کد خبر : 71939
/ 19:27
حریق خصمانه یک منزل مسکونی در مشهد، منجر به مرگ یک خانم میانسال و سوختن شدید یک پیرمرد شد؛

داماد دیوانه، پدر و مادر زنش را سوزاند

شعله‌های آتش در‌حالی بامداد شنبه یک منزل‌مسکونی را در منطقه خواجه‌ربیع در بر گرفت که یک پیرزن و پیرمرد درون شعله‌ها گرفتار شدند و در نهایت با حضور امدادگران مشخص شد که یک پیرزن در آتش جان باخته و پیرمرد نیز با وضعی وخیم راهی بیمارستان شد.

داماد دیوانه، پدر و مادر زنش را سوزاند

محمد جواد ابوعطا- به گزارش شهرآرا، ساعت یک بامداد روز گذشته، یک منزل مسکونی در خیابان بهمن‌۱۳ طعمه حریق شد. با اعلام این موضوع امدادگران بلافاصله در محل حاضر شدند و پس از مهار این حریق که قسمت‌هایی از خانه را سوزانده بود، با جسد بی‌جان یک خانم ۵۷ساله و پیکر سوخته پیرمرد ۶۷‌ساله مواجه شدند که بلافاصله بدن این پیرمرد به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شد. در این بین شواهد حاکی از آن بود که این آتش‌سوزی عمدی بوده است که بلافاصله بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در جریان قرار گرفت. با حضور قاضی احمدی‌نژاد در صحنه و آغاز تحقیقات قاضی متوجه گریه‌های یک دختربچه شد که وقتی علت را از او جویا شدند، از شدت گریه به هق‌هق افتاده بود و گفت که فرد حادثه‌دیده و متوفی پدربزرگ و مادربزرگش بوده‌اند که او شب گذشته در منزل آن‌ها بوده است.

دختربچه که با دلجویی قاضی احمدی‌نژاد کمی آرام شده بود، در باره علت این آتش‌سوزی گفت: «ما دیشب خوابیده بودیم که نصف شب با سر‌و‌صدا از خواب بیدار شدیم که دیدم شوهر عمه‌ام توی حیاط در حال ریختن یک چیزی درون خانه است که من همان‌جا از خانه فرار کردم.»

با اظهارات دختربچه، بازپرس ویژه قتل دادسرای انقلاب دستور تحقیقات میدانی را صادر کرد، بررسی‌های بعدی نشان داد که دختر این خانواده با همسرش (محمد ۳۴ساله) که اهل خرم‌آباد بوده، مدتی در مشهد زندگی می‌کرده‌اند که برای کار به تهران می‌روند، محمد تصمیم می‌گیرد برای ادامه زندگی به خرم‌آباد بروند که با مخالفت همسرش مواجه می‌شود و اختلافشان بالا می‌گیرد و او به صورت ناگهانی و بدون اطلاع قبلی راهی مشهد می‌شود. شب حادثه نیز این فرد که گمان می‌کرده خانواده همسرش نمی‌گذارند او بازگردد به قصد انتقام گرفتن راهی منزل پدرهمسرش می‌شود و این حادثه شوم رقم می‌خورد.

بررسی صحنه نیز حاکی از آن بود که این حریق عمدی به واسطه ریختن مواد اشتعال‌پذیر رخ داده است و آثار جرم همچون یک دبه سوخته ماست و یک کاپشن سوخته که بعد مشخص شد متعلق به متهم است، در صحنه پیدا شد.

در ادامه ماموران موفق به کشف یک دسته کلید، یک گوشی تلفن همراه و یک جفت کفش مردانه شدند که معلوم شد متعلق به داماد خانواده است و با پیدا شدن این سرنخ‌ها و احتمال پابرهنه گریختن متهم، قاضی احمدی‌نژاد متوجه شد که متهم نیز خود باید در این حریق سوخته باشد، دقایقی بعد خودروی کاروان او نیز سر کوچه کشف شد که یک گالن هفت کیلویی سرخالی حاوی بنزین نیز عقب این خودرو بود.

قاضی احمدی‌نژاد با چیدن قطعات این پازل کنار یکدیگر، به ماموران انتظامی دستور داد تا سوابق این فرد را پیدا کنند که مشخص شد متهم قبل از ازدواج در مشهد زندگی می‌کرده است و با به دست آوردن آدرس این خانه در بولوار طبرسی، ماموران موفق شدند او را دو ساعت پس از حادثه در این منزل شناسایی و دستگیر کنند.

ماموران در حالی این فرد را دستگیر کردند که او از ناحیه سر و صورت، دست‌ها و هر دو پایش دچار سوختگی شده بود و برای درمان راهی بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) همان جایی که پدر همسرش نیز بستری است، منتقل شد.

در بازجویی تخصصی بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از این فرد او به اختلافات پیش آمده با همسرش اشاره کرد و به پاشیدن بنزین درون منزل اعتراف کرد اما مدعی شده قصدش فقط تهدید بوده و او خانه را آتش نزده است، اما در برابر سوالات تخصصی قاضی احمدی‌نژاد این فرد به تناقض‌گویی افتاد و در‌حالی‌که یک‌بار شعله بخاری را علت حریق اعلام کرد، در جایی دیگر مدعی شد که مادرهمسرش زده زیر ظرف بنزین، این در حالی بود که رد پاشیده شدن بنزین در تمام راهروی این منزل ۱۰۰متری مشهود بود.

قاضی احمدی‌نژاد با اشاره به وضعیت وخیم پیرمرد که دارای ۹۰درصد سوختگی شده است، گفت: تحقیقات در این باره ادامه دارد و تحقیقات تکمیلی به بهتر شدن وضعیت متهم و همچنین مشخص شدن وضعیت سلامت این پیرمرد، موکول می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی