کد خبر : 72263
/ 20:58
وجود گاراژهای پردردسر و صبر به سرآمده ساکنان خیابان‌های فداییان اسلام و پروین اعتصامی و بولوارهای صبا و خلج؛

چشم اسفندیار ِ منطقه

منطقه‌ا‌ی که درگاه ورود زائران امام‌هشتم(ع) است، همواره درگیر معضل وجود گاراژهای پردردسر بوده!

چشم اسفندیار ِ منطقه

با توجه به قول گزارشگر به مصاحبه‌شونده‌ها و به دلیل حساسیت مالکان گاراژها و شاغلان این مکان‌ها به موضوع گزارش، عکس‌برداری جدیدی انجام نشد و از تصاویر آرشیو شهرآرامحله منطقه۷ استفاده شد.سمیرا شاهیان- از لکه ۵هزارو۲۰۰هکتاری جنوب‌شرقی نقشه شهر مشهد می‌گوییم که از دو راه هوایی و زمینی، میزبان زائران و مسافرانی از همه نقاط جهان است، اما با وجود داشتن این ظرفیت بزرگ، گاراژهای متروکه و گاراژهایی با چند کاربری غیرمجاز، سیمای آن را نازیبا، آرامش ساکنانش را سلب و میزبانی شایسته‌اش را خدشه‌دار کرده است.

..........................................

 

فعالیت‌های مبهم و همسایه‌های محتاط

وجود مشاغل مزاحم و اماکن متروکه ازقبیل گاراژهایی با مساحت زیاد، موجب نارضایتی‌ همیشگی ساکنان منطقه۷ بوده است؛ همچنان که در هفته گذشته، شهروندی از خیابان خلج به تحریریه شهرآرامحله آمد و از سروصدای چند گاراژ فعال در محله ولی‌عصر شکایت کرد. همچنین چند شهروند از محلات کوی‌کارگران و پروین‌اعتصامی با فرستادن پیامک‌هایی مشابه، خواستار پیگیری این معضل همیشگی شدند.

اگر از سمت جاده‌ای وارد بولوارخلج شوید که تردد‌کنندگان هر روزه‌اش، اتوبوس‌های درون‌شهری توقف‌گاه شهیدصنوبری و تریلی‌های سنگ‌کِشیِ حامل تکه‌سنگ‌های کنده‌شده(مجاز و غیرمجاز) از معادن جنوب‌شرقی مشهد است، گاراژ‌های گفته‌شده را خواهید دید. بولوارخلج که مرز محلات ولی‌عصر و سیدی است، یکی از مکان‌های بازدید میدانی و البته نامحسوس ماست. از حدود دو سال پیش که گزارشی با عنوان «همه کاربری‌های این پارکینگ» چاپ کرده‌ایم، کسبه اینجا، شش‌دانگ حواسشان به رفت‌و‌آمد عکاس‌ها و خبرنگارهاست. سیمای بولوارخلج بدون تغییر خاصی، مثل سال۹۳ است؛ گاراژهای فعال و پرسروصدا، گاراژهای متروکه و حتی گاراژهایی را که مجموعه‌ای بی‌بدیل از یک‌جاگزینی انواع شغل‌ها شده‌اند، دوباره می‌بینیم.

ما بارها به اینجا آمده‌ایم و گوشمان به هیاهو و سروصدای ناشی از حرکت پرشتاب(!) تریلی‌های سنگ‌کِش و خودروها در حاشیه این بولوار عادت دارد. پایین‌تر و درکنار مغازه‌های کوچکی که به دفاتر یا کارگاه‌های مرتبط با خدمات خودرویی مشابه است، به گاراژها یا پارکینگ‌ها و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک و سنگین می‌رسیم. مشابه این سیما را در چند محدوده‌ دیگر منطقه۷ می‌بینیم؛ مثل چهارراه‌کوشش به سمت پل حافظ که معمولا پارکینگ‌ جرثقیل‌ها و کامیون‌هاست و آدم باورش نمی‌شود که در این قسمت از شهر که حالا مسکونی است و مرکز رفت‌و‌آمد دانش‌آموزان و خانواده‌های ساکن، با هجمه آلودگی صوتی، بصری و سوختی انواع خودروها روبه‌رو شود.

فقط اندکی مکث درمقابل این گاراژها کافی است که توجه صاحبان یا شاغلان این املاک را جلب کنی تا برای اطلاع یافتن از دلیل حضورت در این حوالی، باشتاب و حالتی حق به جانب خودشان را به جلوی در برسانند که «امرتان چیست؟» چشمان گردشده آن‌ها پیش از هر کلامی به تو می‌فهماند که خوش ندارند غریبه‌ای اطراف محل کارشان ببینند. حال‌وحوصله گیر دوباره خبرنگارها و دردسر جدید را هم ندارند. کارها متوقف می‌شود و درها بسته‌تر تا ما برویم و خاطرشان جمع شود.

 

100816.jpg

 

نام مشاغل مزاحم را شما روی این شغل‌ها گذاشته‌اید!

سرکی به داخل یکی از مکان‌هایی می‌ کشیم که در دولَت بزرگی دارد. درودیوارش داد می‌زند که قدیمی است و از فضای داخل آن مشخص است که کاربری‌ای مثل نگهداری دام داشته است. پس از پرس‌وجو از کاسبان آنجا متوجه می‌شویم که قبلاً گاوداری بوده و از چهار پنج سال گذشته به محلی برای انبار خودروهای اوراقی تبدیل شده است.

معمولا با هرکسی که صحبت می‌کنیم، مایل نیست نامش را بدانیم. می‌گویند سر بی‌درد را که دستمال نمی‌بندند. شاید حق با آن‌ها باشد. یکی از کسبه به شرطی که نامی از خیابان و حتی محله نیاید و بدون معرفی خودش، حاضر است چند جمله بگوید؛ « قدمت بعضی گاراژهای اینجا به بیش از ۸۰سال برمی‌گردد. انواع کاربری‌ را هم در ملک‌های اینجا دیده‌ایم. از گاوداری تا کارواش، اما سال‌هاست که بیشترشان تغییر کاربری داده‌ و به‌اصطلاح به نیاز و فراخور زمانه، شغل جدیدی را شروع کرده‌اند. شما خیلی نمی‌توانید به این‌ها خرده وارد کنید؛ این منطقه به‌دلیل اینکه در گذشته خارج از محدوده شهر بوده، مرکز تجمع شغل‌هایی شده است که به خودروها و راننده‌ها مربوط می‌شود؛ شغل‌هایی مثل صافکاری، جوشکاری، جلوبندی‌سازی و... نام مشاغل مزاحم را شما روی این شغل‌ها گذاشته‌اید؛ وگرنه همه مردم مشهد خوب می‌دانند که مشکل خودروهایشان، اینجا برطرف می‌شود.»

این شهروند با اشاره به چگونگی ماندگار شدن این شغل‌ها در منطقه۷ ادامه می‌دهد: این‌طور فرض کنید مالک اصلی زمینی که از قدیمی‌ها و متمولان بوده، بعد از اینکه فوت می‌کند، ملکش با همان کاربری مثل گوسفندداری و گاوداری و بخشی هم مثلا انبار اوراقی‌ها به فرزندانش رسیده و آن‌ها هم با تغییر کاربری و اجاره هر بخش از این زمین‌های بزرگ به شغل‌های مختلف خدمات خودرویی، این ملک‌ها را که روزبه‌روز قدیمی‌تر شده‌اند، همان‌طور تا امروز حفظ کرده‌اند؛ البته این حرف شما درست است که با توجه به توسعه شهر، خیلی از این ملک‌ها باید عقب‌نشینی کنند و سروشکلشان را متناسب با شهر تغییر دهند ولی ساکنانی که به شما شکایت کرده‌اند، خودشان هم خوب می‌دانند که مشکل این روزهای مردم، بی‌پولی و درگیری برای معیشت است.

 

دردسرهای همسایگی با گاراژ

با راننده خودرو به‌مثابه کسی که نیاز به تعمیر خودرویش دارد، وارد یکی از تعمیرگاه‌ها می‌شویم. در همان فاصله‌ای که تعمیرکار با دستانی سیاه و لباس کاریِ به‌شدت سیاه‌تر و چرب‌تر به وارسی خودروی ما می‌پردازد، گروهی را می‌بینیم که در گوشه‌ای از فضای بزرگ گاراژ، تلی از چوب را درون ظرفی حلبی، آتش زده‌ و گرداگرد آن نشسته‌اند و بلندبلند می‌خندند و با لحنی کوچه‌بازاری و گاهی همراه با چند کلمه نازیبا، درباره وقایعی که برایشان پیش آمده است، در حال گفتگو هستند.

با حالتی طبیعی چند قدم به این‌طرف و آن‌طرف گاراژ می‌رویم و اوضاع را بررسی می‌کنیم. تعمیرکار زحمت‌کش با تیزهوشی، هدفم را می‌فهمد. می‌گوید درست است که این محدوده‌ها به مزاحمت برای اهالی شناخته می‌شود، اما افراد شریفی هم که فقط مشغول کار و کسب روزی حلال برای خانواده‌هایشان هستند، کم نیستند. شما بخواهی چشم تیز کنی، حتی ردو‌بدل کردن موادمخدر هم شاید ببینی. چند جمله مرد، ذهنم را درگیر می‌کند. می‌خواهیم راهی شویم که تاکید می‌کند: «خوب و بد همه‌جا هست؛ ‌ننویسی که ما گفته‌ایم.» به او می‌گوییم برای اینکه خاطرتان جمع باشد، اصلا به تابلوی اینجا هم نگاه نمی‌کنیم.

 

از جابه‌جایی عادلانه استقبال می‌کنیم

همان‌طور که به محدوده‌های مختلف سر می‌زنیم، صحبت اعضای شوراهای اجتماعی محلات ناحیه۲ به خاطرم می‌آید. یکم بهمن۱۳۹۲ گزارشی در همین نشریه چاپ شد که در آن، این‌طور آمده بود: «یکـی دیگـر از اهالـی بـا اشـاره بـه وضعیـت نامناسـب گاراژها(خطاب به رئیس اسبق اداره ناحیه۲ شهرداری منطقه۷) می‌گویـد: این گاراژهـا در محله به‌دلیل رعایت نکـردن اصول بهداشـتی و رفت‌و‌آمد خودروهای سنگین که سوخت گازوئیـل دارند، مزاحمت‌های زیـادی بـرای اهالی داشـته، از طرف دیگـر باعث ایجاد نمای نامناسـب و زشـت در محله شـده است. چرا آن‌ها را به جای دیگری منتقل نمی‌کنید؟»

با این حال چند شهروند می‌گویند: کسبه‌ قدیمی که برای واگذاری و فروش املاکشان، با شهرداری به توافق نمی‌رسند، درگیر کش‌و‌قوسی چندساله هستند. یکی از شاغلان هم بیان می‌کند: کسبه حاضرند به‌قیمت و منصفانه، گاراژهایشان را بفروشند و به جای دیگری بروند؛ به‌شرطی‌که معامله عادلانه‌ای با آن‌ها انجام شود.

معمولا وقتی موضوع گفتگو انتقادی نباشد، مشارکت افراد بیشتر می‌شود و حالا که سعی می‌کنیم صحبت و دغدغه شاغلان را بشنویم، جمعی از گاراژدارها و تعمیرکارها جلو آمده‌اند و می‌گویند: ما مخالفتی با جابه‌جایی و حتی تخریب و نوسازی‌ ملک‌ها نداریم؛ مشکل ما شهرداری است که می‌گوید اینجا بعضی از این مکان‌ها تجاری نیست و نباید کاربری تجاری داشته باشد. اگر اینجا به‌قیمت از ما خریداری شود، از فروش آن و جابه‌جایی‌‌اش استقبال می‌کنیم.

 

100817.jpg

 

برای شتاب‌گیری در روند جابه‌جایی این مشاغل، پیمانکار گرفته شده است

نیمه ماه گذشته، شهرداری منطقه۷ به شهروندانی که با مرکز۱۳۷ تماس گرفتند و بیان کردند که «فعالیت این صنوف برای ساکنان، مشکل اساسی ایجاد کرده و پیگیری‌های قبلی نیز به نتیجه نرسیده است»، وعده‌های تازه‌ای داد. پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، پاسخ شهرداری منطقه۷ را به یکی از ساکنان خیابان بزرگمهر که از فعالیت مشاغل مزاحم در این محدوده گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این مشکل شده بود، این‌طور نوشت:‌ «به بسیاری از صنوف مزاحم و فعال در این محدوده، اخطار لازم داده شده است و حتی برخی مغازه‌ها با رای کمیسیون ماده۲۰ پلمب شده‌اند. همچنین برای تسریع در روند جابه‌جایی این مشاغل به مکان مناسب، پیمانکار سامان‌دهی گرفته شده است تا روند انتقال این صنوف، سرعت گیرد.»

 

وعده هست، اراده را نمی‌دانیم

دی‌ماه۱۳۹۲ بود که احمد محبی، مدیر سابق شهرداری منطقه۷، درباره پروژه هزارو۹۷۰واحدی ده‌غیبی گفت: این پروژه به‌منظور انتقال مشاغل پرسروصدا و مزاحمت‌زا، درنظر گرفته شده بود ولی بیش از ۲۰سال است که بر زمین مانده و هنوز چیزی حدود ۴۰۰واحد آن، آماده بهره‌برداری نشده است.

آن موقع مسئول نام‌برده، پیگیر بود که این مجتمع خدماتی دوباره جان بگیرد و بسیاری از مشاغل خودرویی به این مکان منتقل شود، اما هنوز که هنوز است، وعده جابه‌جایی مشاغل مزاحم و انتقال واحدهای خدمات خودرویی به مجتمع‌هایی مثل مجتمع هزارو۹۷۰واحدی ده‌غیبی را به مردم می‌دهند.

 

100818.jpg

..........................................

فیلم:  چشم اسفندیار ِ منطقه

 

  

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی