کد خبر : 71722
/ 21:17

تبدیل صدا به متن فارسی در تلگرام

حتما بارها برایتان پیش آمده که مجبور باشید پاسخ شخصی را در تلگرام بدهید اما به هر دلیلی امکان تایپ کردن نداشته باشید. در چنین مواقعی همه ما به این موضوع فکر می‌کنیم که ای کاش می‌شد ما حرف بزنیم و متن به صورت خودکار تایپ شود.

تبدیل صدا به متن فارسی در تلگرام

باید به شما مژده دهیم که این‌کار دیگر یک رویا نیست و شما می‌توانید واقعا چنین کاری را انجام دهید و خوشبختانه این امکان برای زبان فارسی نیز فراهم شده است. انجام این‌کار بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ مهارت یا نرم‌افزار خاصی ندارد. تنها کافی است از یک روبات تلگرامی با نام Voicy استفاده کنید. برای ورود به این روبات لازم است عبارت @voicybot را نوشته و برای خودتان یا یکی از دوستانتان ارسال کنید. سپس روی آن کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه روبات باید در ابتدا و برای شروع کار دکمه Start را انتخاب کنید. پس از آن لیستی نمایان می‌شود که زبان‌های مختلف را در آن نشان می‌دهد که باید بر روی گزینه فلش کلیک کرده و به صفحه بعد هدایت شوید. این‌کار را تا آنجا ادامه دهید که به صفحه‌ای برسید که عبارت Persian در لیست مشاهده شود.

این گزینه را انتخاب کنید تا زبان مدنظر شما اعمال شده و روبات، آغاز به کار خود را اعلام کند.

حالا کافی است دکمه ضبط صدا را نگه داشته و جمله‌ای که قصد تایپ‌کردن آن را دارید با صدایی رسا بیان کنید. پس از ارسال صدا، روبات چند ثانیه آن را پردازش کرده و سپس متن را برایتان ارسال خواهد کرد. در صورتی که جمله بیان شده توسط شما به اندازه کافی مفهوم نباشد، روبات درخواست خواهد کرد مجددا آن را ارسال کنید.

کار تمام شد، به همین سادگی توانستید صحبت کرده و آن را به صورت تایپ شده تحویل بگیرید. پس از این می‌توانید آن را کپی کنید یا برای دوستانتان فوروارد کنید.

این روبات قدرت تشخیص خوبی برای لغات زبان فارسی دارد. اما قطعا هرچه کلمات را سلیس‌تر بیان کنید، نتیجه بهتری هم دریافت خواهید کرد. 

 

100058.jpg

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی