کد خبر : 71681
/ 10:11

آب رفته به جوی باز‌می‌گردد؟

در راستای اینکه معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب مشهد خبر داد:« در سال گذشته ٢٢٢میلیون و ۴٠٠هزار مترمکعب آب شرب در مشهد تولید شده که تنها بهای ١٧۵میلیون مترمکعب آن دریافت شده است.»

آب رفته به جوی باز‌می‌گردد؟

مجتبی نخعی راد- در راستای اینکه معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب مشهد خبر داد:« در سال گذشته ٢٢٢میلیون و ۴٠٠هزار مترمکعب آب شرب در مشهد تولید شده که تنها بهای ١٧۵میلیون مترمکعب آن دریافت شده است.» و با توجه به اینکه بخشی از این بهای دریافت نشده مربوط به فرسودگی شبکه وبخشی مربوط به پدیده «آب دزدی» می‌باشد، پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از متضررشدن شرکت آب، چند ردیف هزینه جدید در قبوض آب درج و هزینه آن از مشترکان اخذ شود.
﷯ آب دزدک: بهای مربوط به سهم مشترکان از دزدی آب غیرمشترکان!
﷯ آب رفته به جوی بازنمی‌گردد: سهم مشترکان از بهای آبی که به‌دلیل فرسودگی شبکه نشت می‌کند و هدر می‌رود.
﷯ حق آب و گل: به هر حال وقتی لوله‌ آبی نشتی دارد، به میزان زیادی گل درست می‌شود که باید حقش را ادا کرد.
﷯ آب‌نمان: این با آبونمان فرق می‌کند، این بهایی است که مشترکان بابت مصرف بی‌رویه می‌پردازند و چون با این وضعیت بارندگی و روند مصرف، قطعا در تابستان آبی باقی نمی‌ماند به آن هزینه «آب‌نمان» می‌گوییم.
﷯ برجام: بله! چرا تعجب می‌کنید؟ رئیس جمهور می‌گفتند حتی آب خوردن ما هم به برجام مربوط است، بنابراین باید بهایش را بپردازید.
﷯ آب زیر کاه: دیدید برای برخی مشترکان روی قبض نوشته می‌شود «کنتور خراب»؟ خب اگر خراب است چرا کسی درستش نمی‌کند؟ بنابراین این دسته از مشترکان چون مصرفشان مشخص نیست، بقیه باید بهای آب زیر کاه بودن آن‌ها را بدهند!

خوردن یا نخوردن، مسئله‌ای نیست!
بالاخره بخوریم یا نخوریم؟ وقتی رئیس سازمان غذا و دارو از یک طرف می‌گویند: «در ایران متاسفانه هنوز حدود ۴میلیون نفر کمتر از نیاز غذا دریافت می‌کنند.» و از طرف دیگر می‌گویند: «۲۵درصد ایرانی‌ها هم بیش از نیاز غذا می‌خورند» ما هم از یک طرف دیگر برای حل این مشکلات پیشنهاد می‌کنیم؛
- یک سمینار خیلی مفصل در حد «سمی‌ناهار» در این رابطه برگزار شود با این عنوان که «چطور بخوریم که به بقیه هم چیزی برسد؟» و در آن از همه نجومی‌بگیران محترم دعوت شود تا تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند.
- آن ٢۵درصد پرخور را به بازدید از کارخانه‌های سوسیس و کالباس ببریم تا اشتهایشان کور شود!
- برخی مغزهای متفکر باز هم دست به ایده شوند و پیشنهاد «عقیم‌سازی» هر دو دسته فقیر و غنی را بدهند.
- طی پرسشنامه‌ای از آن ۴میلیون نفر بپرسیم که اولا از حقوق شهروندی‌شان رضایت دارند یا خیر؟ ثانیا وقتی گلابی‌های برجام رسید، دوست دارند چه نوع هواپیمایی را سوار شوند، بوئینگ یا ایرباس؟ اینجوری فکرشان مشغول می‌شود و از گرسنگی یادشان می‌رود.

انتقادهای تورم ‌زا
بله، خب جناب کواکبیان راست می‌گویند که «اگر منتقدان با برجام مخالفت نمی‌کردند دلار گران نمی‌شد!» انتقاد چه معنی می‌دهد؟ چرا می‌خواهید گرانی همه چیز را به نرخ تورم ٧درصدی ربط بدهید؟ این همه فواید مثل آفتاب، باران، گلابی، هواپیما... آیا این برای شما کافی نیست؟ انتقاد نسبت به برجام پایه و اساس هر نوع گرانی است، حتی احتمالا مرغ‌ها هم انتقاداتی نسبت به برجام دارند که قیمت تخمشان را گران کرده‌اند، گوسفندان که دیگر شورش را در آورده‌اند و طوری گوشتتان را گران کرده‌اند که انگار طلب پدرشان را از برجام دارند! ما ضمن دعوت همه به تعریف و تمجید به جای انتقاد، از همه دلالان و مافیای بازار ارز می‌خواهیم به حرف‌های منتقدان گوش ندهند و فقط تعریف‌ها را در نظر بگیرند! با تشکر از جمشید عزیز و همه بچه‌های مافیای پشت پرده
دلار.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی