• خانه
  • یادداشت
  • چگونه یک کتاب‌ خوار شویم؟
کد خبر : 71897
/ 07:38

چگونه یک کتاب‌ خوار شویم؟

چگونه یک کتاب‌ خوار شویم؟

١- کرم کتاب باشید. آن‌قدر به کتاب‌ها پیله کنید تا پروانه شوید. پروانه کتاب زیباترین پروانه دنیاست. بال‌هایش اندیشه و تفکر است. فقط مواظب باشید وقتی پروانه شدید کسی تورتان نکند.
٢- از کتاب به عنوان بالش استفاده نکنید. کتاب‌هایی هستند که بالینی می‌شوند و آدم‌ها بدون خواندشان خوابشان نمی‌برد. کتاب‌هایی هم هستند که بالش می‌شوند و آدم‌ها را به خواب می‌برند.
٣- کتاب بهترین دوست شماست؛ در انتخاب رفیق دقت کنید. کتاب خوب مثل زغال خوب است؛ هر دو باعث اعتیاد می شوند، اما این کجا وآن کجا؟!
۴- همه آدم‌ها یک رژیم غذایی ندارند؛ بعضی‌ها آدم‌خوارند، بعضی‌ها گوشت‌خوارند، بعضی‌ها گیاه‌خوارند و بعضی‌ها هم کتاب‌خوار. در انتخاب رژیم غذایی خود دقت کنید.
۵- گاهی دست کتاب خود را بگیرید و با آن به گردش یا میهمانی بروید. البته از بردن کتاب خود به استخر و سونا بپرهیزید. گاهی هم دست خود را به کتاب بدهید و بگذارید او شما را به گردش ببرد.
۶- کتاب را به عنوان پوشش استفاده نکنید. بعضی‌ها برای نشان دادن فضل و کمالات خود کتاب به دست می‌گیرند، در حالی که یک صفحه از آن را نخوانده‌اند. کتاب پاپیون یا کلاه نیست که باعث شود شما خوش‌تیپ و جذاب به نظر برسید.
٧- کتاب ابزاری برای باز کردن مغز است. البته، قبل از باز کردن مغزتان با کتاب به دستورالعملی که روی جلدش نوشته شده توجه کنید.کتاب آچار است، نه چکش؛ با کتاب به سرتان ضربه نزنید.
٨- بعضی‌ها فکر می‌کنند خریدن کتاب دور ریختن پول است. کتاب فقط امانت‌گرفتنی یا هدیه‌گرفتنی نیست؛ گاهی هم به جای ماکارونی و چیپس و پفک برای خودتان کتاب بخرید.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی