کد خبر : 72542
/ 17:41

برترینهای جایزه ایثار و رسانه مشخص شدند

نخستین اختتامیه جایزه ملی ایثار و رسانه در سالن تالار وحدت برگزار شد.

برترینهای جایزه ایثار و رسانه مشخص شدند

به گزارش شهرآراآنلاین، در این مراسم ضمن بخش کلیپی با محتوای تعریف جایزه ایثار و رسانه، سعید علامیان دبیر ایثار و رسانه به ماهیت این مراسم پرداخت و از فرایند راه اندازی و حرکت جشنواره ایثار و رسانه و نیز بخش های مورد نظر در امر داوری  و کارگروه های مخنلف تشکر کرد.

در ادامه در این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارزش و اهمیت ایثار و فداکاری و نیز ضرورت اشاعه فرهنگ ایثار به عنوان ضرورت تداوم حیات انقلاب در جهان اسلام اشاره کرد.

صالحی امیری به جلوه های مختلف ایثار و فداکاری پرداخت و عنوان کرد: آن کسی که در خارج از مرزها در برابر دشمن می ایستد ایثارگر است، آن کس که در مقام مسئولیت خود از منافع فردی خود عبور می کند و به منافع دیگران می اندیشد ایثارگر است، خبرنگاری که برای اشاعه فرهنگ ایثار و فرهنگ و ارزشهای والای انسانی قلم می زند ایثارگر است و همه اینها در دایره شکوهمند ایثار قرار دارند.

وزیر فرهنگ ارشاد بیان کرد: جامعه ای که از اخلاق فاصله گرفته از فرهنگ ایثار فاصله گرفته است و فرهنگ ایثار چیزی نیست جزپ پیروی از خط امام(ره) و حمایت از ارزشهای انقلاب اسلامی و قدم گذاشتن در راه تعالی اخلاق و انسان دوستی.

این مراسم با ابطال نمبر و اهدای جوایز به برگزیدگان ادامه یافت. اسامیبرترین ها در بخش های جهادت و شهادت و ایثار اجتماعی به شرح زیر بود:

نفرات اول رسانه در بخش جهادت و شهادت: روزنامه خراسان به مدیر مسئولی سعید احدیان، روزنامه شهرآرار به مدیرمسئولی حجت الاسلام محسن برزگری،

اثر سراسرس جهادت و شهادت: خبرگزاری مهر عطیه همتی

اثر سراسری ایثار اجتماعی: روزنامه قدس حسین احمدیان

اثراستانی جهاد و شهادت: روزنامه سرخاب فرینوش اکبرزاده

اثر استانی ایثار اجتماعی: همشهری جوان، مهدی افخمی

بخش عکش: فصلنامه تدبیر، حسن قائدی

ایثار اجتماعی:شهرآرا، حجت الاسلام محسن برزگری

سپس جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به ایراد سخن پرداخت و گفت: این جایزه سنگ بنای خوبی برای تجلیل از رسانه ها و خبرنگاران فعال در عرصه ایثارگری است.

وی افزود: نهادهای مدنی یرگزار کننده این مراسم بوده اند واین جای توجه و تشکر دارد و ما باید به موضوع ایثار و فداکاری به شکل دایمی بپردازیم. موضوع فداکاری و ایثار اقدامی به نفع جامعه است و باید از آن خفاظت ئ خراست شود و ودولت و روزنامه نگاران باید به این امر بپرئازند خرچند رسامه ها همواره به این موضوع پرداخنه اند. در گوشه گوشه کشور ایثار و فداکاری اتفاق افتاده و نمی شود ایثار بی کرانمردم را به شکل کامل ثبت کرد.

جهانگیری تصریح کرد: خود مطبوعات در اوج جنگ زیر بمباران از جان گذشتند کردند و هیچگاه میدان را خالی نکردند.

وی افزود: امروز اهمیت کار رسانه های متهد و اخلاق مدار از کار دیروز کمتر و آسانتر نیست و همچنان پیشگامان راه استقلال و آزادی هستند با صراحت باید بگوییم روزنامه نگارانی که در دفاع از حقوق ملی قدم بر می دارند مصداق تمام ایثارگری هستند و باید ایثار و فداکاری مربوط به تاریخ و دیروز نیست امروز ما بیشتر از پیش نیازمند ایثار و فداکاری است.

از همه کسانی که در راه برگزاری این مراسم تلاش کرده اند صمیمانه تشکر میکنم و به همه عزیزانی که موفق شدند این جایزه را دریافت کنند صمیمانه تبریک می گویم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی