کد خبر : 71777
/ 22:40
رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی از دستگیری یک خانم جوان به اتهام مزاحمت خبر داد؛

هک تلگرام برای تحقیق ازدواج!

دختر جوانی که روش عجیبی برای تحقیق از خواستگارش انتخاب کرده‌بود، از سوی پلیس فتا به جرم مزاحمت در فضای سایبری دستگیر شد.

هک تلگرام برای تحقیق ازدواج!

محمدجواد ابوعطا- به گزارش شهرآرا، با جدی‌شدن بحث ازدواج و مصربودن خانواده پسر، دختر جوان سر دوراهی مانده‌‌بود و نمی‌دانست چه‌کار باید بکند. دختر جوان بدون هیچ مشورتی، با خود تصمیم گرفت که به‌تنهایی به تحقیق درمورد خواستگارش بپردازد.

 

رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی با اشاره به شکایت پسری جوان مبنی‌بر هک‌شدن شبکه اجتماعی تلگرامش، بیان کرد: با اعلام این شکایت، بلافاصله کارشناسان عملیات شناسایی خود را آغاز کردند.

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: تحقیقات بعدی نشان داد که فردی با نفوذ به تلگرام این فرد، با مخاطبان او ارتباط برقرار کرده و در حال جمع‌آوری اطلاعات شخصی این پسر جوان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع که احتمال اخاذی از این فرد یا ریختن آبروی او مطرح بود، کارشناسان با تمرکز بر روی اطلاعات ارائه‌شده در این مدت از طریق تلگرام پسر جوان، به مدارکی دال بر دست‌داشتن فردی در این پرونده دست یافتند.

جهانشیری افزود: با ارتباطات فنی صورت‌گرفته، متهمی در این رابطه شناسایی شد و هماهنگی لازم جهت دستگیری وی انجام گرفت.

رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوى درخصوص جزئیات این پرونده گفت: متهم که دختری ۳۱‌ساله با تحصیلات کارشناسی‌ارشد بود، در مواجهه با ادله فنی، با ندامت، بزه خود را پذیرفت و اعتراف کرد که شاکی خواستگار وی بوده و وی نیز به قصد آزمایش صداقت و درستکاری شاکی و به منظور انجام تحقیقات میدانی از او، با ترفندی اقدام به فریب شاکی کرده و در قالب ارسال جایزه، از وی خواسته‌است رمز عضویت خود را به وی بدهد و با داشتن حساب کاربری تلگرام شاکی، به لیست مخاطبان او نیز دسترسی پیدا کرده و با ایجاد ارتباط با مخاطبان وی، از آن‌ها اطلاعاتی درمورد شاکی دریافت کرده‌

است.

به گفته سرهنگ جهانشیری، در راستای تکمیل پرونده، متهم پس از اعتراف، به همراه پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی