کد خبر : 72539
/ 11:32

استعفای مشاور امنیت ملی آمریکا در پی رسوایی

کاخ سفید اعلام کرد، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ بر سر رسوایی تماس با روس‌ها از مقام خود کناره‌گیری کرد.

استعفای مشاور امنیت ملی آمریکا در پی رسوایی

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، ژنرال مایکل فلن، مشاور امنیت ملی ترامپ متهم است که پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا با سفیر روسیه درباره لغو تحریم‌های آمریکا گفت‌وگو کرده است. گفته می‌شود که او مقام‌های آمریکایی را درباره محتویات مذاکرات گمراه کرده است.

پیش از این، وزارت دادگستری آمریکا به کاخ سفید درباره ارتباطات مایکل فلن با روس‌ها هشدار داده بود. به گفته آنها، ممکن بود که فلن هدف اخاذی روس‌ها قرار بگیرد.

طبق قوانین، شهروندان عادی اجازه ندارند وارد مسائل سیاست خارجی شوند. مایکل فلن یک ژنرال بازنشسته ارتش آمریکاست و سابقا مدیر آژانس اطلاعات دفاعی بوده است. او که از حامیان ترامپ است، به شدت از ارتقای روابط آمریکا با روسیه دفاع می‌کند.

مایکل فلن در نامه استعفای خود نوشت که "سهوا اطلاعات ناقصی درباره تماس‌هایم با سفیر روسیه در اختیار معاون رئیس‌جمهوری منتخب و سایرین قرار دادم." او در ادامه تاکید کرد که "صادقانه" از رئیس‌جمهوری آمریکا و معاون او عذرخواهی کرده و آنها هم پذیرفته‌اند.

طبق بیانیه کاخ سفید، ژنرال "جوزف کیث کلاگ"از کارمندان سابق شورای امنیت ملی آمریکا به عنوان جانشین موقت مشاور امنیت ملی آمریکا تعیین شده است.

مشاور امنیت ملی مستعفی آمریکا در نامه خود تاکید کرد که در راستای انجام وظیفه تماس‌هایی با همتایان خارجی، وزرا و سفیران داشته است تا روند انتقالی دولت به آرامی انجام شود. او گفت که اینگونه تماس‌ها "اقدامی استاندارد" در هرگونه انتقال دولت است. مایکل فلن نوشت که به دلیل آنکه سرعت این تحولات بالا بوده، "سهوا" اطلاعات ناقصی در اختیار ترامپ و مایک پنس، معاون او قرار داده است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی