کد خبر : 71806
/ 20:07
ضابطان قضایی در یک عملیات ضربتی محموله ۱۰۱کیلویی تریاک را در مشهد کشف کردند؛

دستگیری دالتون‌های قاچاقچی

دو نفر از عوامل باند تهیه و توزیع موادمخدر در سطح کشور حین جابه‌جایی ۱۰۱کیلو تریاک در میدان جهاد مشهد دستگیر شدند.

دستگیری دالتون‌های قاچاقچی

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، عملیات دستگیری این دو سوداگر مرگ از آنجا شروع شد که طی چند ماه اخیر، اخباری مبنی‌بر حمل مواد‌مخدر به صورت کلان از استان سیستان‌وبلوچستان به مشهد و دیگر شهرهای کشور توسط منابع اطلاعاتی به قاضی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، اعلام شد و مسئولیت رسیدگی به این پرونده بر‌عهده تیمی از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد‌مخدر خراسان‌رضوی قرار گرفت.

ماموران در ادامه تحقیقات خود به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد دو نفر از گردانندگان این باند بزرگ تهیه و توزیع مواد‌مخدر به وسیله یک دستگاه خودروی باری در یکی از محور‌های مواصلاتی مشهد در حرکت هستند. تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده پس از دریافت این خبر، با هماهنگی مقام‌قضایی وارد عمل شد و خودروی مورد‌نظر را متوقف کرد، اما در بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از این خودرو، هیچ‌گونه موا‌دمخدر یا مشکوک به مواد افیونی کشف نشد.

در حالی که خودروی مورد‌نظر تحت کنترل ماموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر استان بود، اطلاعاتی دیگر از فعالیت دو عامل دیگر این باند بزرگ توزیع مواد‌مخدر در سطح کشور به دست آمد که نشان می‌داد مورد قبلی برای فریب ماموران بوده‌است.

طبق اقدامات اطلاعاتی و پوششی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد‌مخدر، مشخص شد که این دو عضو دیگر باند توزیع مواد‌مخدر قصد جابه‌جایی یک محموله سنگین مواد افیونی با یک دستگاه خودروی تریلی به مقصد مشهد را دارند.

ماموران با رد‌زنی‌های تخصصی، خودروی مورد‌‌نظر را در تاریخ شانزدهم دی‌ماه در محور باغچه به مشهد شناسایی کردند و تحت کنترل نامحسوس قرار دادند. ساعت ۲بامداد روز جمعه گذشته را نشان می‌داد که تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده با دستور قاضی خدابخشی وارد عمل شد و این تریلی را در میدان جهاد مشهد متوقف کرد.

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در این‌باره به خبرنگار ما گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۱۰۱‌کیلو و ۴۰۰گرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در چهار حلقه لاستیک جاسازی شده‌بود کشف کردند. همچنین دو عامل از گردانندگان این باند تهیه و توزیع مواد‌مخدر در سطح کشور دستگیر شدند که مشخص شد تمام افراد این باند از یک فامیل هستند.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: این پرونده برای بررسی دقیق‌ و شناسایی دیگر عوامل دست‌اندرکار در این باند مواد‌مخدری، در اختیار قاضی محمود سلیمانی، بازپرس شعبه۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد قرار گرفت و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی