کد خبر : 71898
/ 10:01

قاقالی‌لی و ظرفیت‌های بتنی

از قدیم گفته‌اند عجله کار شیطان است، برای همین وزیر محترم ارشاد فرموده‌اند: «بودجه مشهد ٢٠١٧ به‌تدریج تأمین می‌شود.»

قاقالی‌لی و ظرفیت‌های بتنی

مجتبی نخعی‌راد- از قدیم گفته‌اند عجله کار شیطان است، برای همین وزیر محترم ارشاد فرموده‌اند: «بودجه مشهد ٢٠١٧ به‌تدریج تأمین می‌شود.» اتفاقا به نظر ما هم به همین صورت فعلی که این «به‌تدریج» تازه از ٢٠١٧ به بعد آغاز می‌شود، بهتر است، چرا که از یک طرف اگر بودجه را زودتر و به‌طور قلمبه می‌دادند، ممکن بود دستپاچه شویم و به‌جای صرف در برنامه‌های پایتخت فرهنگی جهان اسلام برویم برای مشهد «قاقالی‌لی» بخریم و بودجه را حیف کنیم، از طرف دیگر وقتی بودجه را کم کم بدهند، می‌توانیم به‌جای اینکه فقط جلوی پایمان را ببینیم و به مشهد ٢٠١٧ فکر کنیم، خودمان را کم کم برای مشهد ٢١١٧ آماده کنیم که آینده‌نگرانه‌تر هم است.
همچنین ایشان گفته‌اند: «مشهد در بتن خود دارای یک ظرفیت بزرگ فرهنگی است» ما نمی‌دانیم چرا مسئولان علاقه دارند هر جور ظرفیتی دم دستشان می‌رسد آن را داخل بتن ببینند تا بعد به ویژگی‌هایش پی ببرند؟ مثلا همین قلب راکتور اراک را در نظر بگیرید که آن هم وقتی در بتن رفت ظرفیت‌هایش به چشم مسئولان آمد. حیف که بعد نقض برجام جناب عراقچی ناپدید شده‌اند، وگرنه می‌آمدند و در باب مزایایی که بتن برای کشور ما دارد، توضیحات مبسوط خدمت شما ارائه می‌کردند.

جادوگر وارد می‌شود
فوتبال ما وضعیت جالبی دارد، از یک طرف حتی تیم‌های درجه٢ و ٣ آفریقایی برای دیدار تدارکاتی با تیم اول آسیا ناز می‌کنند، از یک طرف کی‌روش از روی استعفایش چندین کپی گرفته و هر چند وقت یک‌بار تاریخش را عوض می‌کند و می‌دهد به فدراسیون تا به درخواست‌ها و برنامه‌هایش کمی توجه شود، از یک طرف که اتفاقا عجیب‌ترین طرفش هم هست، خداداد عزیزی سرمربی سیاه‌جامگان گفته: «این همه درباره جادوگری صحبت کردم، چرا پیگیری نمی‌کنند؟ همین الان هم در فوتبال جادوگر داریم!» البته علی کریمی را نمی‌گوید، جادوگر واقعی‌، از این‌هایی که جاروی دسته‌بلند سوار می‌شوند و «اجی مجی لا ترجی» می‌گویند و نتیجه مسابقات را تغییر می‌دهند! ظاهرا هم سرشان خیلی شلوغ است و پروژه‌های کوتاه‌مدت قبول نمی‌کنند، به گفته خداداد «می‌گویند اگر نتیجه می‌خواهید باید با آن‌ها قرارداد ببندید.»
ما ضمن تشکر از صنف جادوگران که جای خالی مسائل فنی را در فوتبال ما پر می‌کنند، توجه شما را به گزارش قسمتی از رقابت جادوگران تیم‌های لیگ برتری با گزارش عادل جلب می‌کنیم: «بازی گره خورده، هر چی ورد می‌خونن به در بسته می‌خوره، حالا جادوگر بزرگ دست به طلسم می‌شه، از جارو پیاده می‌شه، چوبش رو بر می‌داره، تو سر چوب می‌زنه، جادوگر حریف فریب می‌خوره، یه اشعه عالی پرتاپ می‌کنه... توووی دروازه! تووووی دروازه! چه اشعه‌نگیری هست این جادوگر
تیم حریف! »

دور دنیا در ٨٠ تست
طفلکی مسئولان، دل آدم برایشان می‌سوزد، همیشه خوب سخنرانی‌ می‌کنند و می‌گویند چه باید کرد، ولی کاری از پیش نمی‌رود، علتش هم از زمانی که یادمان می‌آید یک عده هستند که «نمی‌گذارند»! نمونه‌ جدیدش همین داستان دنباله‌دار حذف کنکور است که به قسمت nام رسیده ولی هنوز تمام نشده است. علتش را هم سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برایمان تبیین کردند که «آموزشگاه‌ها نمی‌گذارند کنکور برچیده شود.»
ضمن تشکر از ایشان که نورافکن انداخته و دست‌های پشت پرده کنکور را معرفی کردند، به قول عادل اجازه بدهید که قانع نشویم! اصلا شما می‌دانید بعد از سال‌ها زندگی مسالمت‌آمیز در کنار کنکور، این تکنیک‌های تست‌زنی، کلاس‌های کنکور و کتاب‌های دور دنیا در ٨٠تست، برای خودش چه صنعت عظیمی شده است؟ چقدر از دانش‌آموزان، والدین‌ها، معلمان، طراحان تست و کاشفان روش‌های تست‌زنی به‌واسطه همین کنکور سر کار هستند؟ فکر کرده‌اید که سازمان سنجشی‌ها بعد از حذف کنکور ممکن است دیگر نتوانند به تلویزیون بیایند و بگویند: «دانش‌آموزان تنها با تکیه بر مطالب موجود در کتب درسی می‌توانند به تست‌ها پاسخ دهند»؟ اگر افسردگی بگیرند چه کسی پاسخگو است؟ بنابراین بگذارید تا نگذارند حذف شود!

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی