کد خبر : 71787
/ 11:41

روزهای سفید تقویم را سیاه نکنید!

روزهای سفید تقویم هم مهم هستند و مانند دفتر مشق ننوشته‌ای هستند که به‌مرور زمان می‌توانند سیاه شوند، نمونه‌اش همین روز پنجم آذر است که تا سال‌های گذشته سفید بود، اما امسال با زحمات مسئولان وزارت راه از سفیدی در آمد

روزهای سفید تقویم را سیاه نکنید!

مجتبی نخعی راد- تقویم نقش زیادی در زندگی ما دارد، برای ما روزهای قرمز تقویم به‌خصوص آن‌هایی که پشت سر هم قرار می‌گیرند، بسیار حائز اهمیت است، اما برای مسئولان قضیه فرق دارد و علاوه‌بر روزهای قرمز که باید مراقب ترافیک جاده چالوس باشند، روزهای سفید تقویم هم مهم هستند و مانند دفتر مشق ننوشته‌ای هستند که به‌مرور زمان می‌توانند سیاه شوند، نمونه‌اش همین روز پنجم آذر است که تا سال‌های گذشته سفید بود، اما امسال با زحمات مسئولان وزارت راه از سفیدی در آمد، بدین صورت که قرار است با پیشنهاد جناب آخوندی این روز که مصادف با وقوع سانحه تاسف‌بار برخورد قطارهای مسافری سمنان‌مشهد و تبریزمشهد بود، به‌عنوان روز ایمنی راه‌آهن‌ نام‌گذاری
شود!
ما ضمن تشکر از پیشنهاد ایشان، از همه مسئولان تقاضا می‌کنیم حتی‌المقدور و تاجایی که زحمتشان نمی‌شود، بگذارند این روزهای سفید، همین‌طور سفید بمانند! و در همین راستا، ما هم نام‌گذاری‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:
- روز امضای قرارداد با کترینگ اتریشی برای تأمین غذای راه‌آهن: روز توجه به توانمندی‌های داخلی
- روز حمله برانکو به تیم ملی و حذف بازیکنان پرسپولیس از اردو: روز همبستگی برای موفقیت تیم ملی
- روز برملاشدن فیش‌های نجومی: روز صیانت از بیت‌المال
- صدمین روز بعد از روی کار آمدن هر دولت: روز احترام به وعده‌ها

اشتغال‌زایی مجازی
چرا جوانی که پیژامه راه راه مامان‌دوز پوشیده و پاهایش را روی هم انداخته و در اینترنت می‌چرخد، علاف و بیکار در نظر می‌گیرید؟ حتما باید مسئولان به شما بگویند این‌ها دارند کار می‌کنند تا در آمار اشتغال محسوبشان کنید؟ این جمله را ما از خودمان در نیاورده‌ایم که: « یکی از فضاهایی که می‌تواند اشتغال ایجاد کند، فضای مجازی است. در فضای مجازی مردم می‌توانند شغل‌های مناسب داشته باشند.» این را رئیس جمهور گفته‌اند، باز بگویید فضای مجازی بد است و اینترنت اعتیادآور است و فلان!
شما همین بازی کلش را در نظر بگیرید، ببینید وقتی یک اتک به قلعه دشمن می‌خواهید بزنید، چقدر نیروی انسانی و ادوات جنگی لازم است؟ باید کلی ساختمان بسازید که همین خودش مسکن را از رکود خارج می‌کند، باید کلی سلاح بسازید که تولید داخلی را رونق می‌دهد، کلی هم نیروی انسانی درگیر اتک می‌شوند که همگی شاغل محسوب می‌شوند.
البته ناگفته نماند اینکه می‌گویند در اینترنت می‌توانید شغل‌های مناسبی داشته باشید چیز جدیدی نیست، الان من خودم سراغ دارم که طرف در شبکه‌های اجتماعی شغل مناسب در حد دکترای فوق تخصص دارد و مشاوره می‌دهد و حسابی مایه‌دار شده، ولی در دنیای غیرمجازی سیکل هم ندارد! بنابراین همه بیکاران عزیز توجه داشته باشند فضای مجازی، فضای خوبی است، سعی کنید حداقل در آن، شغل خوب و رویایی خود را داشته باشید.

حلوای نذری و نزاع رسانه‌ای
از قدیم گفته‌اند در دعوا حلوا خیرات نمی‌کنند، البته قدیمی‌هاحرف زیاد می‌زده‌اند و بعد خودشان هم در صف حلوا می‌ایستاده‌اند، ولی این روزها شاهدیم که طرف‌داران دعوا و حلوای نذری، خودشان را به نسخه٢٠١٧ به‌روزرسانی کرده‌اند و در «نزاع‌های رسانه‌ای» دنبال حلوا می‌گردند.
همه‌چیز هم از دعوای برانکو و کی‌روش شروع شد که علیه یکدیگر بیانیه دادند، بعد دود دعوایشان وارد هوای تهران شد و آلودگی هوا باعث جنگ لفظی بین شهرداری و سازمان محیط زیست شد، از آن طرف هم ترافیک ایجادشده در این دودها، باعث بگومگوی شهردار با دولتی‌ها شد و دست آخر هم، آن‌ها که بهترین دفاع را در حمله می‌دیدند، بازی را به زمین قوه قضائیه بردند و این شد که می‌بینیم! کم کم هم سران دو قوه وارد فاز بگم بگم می‌شوند که... .
ولی دعوا کار خوبی نیست، با هم دوست باشید، تا انتخابات وقت زیاد است، با توانایی‌ای که در تیم رسانه‌ای دولت می‌بینیم، نیازی هم به دعوای تدارکاتی نیست، لااقل بگذارید رقبای اصلی اعلام حضور کنند، بعد اقدام کنید! 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی