کد خبر : 72109
/ 20:31

من و سانحه، همین الان یهویی!

اینجا محل سانحه است، الان همه کمک لازم دارن و من دارم براتون فیلم می‌گیرم، نیروهای امدادی هم پشت سر ما گیرکردن ...

من و سانحه، همین الان یهویی!

مجتبی نخعی‌راد- «اینجا محل سانحه است، الان همه کمک لازم دارن و من دارم براتون فیلم می‌گیرم، نیروهای امدادی هم پشت سر ما گیرکردن، اینم یک عکس سلفی با حادثه‌دیدگان!» کم کم این بی‌فرهنگی‌های عصر فناوری، برایمان عادت شده است. برای ترک عادت پیشنهاد می‌کنیم:

طی جشنواره‌ای تندیس بلورین«این فیلم را من گرفتم!» به برترین‌ها تقدیم شود تا به‌شکل شایسته‌ای از دوستانی که وقت و انرژی می‌گذارند و در سرما و گرما کمک که نمی‌کنند هیچ، مانع کمک‌رسانی هم می‌شوند، تقدیر شود.

به کل جمعیت ۷۰میلیونی کشور مدرک کارشناسی تصادفات، مهندسی سازه، آتش‌نشانی و اورژانس به‌طور کتبی داده شود که همه خیالشان راحت باشد، خدا را شکر از نظر تعداد کارشناس کمبودی در کشور نداریم و معضل «خودکارشناس‌پنداری» ریشه‌کن شود.

دولت در راستای تثبیت رکورد جهانی ایجاد ۷۰۰هزار شغل در سال، دست این عزیزان «من و سانحه، همین الان یهویی!» را جوری بند کند که در حوادث بعدی، جای خالی‌شان احساس شود.

تمام خریداران گوشی‌های هوشمند با دوربین خیلی مگاپیکسل، موظف شوند هنگام خرید گواهی «سلامت عقلی» و گواهی «برخورداری از شعور اجتماعی» را ارائه کنند.

 

ماهی آماده طبخ چینی رسید!

بعد از واردات تولیدات پیشرفته و فوق‌استراتژیک مانند چکش، گوش‌پاکن‌کن و بیل از چین، چشممان به جمال ماهی‌های چشم‌بادامی و منجمد چینی هم سر سفره‌هایمان روشن شد که خوشبختانه یا متأسفانه ظاهرا تو زرد از آب در آمدند. چرا که در خبرها داشتیم چندین تن ماهی منجمد و فاسد چینی در بازار کشف و امحا شد.

البته جای تعجب هم نیست، چین با این جمعیتی که دارد، مجبور است سخت‌گیری‌های کمتری درخصوص مواد خوراکی داشته باشد و حتی یک‌سری غیرخوراکی‌ها را جزو خوراکی‌ها محسوب کند! سر بسته گفتیم، ولی ملتفت شدید که یک جورهایی همین‌قدر که این ماهی‌های منجمد چشم بادامی، واقعا ماهی بودند‌، یعنی از همین جانوران آبزی که زنده هستند و آبشش دارند، باز جای شکرش باقیست.

با توجه به اینکه با زحمات مسئولان، ما به این مرحله مهم در اقتصاد مقاومتی رسیده‌ایم که همه چیزمان را از چین وارد می‌کنیم و این‌طوری ممکن است واقعا خسته ‌شویم، همچنین شنیده‌ایم چینی‌ها کیفیت تولیداتشان را بر اساس نوع سفارش تجار ایرانی تنظیم می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم دوستان واردکننده در سفارشات بعدی، ماهی‌های بدون استخوان، بدون بو و بدون سر سفارش دهند که حتی‌الامکان در آبلیمو هم خوابانده شده باشد و ترجیحا به کمی زرده تخم مرغ و پودر کنتاکی هم آغشته شده باشد که ما اینجا مستقیم در تاوه بیندازیم و میل کنیم و دیگر زحمتمان نشود، اصلا نفت می‌فروشیم برای همین آسایش در زندگی!

 

اورژانس در خدمت شماست

کارهای اورژانسی را نباید به تأخیر انداخت، وقتی خبر می‌دهند «اولین اورژانس حقوقی کشور در مشهد راه‌اندازی شد که پس از تماس افراد، در صورت نیاز وکیل تخصصی به محل اعزام خواهد کرد.» اولین نکته‌ای که مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که این اورژانس با آن اورژانس فرق می‌کند، یعنی دوستان مزاحم‌تلفنی نباید اشتباهی با اورژانس حقوقی برای ایجاد مزاحمت تماس بگیرند، چون این‌ها وکیل هستند و با توجه به مواد قانونی که در این زمینه هست، پیگیر قضیه می‌شوند و برایشان گران تمام می‌شود!

مثلا این تماس را در نظر بگیرید:

- الو؟ اورژانس؟

- بله. بفرمایید.

- داداش، من یک نفر رو زیر گرفتم!

- خونسردی خودتان را حفظ کنید. بیمه که دارید؟

- بیمه که ندارم هیچ، گواهی‌نامه هم ندارم!

- توانایی پرداخت دیه را دارید؟

- نه بابا دلت خوشه.

- پس کار خاصی هم از دست وکیل برای شما ساخته نیست!

- وکیل چیه؟ مگه اورژانس نیست؟ بیاین این رو ببرین بیمارستان شاید زنده موند.

- بوووووق!

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی