کد خبر : 71741
/ 13:06

همه‌اش فتوشاپ بوده!

تکذیب‌کردن، نقش مهمی در زندگی مسئولان دارد، یعنی اگر برویم فیش حقوقی سخنگوها و روابط عمومی‌های سازمان‌ها را دربیاوریم، اصلا تعجب نخواهیم کرد اگر یک بند «حق تکذیب» در آن ببینیم که به پاس هزاران تکذیب در ماه به آنان تعلق می‌گیرد.

همه‌اش فتوشاپ بوده!

مجتبی نخعی راد- تکذیب‌کردن، نقش مهمی در زندگی مسئولان دارد، یعنی اگر برویم فیش حقوقی سخنگوها و روابط عمومی‌های سازمان‌ها را دربیاوریم، اصلا تعجب نخواهیم کرد اگر یک بند «حق تکذیب» در آن ببینیم که به پاس هزاران تکذیب در ماه به آنان تعلق می‌گیرد.
مثلا وقتی دو چهره ورزشی اختلافاتشان را تکذیب می‌کنند، شما می‌توانید مطمئن شوید که اگر در بازی از کنار همدیگر رد شوند، شکستگی دست یکی و لگن دیگری روی شاخش است! قضیه تکذیبیه روابط عمومی وزارت راه هم همین است، وقتی در مناظره تلویزیونی شریعتمداری و کواکبیان، مدیرمسئول روزنامه کیهان به موضوع «عقد قرارداد با کترینگ اتریشی برای تأمین غذای مسافران راه‌آهن ایران» اشاره کرد، هنوز کلام از دهان ایشان خارج نشده بود و درست در ساعات نیمه شب، روابط عمومی وزارت راه واکنش نشان داده و همانجا این موضوع را تکذیب کرد، به‌طوری‌که حتی در حادثه انفجار قطار هم سرعت عمل در این حد بالا نبود.
با وجود اینکه همه خبرگزاری‌ها این خبر را پوشش داده بودند، ولی دو احتمال برای این تکذیب وجود دارد: یا از دید روابط عمومی این وزارتخانه، مراسم عریض و طویل افتتاح کترینگ با حضور وزیر راه و رسانه‌ها و سخنرانی‌ ایشان کنار پرچم اتریش از اول تا آخر فتوشاپ بوده، یا اینکه بچه‌های روابط عمومی وزارت راه از اینکه غذای اتریشی به دست آن‌ها نرسیده، دلخور هستند و می‌خواستند بگویند غذای اتریشی ما را می‌پیچانید؟ پس کلا تکذیب
می‌کنیم!

نقش سبیل و دور بازو در رانندگی
ضمن تشکر از مسئولان راهنمایی و رانندگی که محدودیت‌های جدیدی برای دریافت‌کنندگان گواهینامه از ماه آینده اعمال می‌کنند، خواهشمندیم فرهنگ‌سازی‌های مربوطه هم انجام شود تا یک عده از این وضعیت سوء‌استفاده نکنند. یعنی وقتی قرار است لوگوی تاحدی ضایع «راننده تازه گواهینامه گرفته!» که به شکل مثلثی زرد رنگ است را روی خودروی سواری‌شان نصب کنند، هدف این است که بقیه رانندگان مراعات کنند، نه اینکه تازه گواهینامه‌گرفته‌ها را انگشت‌نما کنند و دست بیندازند.
البته برای پشتیبانی از این رانندگان صفر کیلومتر یک نیروی کمکی در نظر گرفته شده، چون قرار است تا سه‌ماه الزاما فردی که گواهینامه دارد، در کنار کسی باشد که به‌تازگی گواهینامه دریافت کرده است، بنابراین وقتی راننده مشغول رانندگی است و نمی‌تواند واکنش سریع و مناسب نشان دهد، فرد کناری می‌تواند جبران کرده و با بیرون آوردن سرش از پنجره، جواب شایسته‌ای به این‌گونه رانندگان غیرمحترم بدهد! بنابراین رانندگان جدید باید فرد کناری را از بین افراد باتجربه و دارای شرایط انتخاب کنند، همچنین آن دسته از رانندگان غیرمحترمی که ممکن است دنبال سوژه باشند، باید به میزان سبیل و دور بازوی فرد کناری توجه لازم را داشته باشند تا دچار حادثه
نشوند!

چاقی در تیم ملی
چرا پروفسور را ناراحت می‌کنید؟ معلوم نیست وقتی این همه بازیکن در لیگ هست، چرا بازیکنان پرسپولیس را به تیم ملی دعوت می‌کنید که باعث ناراحتی جناب برانکو شود و بگویند: «اگر قهرمان لیگ نشویم، تقصیر کی‌روش و فدراسیون فوتبال است!» ما هم ضمن تأیید فرمایشات ایشان، این نکته را هم اضافه می‌کنیم که اگر پرسپولیس قهرمان آسیا و جهان نشود، تقصیر کی‌روش است، حذف از جام حذفی و حتی کنار گذاشته‌شدن ایشان از تیم ملی هم تقصیر کی‌روش است!
وقتی ایشان می‌گویند: «بازیکنان پس از هر اردوی تیم ملی با دو سه کیلو اضافه وزن برمی‌گردند.» به نکته مهمی اشاره می‌کنند، تیم ملی با این همه یال و کوپال می‌رود در کشور دوست و برادر امارات اردو می‌زند، بعد آن‌ها کارشکنی می‌کنند و بازی تدارکاتی با مراکش لغو می‌شود، معلوم است دیگر، شما هم بدون بازی تدارکاتی بروید دبی چاق می‌شوید! احتمالا یا اکسیژن اردوهای تیم ملی سنگین است و آدم نفس که می‌کشد چاق می‌شود، یا آبش چاق‌کننده است، دقیقش را پروفسور برانکو و کی‌روش می‌دانند و لاغیر!

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی