کد خبر : 71780
/ 23:37
استاندار با تاکید بر بدهی های پدیده از محل ارزش افزوده پروژه ها:

پول کنسرسیوم خرج شهر رویایی می شود

استاندار: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط درجهت تکمیل پروژه‌های خود استفاده کند و پدیده باید بدهی حواله‌های صادر‌شده را از محل ارزش‌افزوده طرح‌های خود بپردازد.

پول کنسرسیوم خرج شهر رویایی می شود

موسوی‌زاده- استاندار خراسان‌رضوی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به ارائه تسهیلات کنسرسیوم بانکی به مجموعه پدیده تاکید کرد: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط درجهت تکمیل پروژه‌های خود استفاده کند و پدیده باید بدهی حواله‌های صادر‌شده را از محل ارزش‌افزوده طرح‌های خود بپردازد. علیرضا رشیدیان با اشاره به حواله‌های صادر‌شده پدیده گفت: این مسئله در کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده‌شاندیز درحال بررسی است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است. وی ادامه داد: وزیر کشور هم در‌خصوص مسئله حواله‌های صادرشده توسط پدیده، مبنی‌بر تعیین‌تکلیف فوری وضعیت ۶۳هزارو۵۲۵ نفر از دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز دستور داده است. استاندار با بیان اینکه شرکت پدیده حتی توان پرداخت مطالبات شهرداری را هم ندارد، گفت: تمام کمک‌ها و امکانات مالی مجموعه پدیده که از محل کنسرسیوم بانکی حاصل ‌می‌شود، فقط باید برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره این مجموعه استفاده شود تا پس از بهره‌برداری از آن و دستیابی به ارزش افزوده، از محل همین ارزش‌‌افزوده‌ها این بدهی‌ها را پرداخت کند. 

 

پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی

استاندار خراسان‌رضوی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرک صنعتی مشهد با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیازمند دریافت تسهیلات بانکی برای ادامه فعالیت خود هستند، اظهار کرد: امروز باید میزان تاثیرگذاری تسهیلات بانکی برای رونق تولید بررسی شود تا بدانیم چقدر توانسته‌ایم با پرداخت این تسهیلات در تحقق دستیابی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم. 

علیرضا رشیدیان با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰درصد واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده‌اند، موردبررسی قرار گرفته‌اند، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۹۹۰ واحد استان از پرداخت‌های آزاد و همچنین تسهیلات رونق تولید بهره‌مند شده‌اند؛ حال باید دید این تسهیلات تا‌چه‌میزان در محل خود هزینه شده است. البته در این ارزیابی، قطعا به‌دنبال مچ‌گیری نیستیم و صرفا این مهم برای رفع اشکالات و تحقق ۱۰۰درصدی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه منابع بانک‌های استان از وضعیت مطلوبی برخوردارند، عنوان کرد: درحال‌حاضر اختیارات بانک ملت برای ارائه تسهیلات به بنگاه‌های زودبازده کاهش یافته که این امر سبب مشکلاتی در ارائه تسهیلات به واحدهای استان می‌شود؛ بنابراین در نظر داریم تا با ارسال نامه‌ای به معاون‌اول رئیس‌جمهور و رئیس کل بانک مرکزی، مراتب اعتراض خود را علام کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی نیز گفت: تاکنون ۹هزارو۹۰۰میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی این استان پرداخت شده است.

راضیه علیرضایی با بیان اینکه طبق مصوبات ستاد تسهیل سقف تسهیلات رونق تولید برای هر واحد ۳میلیارد تومان اعلام شده بود، خاطرنشان کرد: باوجود این، بانک ملت بدون مطرح‌کردن موضوع در ستاد، مستقیما به ارباب‌رجوع اعلام کرده سقف پرداخت ما به واحدهای تولیدی به ۵۰۰میلیون تومان کاهش یافته و درخواست افزایش آن باید در تهران بررسی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه هزارو۵۴۹ واحد به‌طور‌مستقیم تسهیلات دریافت کرده‌اند، گفت: ۴۸۲ واحد با مصوبه ستاد تسهیل استان تسهیلات رونق تولید به مبلغ ۴۱۳میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی