کد خبر : 71859
/ 22:13
در پی عملیات ضربتی پلیس دو عامل سرقت‌های حرفه‌ای و جعل اسناد در مشهد دستگیر شدند؛

زمین‌گیری سارقان ۸۰خودرو

پلیس ضمن دستگیری دو سارق حرفه‌ای خودرو در مشهد پرده از ۸۰فقره سرقت‌های سریالی آنان برداشت.

زمین‌گیری سارقان ۸۰خودرو

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، در پی اعلام اخباری چند مبنی بر سرقت چندین دستگاه خودروی سواری در مناطق مختلف مشهد، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی مسئول رسیدگی به این پرونده شدند.

تحقیقات در این باره ادامه داشت که ماموران حین گشت‌زنی در بولوار پایداری که محدوده یکی از این سرقت‌ها بود، به راننده یک دستگاه خودروی سواری پژو‌۲۰۶ مشکوک شده و او را زیر‌نظر گرفتند.

ماموران بعد از طی مسافتی کوتاه با هماهنگی مقام قضایی خودروی سواری را متوقف و شماره پلاک آن را مورد بررسی و استعلام قرار دادند که در استعلام به عمل آمده مشخص شد این خودروی ۲۰۶ مسروقه است.

متهم پرونده که اعتیاد شدید به مواد مخدر صنعتی داشت، ابتدا در بازجویی‌های به عمل آمده، منکر هرگونه بزه انتسابی‌اش بود اما طولی نکشید که با کشف مستندات و تصاویر ضبط شده چند دوربین مداربسته، دست این سارق حرفه‌ای برای پلیس رو شد واین مرد جوان، پرده از راز سرقت‌های خود با همدستی یکی از دوستانش برداشت.

متهم اصلی این پرونده در ادامه بازجویی‌های خود به ۸۰فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو در مناطق مختلف مشهد اعتراف کرد.ماموران با در دست داشتن سرنخ‌هایی سرانجام متهم دوم این پرونده را در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در این باره گفت: کارآگاهان پلیس در بازرسی از محل اختفای متهم اصلی این پرونده و همدستش در بولوار الهیه مشهد، تعداد زیادی اسکناس جعلی به همراه تعدادی چک‌های مسافرتی یک میلیون و ۵۰۰‌هزار ریالی طرح قدیم و جدید جعلی و تعدادی قطعات سرقتی خودرو از قبیل ضبط و پخش، لاستیک زاپاس و ابزارآلات را کشف کردند.

سردار بهمن امیری‌مقدم افزود: کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود از متهمان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد این دو سارق حرفه‌ای چند ماه پیش به اتهام جعل اسناد دستگیر و با سپردن وثیقه به دادسرا آزاد شده‌اند اما در زمان آزادی، مجددا به سرقت و همچنین جعل اسناد، مدارک و پول روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: متهمان پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند و تحقیقات پلیسی برای کشف دیگر جرائم احتمالی از آنان ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی