کد خبر : 72307
/ 20:00
در پی عملیات بازرسی غافلگیرانه مراکز توزیع‌کننده مواد مخدر ۴۱نفر دستگیر شدند؛

عملیات پاک‌سازی در حر‌۴۱

امروز طرح ضربتی بازرسی غافلگیرانه از مراکز تهیه و توزیع مواد مخدر با حضور قاضی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرا انقلاب و همکاری نیروهای انتظامی و سپاه در منطقه شهید باهنر مشهد به اجرا درآمد.

عملیات پاک‌سازی در حر‌۴۱

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، ساعت ۶صبح را نشان می‌داد و مه نسبتا اندکی سطح خیابان را فرا گرفته بود که دستور شروع عملیات بازرسی سرزده و غافلگیرانه از مراکز تهیه و توزیع مواد مخدر توسط جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد صادر و ۱۷تیم عملیاتی متشکل از نیروهای انتظامی، بسیج و سپاه برای اجرای این طرح ضربتی راهی محل‌های مورد نظر شدند.

خیابان حر۴۱ خلوت بود و به غیر از چند پاکبان شهرداری شخص دیگری در آن حضور نداشت. طبق دستور قاضی خدابخشی قرار بود این عملیات بی‌سر‌و‌صدا و به صورت غافلگیرانه انجام شود که تیم‌های عملیاتی پس از مستقر شدن در مکان‌های مورد نظر آماده دستور مقام قضایی شدند.

بسکابادی‌۱۲: پنج خانه مخوف در این خیابان قرار داشت که طبق اظهارات سرتیم‌های بازرسی این مکان‌ها علاوه بر نداشتن موارد بهداشتی به مخروبه‌های شهری شباهت داشت. در این مکان‌ها تا چشم کار می‌کرد لوازم مسروقه‌ای همچون ضبط و پخش خودرو، کیف زنانه، چمدان، دوچرخه‌های اوراق، تنه موتور‌سیکلت و ابزار‌آلات مختلف بود که یا توسط ساکنین به سرقت برده شده یا سارقان این اقلام را به آنان فروخته بودند.

وجود اجاق گاز‌های تک‌شعله به همراه سیم‌ها آغشته به موادی سیاه رنگ و آلات استعمال مواد حاکی از آن بود که معتادان این محل را به پاتوق خود تبدیل کرده‌اند. ماموران از این پنج خانه چند مرد و زن معتاد را دستگیر کردند. با تلاش ضابطین قضایی هر پنج خانه مورد نظر مورد بازرسی قرار گرفت و چند معتاد متجاهر در آن دستگیر شدند.

بسکابادی۱۴: خیابان بسکابادی‌۱۴پر بود از زمین‌های رها شده که به واسطه بارش باران و برف فضای گل‌آلودی را به وجود آورده بود. با توجه به اینکه فاصله هر خانه از همدیگر چند متر فاصله داشت، به صورت هم‌زمان مورد بازرسی ضابطین قضایی قرار گرفت.

انتشار بوی بد تعفن در یکی از این مکان‌ها که بیشتر به بوی فساد نعشی شباهت داشت، نظر پلیس را جلب کرد. این خانه دالانی تاریک داشت که هرچه به سمت اتاق نشیمن آن نزدیک می‌شدیم، بوی بد شدید و شدیدتر می‌شد. اتاق کوچک این خانه فاقد هر‌گونه امکانات روشنایی و بهداشتی بود که یکی از ماموران برای بررسی محل چراغ تلفن همراهش را روشن کرد. بستری در گوشه اتاق پهن بود و پسری حدودا ۱۵ساله در آن مشغول استراحت بود. پسرک حرکتی نمی‌کرد و هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌داد. یکی از ماموران که برای بررسی بالای سر این پسر نوجوان حاضر شده بود، با صدایی بلند که مدام تکرار می‌کرد «پسرک مرده است... پسرک مرده است...» پای قاضی خدابخشی را به محل کشاند. با حضور مقام قضایی و بررسی اولیه مشخص شد که حدود دو روز از مرگ او می‌گذرد که در همان لحظه مراتب به قاضی میرزایی، بازپرس ویژه قتل عمد دادسرا گزارش شد.

بسکابادی‌۱۸: ساعت حدود ۸صبح شده بود که پس از کمی راهپیمایی در کوچه‌های‌ گل‌آلود به خیابان بسکابادی‌۱۸‌ رسیدیم. در این خیابان نیز دو مرکز شناسایی و چند مرد جوان که نشانه اعتیاد شدید در چهره آنان هویدا بود، در اطراف یک اجاق گاز تک‌شعله که آلات استعمال مواد مخدر دور تا دور آن پخش شده بود، مشغول استراحت بودند. با حضور ماموران پلیس و سپاه این افراد که قصد فرار داشتند، دستگیر شدند.

بسکابادی‌۲۴: به همراه قاضی خدابخشی به خیابان بسکابادی‌۲۴ که چهار مرکز تهیه و توزیع مواد مخدر دیگر در آن قرار داشت، رسیدیم. این خانه‌ها نیز همانند دیگر مکان‌های مشابه خود مورد بازرسی قرار گرفت و چند فرد معتاد، کارتن‌خواب و اتباع غیر‌مجاز در آن دستگیر شدند.

ساعت به ۱۰:۳۰صبح رسیده بود که خبری مبنی بر شناسایی یکی از عمده‌فروشان مواد مخدر صنعتی که خانه‌اش در حر۴۱ قرار داشت، به قاضی خدابخشی اعلام شد. طی دستور مقام قضایی عملیات دستگیری این فرد آغاز و چند تیم از ماموران پلیس و سپاه وارد عمل شدند.

خانه متهم نمایی مجلل داشت و دارای درهای اتومات ضد‌سرقت و گران‌قیمت بود. علاوه بر این، فرد مالک برای اطلاع از رفت‌و‌آمدهای داخل کوچه دو دوربین مدار‌بسته روی سر در این خانه نصب کرده بود. یکی از ماموران جلو رفت و در‌حالی‌که خود را یکی از توزیع‌کنندگان مواد مخدر معرفی کرد، از ساکنان این خانه خواست تا در را باز کنند و طولی نکشید که زنی سالخورده در را گشود.

ماموران با رعایت موازین شرعی و طی دستور قاضی خدابخشی وارد این خانه شدند و متهم را دستگیر کردند. به گفته سرگرد کوکبی، فرمانده حوزه مقاومت مسلم پدر این متهم به اتهام مواد مخدر در گذشته اعدام شده است. علاوه بر این داخل این خانه مجلل با مجسمه‌هایی طلایی و گران‌قیمت و نور‌پردازی‌هایی زرد رنگ تزئین شده بود.

با تلاش ماموران سه خانه دیگر این مرد ۳۵‌ساله که در همان کوچه قرار داشت، شناسایی و مورد بازرسی قرار گرفت که تعداد ۷قبضه سلاح سرد از قبیل تبر‌زین، شمشیر، چماق، قمه و چاقو کشف شد. در این میان سه نفر‌ از بازرسان پلیس ساختمان شهرداری که مشغول گشت‌زنی در منطقه بودند، با دیدن قاضی خدابخشی جلو آمده و عنوان کردند که چندی پیش هنگامی که برای اخطار ساخت‌و‌ساز خلافی به سراغ متهم رفته بودند که این فرد با یک قبضه سلاح شکاری به سمت آنان حمله کرده و دیگر همدستانش با چند شمشیر و قمه آنان را تهدید به مرگ کرده‌اند. مستندات تصویری این پرونده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت و متهم برای تحقیقات بیشتر به کلانتری انتقال پیدا کرد.

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در حاشیه این عملیات ضربتی به خبرنگار ما گفت: این عملیات به فرماندهی سرگرد سلیمان موذن، رئیس کلانتری باهنر و با همکاری نیروهای بسیج و سپاه حوزه مسلم اجرا و به مدت ۴ساعت به طول انجامید.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: در این عملیات ضربتی ۲۲مرکز توزیع‌کننده مواد مخدر که از چندی پیش شناسایی شده بود مورد بازرسی تیم‌های مشترک انتظامی و سپاه قرار گرفت که در مجموع ۴۱نفر زن و مرد دستگیر شدند. از این تعداد دو نفر عمده‌فروش مواد مخدر، ۲۳اتباعه خارجه غیر‌مجاز و فاقد مدرک قانونی، دو نفر اراذل و اوباش معروف منطقه حر۴۱، ۱۱معتاد متجاهر و ۲سارق خانه و مغازه هستند.

وی ادامه داد: در این عملیات ۷قبضه سلاح سرد شامل قمه، شمشیر، چماق، تبر‌زین و شمشیر از خانه یکی از افراد شرور دستگیر شده کشف، یک دستگاه خودروی سواری سرقتی توقیف و ۱۰عدد ماهواره به همراه تجهیزات مربوطه جمع‌آوری شد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی