کد خبر : 71872
/ 10:17

بازهم هوای مشهد ناسالم است

بر اساس اعلام واحد بهداشت هوای معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، شاخص کيفيت هواي مشهد امروز با عدد 106(AQI) برای تمام گروه‌ها در وضعيت ناسالم قرار گرفت.

بازهم هوای مشهد ناسالم است

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، علی‌اصغر حسنی، مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به شرایط هوای مشهد، ساکنان و زائران باید حفاظت‌های لازم را انجام دهند، گفت: به علت آلودگی هوای این شهر استفاده از ماسک برای افراد در معرض خطر توصیه می‌شود.
 
وی ادامه داد: تمام افراد به ویژه گروه‌های در معرض آسیب از جمله بیماران تنفسی و قلبی و عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب‌العلاج باید از تردد در هوای آلوده به ویژه در ساعات اوج آلودگی از 10 صبح تا 16 پرهیز کرده و در صورت ضرورت تردد از ماسک استفاده کنند.
 
وی با بیان ایکه استفاده از ماسک‌های آلودگی هوا برای پیشگیری از عوارض احتمالی ضروری است گفت: ماسک‌های آلودگی هوا به دو نوع P1 و P2 تقسیم می‌شوند و مانع از ورود ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون به سیستم تنفسی انسان می‌شوند.
 
حسنی افزود: کودکان به دلیل تکامل نیافتن دستگاه تنفسی آنان در مواجهه با هوای آلوده به ویژه با غلظت زیاد ذرات معلق دچار مشکل تنفسی می‌شوند و باید بیشتر مراقبت شوند.
 
حسنی افزود: ورزشکاران نیز باید از فعالیت‌های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حرکت، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه روند اکسیژن‌رسانی کافی به خون و بافت‌ها را نیز مختل می‌کند.
 
وی ادامه داد: افرادی که بیشترین حضور را در سطح شهر دارند مانند کارکنان نیروی انتظامی، پلیس راهور، کارکنان پایگاه‌های اورژانس، هلال احمر، کارکنان شهرداری‌ها و خدمات شهری نیز باید از وسایل حفاظت تنفسی مانند ماسک استفاده کنند.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی