان بود. این وسط بانک مرکزی موظف است که (کوهسنگی؟ بشین که رفتیم) ثبات در بازار ارز را حفظ کند و نگذارد که بازار دچار نوساناتی بیش از این شود. من قبلا هم در مقاله‌ای که در نشریه اکونومیست چاپ شده بود، ( این نیسان‌آبی‌ها هم که راهنمازدن بلند نیستند) گفته بودم که در هر کشوری دولت موظف است جلوی ایجاد تقاضای کاذب برای ارز را بگیرد.
- معاون وزیر اقتصاد، اخیرا گفته‌اند که «رشد کنونی دلار، به‌معنای تضعیف ارزش پول ملی نیست»
- بله، من هم از رادیو این حرف ایشونو شنیدم و همون‌جا یه مسافر جلو نشسته بود، تا این حرفو زد، من از شدت خنده فرمون رو گاز می‌زدم، مسافره هم داشبورد رو گاز می‌زد. این حرف مثل اینه که سرمربی سیاه‌جامگان بعد از باخت ٣بر صفر روز جمعه مقابل پرسپولیس بگه این به معنای شکست ما از پرسپولیس نبود.
- افزایش قیمت دلار چه پیامدهایی خواهد داشت؟
- البته به جای چه پیامدهایی خواهد داشت، باید بگوییم چه پیامدهایی داشته است، چون همین الان، برنج وارداتی، گوشت از همه رنگش، یعنی هم گوشت قرمز و هم گوشت سفید، همچنین آجیل و حبوبات هم گرون شدند، لوازم خانگی هم که ٢٠درصد افزایش قیمت داشتند. در ضمن امیدوارم صدای من از طریق رادیو خدمت مسافر عزیزی که جلو نشستند و سه مسافری که عقب نشستند، هم برسد و به آن‌ها هم اعلام می‌کنم، که به‌خاطر افزایش نرخ دلار، کرایه امروز نفری ۵٠٠تومان بیشتر شده است. ...جناب سروان تو رو خدا جریمه ننویس، کار واجب داشتم که گوشی دستم بود.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی