کد خبر : 72565
/ 23:51
با انجام موفق تست گرم و تکمیل ایستگاه های شهدا و راه آهن ، فاز اول خط ۲ قطارشهری آماده بهره برداری شد؛

ثمره ۳ سال سازندگی

روز گذشته و با اتمام معماری ایستگاه‌های راه‌آهن و میدان شهدا با سازه‌هایی زیبا و متفاوت و البته انجام نهایی تست گرم به فاصله ۸کیلومتر از میدان شهدا تا انتهای طبرسی و بالعکس، نخستین فاز خط۲ قطارشهری این شهر عملا وارد مرحله جدیدی شد.

ثمره ۳ سال سازندگی

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: علیرضا ظهیری

روز گذشته و با اتمام معماری ایستگاه‌های راه‌آهن و میدان شهدا با سازه‌هایی زیبا و متفاوت و البته انجام نهایی تست گرم به فاصله ۸کیلومتر از میدان شهدا تا انتهای طبرسی و بالعکس که با حضور شهردار مشهد، اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از شهروندان همراه بود، نخستین فاز خط۲ قطارشهری این شهر عملا وارد مرحله جدیدی شد و با تحویل این خط ازسوی شرکت ساخت به شرکت بهره‌برداری قطارشهری طی چند روز آینده، فاز اول این خط آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 

افتتاح مردمی فاز اول

به‌گزارش شهرآرا، شهردار مشهد در جریان این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حسب هماهنگی‌هایی که صورت گرفته است، بهره‌برداری رسمی فاز اول خط۲ قطارشهری مشهد روز دوشنبه دوم اسفند‌ماه سال جاری خواهد بود، اظهار کرد: درصورت شرایط مطلوب آب‌وهوایی، مراسم افتتاحیه با حضور اقشار مختلف مردم و برخی شخصیت‌ها برگزار می‌شود و درصورت نامناسب‌بودن وضعیت جوی، زمان بهره‌برداری به سوم یا چهارم اسفند موکول خواهد شد.

سیدصولت مرتضوی ادامه داد: در هفته‌های اولیه سرفاصله‌های زمانی این خط مقداری بالا و حدود ۲۸دقیقه است؛ اما با ورود سایر واگن‌ها که فاز انتهایی خود را در داخل کشور برای کامل‌شدن طی می‌کنند، این فاصله کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته ظرفیت اسمی این خط بین ۱۸ تا ۲۲هزار نفر در ساعت است، افزود: به‌تدریج با تکمیل واگن‌های موردنیاز خط۲ به‌سمت سرفاصله ۵ تا۶ دقیقه خواهیم رفت.

 

فعالیت در رکود

همچنین مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به تست گرم نخستین فاز دومین خط قطارشهری اظهار کرد: اتفاق خاصی افتاد؛ چرا‌که در چند سال گذشته رکود زیادی را در صنعت مترو داشتیم و توانستیم با فعالیت شبانه‌روزی در ۳ سال گذشته و تامین مالی که کار سختی بود، با رقمی بالغ‌بر ۱۷۰۰میلیارد تومان، این مسیر ریلی را امروز به ثمر برسانیم. کیانوش کیامرز با بیان اینکه در این مسیر ۶ ایستگاه وارد مدار شده است، عنوان کرد: ایستگاه‌های خط۲ از انتهای طبرسی شروع شده است و تا میدان شهدا ادامه دارد و سعی شده است این ایستگاه‌ها از نظر کیفیت، زیبایی و مسائل فرهنگی هر منطقه، وضعیت قابل‌قبولی داشته باشد. وی افزود: با توجه به اینکه در شهر مشهد زائران زیادی از سراسر ایران حضور پیدا می‌‌کنند، سعی شده است در این پروژه از بالاترین کیفیت و بهترین امکانات استفاده شود و درهمین‌راستا کار ایستگاه‌ها به پایان رسیده و تست گرم نیز تا دو روز آینده به مرحله پایانی خود خواهد رسید و براساس برنامه‌ریزی، روز پنجشنبه یا جمعه هفته جاری این خط تحویل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد می‌شود.

کیامرز با بیان اینکه از روز دوشنبه هفته آینده فاز اول خط۲ آماده بهره‌برداری است، عنوان کرد: درحال‌حاضر برنامه مسافر‌گیری این خط از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح است و به‌مرور با افزایش تعداد قطارها، میزان و ساعت مسافرگیری افزایش می‌‌یابد.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر تمامی قطارها از کشور چین وارد کشور شده است، ادامه داد: این قطارها جهت مونتاژ و آماده‌سازی دراختیار کارخانه واگن‌سازی تهران قرار گرفته و البته برخی از واگن‌ها هم در گمرک است.

 

اولویت سال ۹۶؛ تلاقی خط۱ و ۲ در ایستگاه شریعتی

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به اینکه برای ادامه خط۲ تا شهرک سلامت حدود ۷۰۰میلیارد تومان دیگر بودجه نیاز است، تصریح کرد: امیدواریم با تامین منابع مالی موردنیاز از ابتدای سال۹۶ با سرعت کار خود را به‌سمت میدان جوان آغاز کنیم و اتصال خط۲ به خط۱، اولویت اصلی ما در سال آینده است.

وی اضافه کرد: فاز دوم حدفاصل سعدی تا شریعتی حدود ۳کیلومتر است که تلاش می‌کنیم تا مهرماه سال آینده آن را به اتمام برسانیم و مابقی آن ۶ماهه دوم سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه قطارهای خط۲ از بالاترین کیفیت برخوردارند، افزود: همچنین وسایل و تجهیزات داخلی و خارجی تجهیزشده برای خط۲ جزو باکیفیت‌ترین تجهیزات کشور به‌شمار می‌رود.

کیامرز با بیان اینکه هنوز یک طرف سکو و ورودی ایستگاه میدان شهدا به بهره‌برداری نرسیده است، عنوان کرد: مسافران برای پیاده‌وسوار‌شدن درحال‌حاضر از یک ‌سکو اقدام خواهند کرد و طرف دیگر نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید؛ همچنین عملیات ساختمانی ایستگاه چهارراه برق نیز درحال انجام است و این ایستگاه درحال‌حاضر وارد مدار نخواهد شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه راه‌آهن و میدان شهدا به تفاوت ایستگاه راه‌آهن مشهد و تهران پرداخت و بیان کرد: ایستگاه راه‌آهن مشهد برخلاف تهران است؛ بدین‌معنا که بین ایستگاه قطار راه‌آهن تهران و قطارشهری ۲۵۰متر فاصله است، اما این فاصله در مشهد کمتر از ۷۰متر است تا رفاه حال زائران و مسافران تامین شود.

مدیرعامل شرکت قطار‌شهری مشهد افزود: البته نواقصی نیز هست. درحال‌حاضر ایستگاه راه‌آهن را با یک راه دسترسی ایجاد کردیم و فروردین‌ماه راه دسترسی غرب را نیز افتتاح خواهیم کرد.

 

افتتاح خط۲ در هفتمین سالگرد خط۱

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد نیز با بیان اینکه افتتاح خط۲ در دوم اسفندماه مصادف با هفتمین سال بهره‌برداری از خط۱ قطارشهری است، اظهار کرد: درحال‌حاضر و به‌صورت آزمایشی از زمان افتتاح، ساعت کاری خط۲ از ۷ تا ۱۰ صبح است.

قاسم طاهری با اشاره به اینکه در زمان بهره‌برداری آزمایشی زمان‌بندی مسافتی به‌صورت دقیق نیست، عنوان کرد: گیت‌های قطارشهری خط۲ کاملا آماده و شهروندان با همان من‌کارت خود و با مبلغ ۵۵۰تومان می‌توانند از خط۲ قطارشهری مشهد بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه یکی از شرکت‌های اپراتور تلفن‌همراه اقدامات خود را درراستای آنتن‌دهی در تونل و ایستگاه‌های خط۲ انجام داده است، افزود: برای بیمه این خط نیز درحال‌حاضر الحاقیه از خط۱ برای خط۲ گرفته شده است.

لازم به ذکر است که برای ساخت هر ایستگاه خط۲ قطارشهری مشهد از سازه، خاک‌برداری، ایزوله‌سازی، اجرای تاسیسات مکانیکی، تابلوهای برق و روشنایی تا اتمام معماری، رقمی معادل ۵۰میلیارد تومان اعتبار صرف شده

است.

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی