کد خبر : 72309
/ 20:35
این ۸مشکل معمول دستگاه‌های اندرویدی را این‌گونه حل کنید؛

دردسرهای رایج

اگر شما هم از کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی باشید، احتمالا گاهی با گوشی‌های خود با مشکل روبه‌رو شده‌اید.

دردسرهای رایج

بسیاری از کاربران این گوشی‌های هوشمند و حتی تبلت‌هایی که از سیستم‌عامل محبوب اندروید استفاده می‌کنند، عموماً با مشکلاتی از قبیل پایین‌بودن عمر باتری، هشدارهای صوتی بی‌کیفیت و روند رو به کاهش سرعت گوشی‌های خود، یا گاهی اشکال در برقراری ارتباط با اینترنت یا خاموش‌شدن وسیله و... مواجه هستند.در این مطلب قصد داریم که رایج‌ترین ضعف‌های گوشی‌های هوشمند اندرویدی را بررسی کنیم و برای هر کدام راه‌حلی ارائه کنیم.

 

خالی شدن باتری

شاید رایج‌ترین مشکلی که کاربران گوشی‌های اندوریدس با آن روبه رو هستند، خالی‌شدن سریع باتری آن‌ها باشد. به‌عنوان گام اول برای برطرف‌کردن این مشکل، بهتر است بدانید که چرا گوشی شما، در زمان کمی از شارژ خالی می‌شود. در حالت عادی وقتی وای‌فای، بلوتوث و مکان‌یاب گوشی شما، به صورت مدام روشن باشد، خود به خود باعث تضعیف باتری می‌شود. البته علت‌های دیگری چون برنامه‌های بی‌استفاده باز، به‌روزرسانی‌های خودکار برنامه‌ها و سیستم عامل و قراردادن باتری در محیط خیلی گرم، یا روشن‌گذاشتن صفحه نمایش در وقت‌های بیکاری، یا تنظیم روشنایی زیاد برای گوشی و... از موارد کاهش طول عمر باتری می‌تواند باشد.برای برطرف‌کردن این علت‌ها تا حد امکان می‌توانید به نقیض آن‌ها عمل کنید، یعنی مثلا برنامه‌های بی‌استفاده را در پشت زمینه گوشی ببندید و غیرفعال کنید. 

 

روند نزولی سرعت گوشی

وقتی که حجم اطلاعات در حافظه گوشی شما به حداکثر مقدار خود می‌رسد یا بعد از استفاده از هر برنامه، آن‌ها را نمی‌بندید، به مرور با نزول سرعت گوشی خود هم مواجه می‌شوید. اولین راهکار برای رفع مشکل این است که حافظه گوشی خود را پر نگه ندارید یا اگر اطلاعاتی مثل عکس، فیلم، و... دارید که مورد نیاز نیستند، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید یا به حافظه دیگری یا به فضای مجازی ابر منتقل کنید؛ به‌علاوه اینکه بعد از استفاده از هر برنامه آن را ببندید. شما می‌توانید لیست برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی و تبلت خود را، در منوی settingو قسمت application یا برنامه‌ها ببینید. اگر در بین این برنامه‌ها، اپلیکیشنی وجود دارد که به حافظه موقت آن نیاز ندارید، می‌توانید بعد از انتخاب برنامه و گزینه clear cache، این حافظه را حذف کنید.

 

پشتیبانی‌نکردن موقت از ارتباطات بی‌سیم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از روشن کردن وای‌فای، بلوتوث و ارتباط داده‌ای، بی هیچ علت خاصی با مشکلی مواجه شدید و به شبکه متصل نشده‌اید. در اینجا ساده‌ترین روش، این است که به مدت ۳۰ثانیه گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید و سپس دومرتبه از حالت پرواز خارج کنید، در اکثر موارد این روش، مشکل ارتباطی شما را حل می‌کند و دوباره ارتباطات بی‌سیم برای گوشی قابل شناسایی است. البته اگر مشکل ارتباطی شما با این ترفند برطرف نشد، مجدد تنظیمات مربوط به وای‌فای یا بلوتوث را بررسی کنید یا دوباره انجام دهید.

 

گرمای بیش از اندازه گوشی

در حالت عادی وقتی به مدت طولانی از وسیله اندوریدس خود استفاده می‌کنید، یا بدتر اینکه در حین شارژشدن، باز هم گوشی مشغول به کار است یا با نصب نرم‌افزارهایی مثل فیس‌بوک و pokemon goکه بار زیادی را بر سخت‌افزار تحمیل می‌کنند؛ می‌توانند از عوامل داغ‌شدن گوشی باشند. اگر در حین اجرای این نرم‌افزارها متوجه داغ شدن غیرعادی گوشی خود شدید، برنامه را ببندید و اجازه دهید که حجم بار گوشی کمتر شود و استراحت کند.

 

هنگ کردن برنامه‌ها

دلایل متعددی وجود دارد که برنامه‌ای با روال معمولی اجرا نشود یا حتی در حین اجرا قفل کند یا از برنامه خارج شود و... برای رفع این مشکل و به‌عنوان اولین کار بررسی کنید که آیا برنامه به‌روزرسانی شده است یا نه؛ اگر نیاز به به‌روز رسانی دارد، آن را آپدیت کنید.

یا ممکن است برنامه به مدت طولانی در پشت زمینه گوشی بی‌استفاده منتظر مانده باشد و همین امر سبب اختلال در کارکرد آن شده باشد؛ پس آن را ببندید و دومرتبه اجرا کنید.

 

کندشدن صفحه نمایش یا هنگ کردن آن

اگر شما هم از کاربرانی باشید که بدون هیچ دلیلی، صفحه نمایش جواب درست و بموقعی به شما نمی‌دهد، باید بدانید اولین کاری که صفحه نمایش برای درست‌شدن به آن نیاز دارد، لمس نکردن آن است. اگر با خاموش کردن صفحه و فرصت چند دقیقه‌ای به آن، باز هم مشکل پابرجاست، پس گوشی خود را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه کوتاه دومرتبه آن را امتحان کنید.

 

قفل کردن Google Play Store

گاهی ممکن است اجرای این فروشگاه با مشکل مواجه شود؛ در این صورت فقط باید حافظه آن را پاک کنید. از منوی Settings یا تنظیمات گزینه«All Applications» یا همه برنامه‌ها را انتخاب کنید؛ در لیست برنامه‌های نصب شده وارد تنظیمات Google Play Store شوید و بر روی «Storage» کلیک کرده و سپس حافظه آن را با گزینه«Clear Cache» پاک کنید. برای اعمال این مراحل در گوشی خود، گوشی را ری‌استارت کنید؛ الان دومرتبه فروشگاه گوگل را اجرا کنید، دیگر مشکلی وجود ندارد.

 

نامرتب‌بودن لیست مخاطبان

به طور خودکار وقتی شما حداقل یک‌بار به شخص یا شرکتی و... ایمیل می‌زنید، نام آن‌ها هم در کنار مخاطبان سیم‌کارت شما در لیست مخاطبان قرار می‌گیرد. این موضوع شاید باعث سردرگمی در پیداکردن مخاطبان اصلی شما شود؛ بنا بر ضرورت اگر بخواهید مخاطبان جی‌میلی شما به لیست افراد، اضافه نشود، باید از منوی تنظیمات ( setting)، در قسمت حساب‌ها یا accounts، بخش google گزینه contacts را بیابید و گزینه مخاطبان جی‌میلی را off کنید. الان در لیست مخاطبان گوشی، فقط مخاطبان تلفن و سیم‌کارت شما قرار می‌گیرد.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی