کد خبر : 72081
/ 14:05

جوانی که برای افزایش آنتن‌دهی تلفن همراهش دچار برق‌گرفتگی شد

جوانی که به قصد افزایش آنتن‌دهی تلفن همراه خود بر روی ستون برق رفته بود دچار سانحه آتش‌سوزی شد.

جوانی که برای افزایش آنتن‌دهی تلفن همراهش دچار برق‌گرفتگی شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، دکتر امیررضا کچویی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: این جوان که از بیمارستان گناباد به مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی قائم(عج) ارجاع داده شده است به دلیل استفاده از تلفن همراه بر روی ستون برق، دچار برق‌گرفتگی و سوختگی شدید دست‌هایش شد.
 
این عضو هیات علمی گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشک معالج این بیمار، خاطرنشان کرد: متاسفانه بی توجهی به نکات ایمنی و نزدیک شدن به سیم‌های فشار قوی برق موجب این حادثه شده که در پی آن یک دست بیمار تا مچ کامل سیاه شده و احتمال قطع‌شدگی آن زیاد است.
 
کچویی تصریح کرد: دست دیگر بیمار نیز پوست و عصبش تا ساعد کاملا از بین رفته است که طی یک عمل جراحی و استفاده از روش گرافت تلاش می‌شود تا شرایط آن بهبود یابد.
 
وی با تاکید بر اینکه هر چند، فرد سانحه‌دیده با سیم‌های فشار قوی برق تماسی نداشته، اما استفاده از تلفن همراه موجب انتقال جریان برق به وی شده است، خاطرنشان کرد: تیم پیوند دست و جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام تلاش خود را دارند که تا حد امکان از قطع شدن عضو جلوگیری شود.
 
کچویی اضافه کرد: به دلیل نوع ساختار دستگاه موبایل، لازم است برای جلوگیری از هرگونه سانحه از استفاده از تلفن همراه در زمان شارژ همچنین در پمپ بنزین اجتناب شود.
 
گفتنی است: این جوان گنابادی در حال حاضر در بخش جراحی ارتوپدی بیمارستان قائم(عج) تحت مداوا قرار دارد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی