• خانه
  • خراسان رضوی
  • کمربند سبز جنوبی مشهد الگویی مناسب برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی است
کد خبر : 71845
/ 15:36
معاون دادستان مشهد:

کمربند سبز جنوبی مشهد الگویی مناسب برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی است

معاون دادستان مشهد گفت: به‌طور‌ قطع اگر اقدامات موثری در راستای احداث کمربند سبز جنوبی انجام نمی‌شد، امروز پدیده حاشیه‌نشینی را به‌طور‌گسترده در این منطقه شاهد بودیم.

کمربند سبز جنوبی مشهد الگویی مناسب برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی است

محمد بخشی‌محبی اظهار کرد: در این بحث آلودگی هوا، وجود این کمربند سبز در کاهش آلودگی تاثیر چشمگیری را خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه اگر در فضایی درخت کاشته شود، همین درخت سبب جلوگیری از زمین‌خواری خواهد شد، ادامه داد: در این منطقه اگر درختانی دارای شناسامه باشند، در راستای جلوگیری از تصرف زمین اقدامی بزرگ خواهد بود.

اگر اقدامات موثری در راستای احداث کمربند سبز جنوبی انجام نمی‌شد، امروز پدیده حاشیه‌نشینی را به‌طور‌گسترده در این منطقه شاهد بودیم

معاون دادستان مشهد اجرای کمربند سبز جنوبی در شهر مشهد را الگویی برای دیگر شهرهای ایران در راستای جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی عنوان کرد و گفت: به‌طور‌ قطع اگر اقدامات موثری در راستای احداث کمربند سبز جنوبی انجام نمی‌شد، امروز پدیده حاشیه‌نشینی را به‌طور‌گسترده در این منطقه شاهد بودیم.

بخشی‌محبی افزود: با رفع تصرف و کاشت درخت و نظارت دادسرا در ارتفاعات جنوبی سبب شده امروز دیگر امکان ساخت‌وساز یا خرید‌وفروش زمین در این منطقه وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: ارتفاعات جنوبی و جلوگیری از تصرف و ساخت‌وساز، خط قرمز شورای حفظ بیت‌المال است.

معاون دادستان مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر از ارتفاعات جنوبی به طور کامل رفع تصرف شده است، عنوان کرد: البته یک قسمت مربوط به انتهای خلج متعلق به آستان قدس هنوز رفع‌تصرفی صورت نگرفته و اتفاقات خوبی در بحث پلاک معجونی و کلاته‌سرهنگ و اراضی توس‌گستر درحال رخ‌دادن است.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی