کد خبر : 71633
/ 14:20

حقوق شهروندی گورخواب‌ها

گور چند نوع است: یک جورش راه راه است!

حقوق شهروندی گورخواب‌ها

مجتبی نخعی راد- گور چند نوع است: یک جورش راه راه است! خیام در این باره می‌گوید: «بهرام که گور می‌گرفتی همه عمر/ دیدی که چگونه گور بهرام گرفت.» یک‌جور گور اشرافی هست که چندصد میلیون ‌ قیمت دارد و احتمالا مجهز به کولر، سونا و جکوزی است. یک‌جور گور هم گور عادی است که بیشتر ما را آنجا می‌برند و پروانه تراکم گرفته و چند طبقه است، ولی اخیرا مشخص شده یک‌جور گور جدید هم با نام «گور خواب» هست، یعنی عده‌ای که قبل از مرگ برای خواب به گور می‌روند، به طوری‌که این حقیقت تلخ دل جناب روحانی را هم به درد آورده است و گفته‌اند: «گور خوابی از فقر، برای مردم و دولت قابل تحمل نیست.» ضمن تشکر از ایشان، چند راهکار برای حل این معضل پیشنهاد می‌شود:
- گور بی‌گور! یعنی گورها را پر کنیم، این‌جوری گوری نیست که فقرا در آن بخوابند و دل مسئولان را به‌درد بیاورند.
- یک راه‌حل را هم برخی به اصطلاح روشن‌فکران دولتی در قالب «حقوق شهروندی گورخواب‌ها» رونمایی کرده‌اند«عقیم‌سازی شوند» تا منقرض شوند! به هر حال عقیم‌سازی از غنی‌سازی و فقرزدایی راحت‌تر است. البته اگر حقوق‌بگیران نجومی هم عقیم شوند بد نیست، شاید یک چیزی هم به محرومان هم برسد.
- بگردیم و ببینیم روی صحبت جناب روحانی با کدام مسئولان بوده، همان‌ها را پیدا کنیم و خواهش کنیم هنگام تلاش برای خرید هواپیما و پیگیری مجدانه لغو کنسرت‌ها، به محرومان جامعه هم کمی توجه کنند.

دل پردرد مرفهان بی‌درد!
وقتی می‌گویند تورم ٧درصد است، برای شما که یارانه چهل و پنج هزار و پانصد تومانی می‌گیرید این تورم به چشم نمی‌آید، ولی آیا از دل پردرد مرفهان بی‌درد خبر دارید؟ می‌دانید این شیب ملایم تورم و افزایش قیمت دلار چه بلایی بر سر قیمت شاسی بلند آورده است؟
می‌دانید وقتی شما به خاطر صد هزارتومان گران‌تر شدن پراید داد و هوار راه می‌اندازید، مرفهان شاسی‌بلند سوار مجبورند لکسوس و پورشه را چندمیلیون تومان گران‌تر بخرند و دم برنمی‌آورند؟ آیا این برای مظلومیت آن‌ها کافی نیست؟
البته این فقط مشکل آن‌ها نیست، وقتی که شما با خودروی باکیفیت داخلی که ترمزش بگیر نگیر دارد در خیابان رانندگی می‌کنید، هر آن باید این احتمال را بدهید که وقتی ترمز موقع نگیرش باشد، ممکن است ماشین جلویی پورشه باشد!
فقط کافیست چراغ عقب پورشه را بشکنید تا هشت میلیون تومان ناقابل پیاده شوید، اگر هر دو چراغ را بشکنید که به اندازه یک پراید نو خسارت زده‌اید. توصیه می‌کنیم در تصادف شدید با این گونه خودروها و با توجه به محدودیت سقف بیمه‌تان، ابتدا خونسردی خود را حفظ کرده، از خودرو پیاده شوید، اثر انگشتتان را از روی فرمان و درب پاک کنید، پلاک جلو و عقب خودروی خودتان را بکنید و تا می‌توانید از محل حادثه دور شوید!

برو مثل ما کار می‌کن مگو چیست کار!
این چشم بادامی‌ها فقط بلدند شلوغ کنند، خب فهمیدیم که شما زیاد کار می‌کنید، دیگر این همه سر و صدا ندارد، خودتان را می‌کشید که به ما فخر بفروشید؟ وقتی اعلام می‌شود «یک شرکت تبلیغاتی ژاپنی یکی از کارمندان جوان خود را چنان زیر فشار کار قرار داده که دست به خودکشی زده است» هدف فقط بزرگ‌نمایی است، وگرنه ژاپنی‌ها بیایند کار کردن ما ایرانی را ببینند تا بفهمند اگر قرار به این‌کارها بود باید کارمندان ما چند سال پیش منقرض می‌شدند!
شما یک نگاه به فیش‌های حقوقی بیندازید، حق اضافه‌کاری، حق مأموریت، حق مسکن، حق عائله‌مندی، حق اوقات فراغت فرزندان، حق خوش‌آمدید، حق ممنون که هستید، حق اینکه رکورد حل جدول را بهبود بخشیدید، حق تلگرام، حق پاچه‌خواری، حق زیر آب زنی، حق مشارکت در گروه اداره و ارسال استیکر خنده بعد از جک‌های بی‌مزه رئیس، حق کم و کسری اگر هست ببخشید و خیلی حق‌های دیگر که حق ماست و نمی‌دهند! بعد ژاپنی‌ها فقط به خاطر اینکه «از هر ۵کارمند یک نفر در این کشور به حد کشت یا در حد ابتلا به بیماری‌های کشنده کار می‌کند.» به خودشان افتخار می‌کنند، برو عموجون، برو مثل ما کار می‌کن مگو چیست کار!

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی