کد خبر : 71856
/ 21:37
با مطرح‌شدن دوباره بحث تغییر نام باشگاه مشهدی، منتشر شد؛

«سیاه‌جامگان»، «مشکی‌پوشان بارثاوا» می شوند؟!

با نزدیک‌شدن به شروع نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، حالا دو نماینده فوتبال خراسان‌رضوی یعنی تیم‌های پدیده و سیاه‌جامگان نیز درحال تدارک خود برای حضور در این رقابت‌ها هستند؛ اما حواشی برای این دو تیم به‌هیچ‌وجه یکسان نیست.

«سیاه‌جامگان»، «مشکی‌پوشان بارثاوا» می شوند؟!

سینا شکور- درحالی‌که پدیده زیرنظر مهاجری با آرامش بیشتری کارش را ادامه می‌دهد، دراین‌سو حواشی مختلف گویا قصدی برای ترک سیاه‌جامگان ندارد و این تیم که با مشکلات مالی بسیار زیادی روبه‌روست، حالا دوباره با موضوع تغییرنام و البته تغییرات ساختاری جدی روبه‌رو شده است.

 

موضوع تغییرنام چه بود؟

بعد از اینکه در ابتدای فصل موضوع تغییرنام باشگاه سیاه‌جامگان به وجود آمد، مدیران این باشگاه نام «مشهد» را برای تیم خود انتخاب کردند و در یکی‌دو هفته ابتدایی نیز این تیم با همین نام پا در مسابقات گذاشت؛ اما اعتراضات مختلف درخصوص قرار‌دادن نام مشهد بر روی یک تیم فوتبال و البته مخالفت کمیسیون ماده۵ اداره کل ورزش و جوانان استان باعث شد تا این نام حذف و موقتا این تیم با همان نام قبلی خود یعنی سیاه‌جامگان در مسابقات حضور پیدا کند. حالا و بعد از پایان نیم‌فصل اول مسابقات، گویا اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی هنوز مجوز کمیسیون ماده۵ را که مربوط به پروانه تاسیس باشگاه‌های ورزشی است، برای باشگاه سیاه‌جامگان صادر نکرده و شرط صدور مجوز را تغییر نام این باشگاه عنوان کرده است.

 

کار خلاف اداره کل ورزش و جوانان یا سیاه‌جامگان؟

موضوع مجوز کمیسیون ماده۵ مسئله‌ای است که هر باشگاه ورزشی باید از بدو شروع فعالیت خود آن را از طریق ادارات ورزش و جوانان شهر مربوط اخذ کند. براساس دستور‌العمل ابلاغی وزارت ورزش و جوانان نیز تمامی باشگاه‌های ورزشی در سطح حرفه‌ای باید برای فعالیت خود مجوز کمیسیون ماده۵ را اخذ کنند؛ درغیر‌این‌صورت تمامی فعالیت‌های آنان غیرقانونی خواهد بود! مسئله‌ای که اما اینجا نمود جالبی پیدا می‌کند؛ اینکه سیاه‌جامگان از بدو حضورش در لیگ برتر فوتبال دارای چنین‌مجوزی نبوده و اگر تخلفی انجام داده است، چطور مدیران اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی حالا به یادشان آمده و اگر مشکلی هم نبوده است، چرا پس حالا این مجوز را به آن‌ها اعطا نمی‌کنند؟این درحالی است که دبیر کمیسیون ماده۵ اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی نیز پیش از شروع لیگ شانزدهم صراحتا اعلام کرد که این باشگاه مجوز ندارد! 

 

تغییرات گسترده در سیاه‌جامگان رقم می‌خورد؟

با عیان‌شدن این مشکل برای مشکی‌پوشان، شنیده می‌شود که تغییرات جدی‌تری هم در این باشگاه ممکن است رخ بدهد. این‌طور‌که گفته می‌شود، مدیران این باشگاه بخش زیادی از سهام خود در این باشگاه را قصد دارند تا چند روز دیگر به فروش برسانند و با این اوصاف، مدیران اصلی این باشگاه نیز تغییر خواهند کرد. این اتفاق البته دامنه‌اش به کادر فنی تیم نیز کشیده خواهد شد و با توجه به تغییراحتمالی مدیران و درصورت عدم نتیجه‌گیری، کادر فنی نیز تغییر خواهد کرد و افراد جدیدی به این تیم اضافه خواهند شد.

 

«مشکی‌پوشان بارثاوا» جایگزین «سیاه‌جامگان»

مالک باشگاه سیاه‌جامگان درخصوص تغییر مدیرعاملی تیمش گفت: تیم قرار نیست واگذار شود؛ ولی صحبت‌هایی با رحمان نادری، رئیس سابق هیئت فوتبال استان، شده است که بحث ادامه دارد و هنوز قطعیت پیدا نکرده است. چنانچه وی از محلی که برای کار تعهد داشته، جدا شود، به ما اضافه خواهد شد.محمدرضا عباسی ادامه داد: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم مجوز کمیسیون ماده۵ را برای تیم دریافت کنیم و قرار است با اسم پیشنهادی جدید با نام «مشکی‌پوشان بارثاوا» که به اداره ورزش و جوانان پیشنهاد داده‌ایم، پیش برویم و اگر این نام تصویب شود، مراحل دریافت مجوز تکمیل خواهد شد. وی افزود: از اداره کل ورزش و جوانان و مسئولان شهر بپرسید که چرا مجوز کمیسیون ماده۵ سیاه‌جامگان ابومسلم را نمی‌دهند؟ به ما پیام دادند چنانچه این تغییرنام اتفاق نیفتد، اجازه بازی بعدی ما را در مشهد نخواهند داد. فکر می‌کنید اسم جدید، نفعی برای من دارد؟ برندی که ۶سال روی آن کار کردیم و حالا نامش شناخته شده، با دست خودمان داریم نابودش می‎کنیم؛ چون اجازه نمی‌دهند با آن نام کار کنیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی