کد خبر : 72580
/ 16:27

آیت الله علم الهدی: حفظ هویت مشهد به عنوان شهر امام رضا(ع) ضروری است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بر ضرورت حفظ هویت مشهد به عنوان شهر امام رضا(ع) تاکید کرد و گفت: این شهر ‌مرکز تراکم مسائل فرهنگی کشور است.

آیت الله علم الهدی: حفظ هویت مشهد به عنوان شهر امام رضا(ع) ضروری است

به گزارش شهرآراآنلاین، آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در یکصد و دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی افزود: هیچ یک از شهرهای جهان اسلام باهمه عظمتی که دارند از جامعیت شهر مشهد برخوردار نیستند و پیش بینی پیامبر(ص) نیز این بوده که مشهد در نهایت پایگاه قطعی اسلام در روی کره زمین خواهد بود.
وی با یادآوری انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام که با همت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد،‌اظهار کرد: باید طرح ها و برنامه های این سال به عنوان جریان نهادینه ای با معیار، ملاک و ارزشهای اسلامی و دینی باشد نه با معیارهای آیسسکو که معیارهای غربی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با پیوست فرهنگی،‌ گفت: نباید پیگیری مطالبات، تاکید، توصیه و یا دستور رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوعی طولانی شود و جلسه به جلسه یا از شورا به شورایی دیگر محول گردد زیرا با این روش کار به جایی نمی رسد.
آیت الله علم الهدی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مشهد دوست داشتنی در دهه فجر نیز گفت: این نمایشگاه سابقه انقلابی شهر مشهد را منعکس کرد و همه متوجه شدند هویت اصلی و واقعی مشهد چه بوده و اکنون نیز باید همان هویت تحکیم و تثبیت شود و باید توجه کنیم اگر پیوست فرهنگی اجتماعی بطور کامل پیگیری شود می تواند در حفظ هویت شهر مشهد موفق باشد.
شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: شهرداری این شهر نسبت به دیگر کشورها در مدل پیوست فرهنگی پیشرو است.
سید صولت مرتضوی افزود: در تمام پروژه های شهری بر اساس مصوبه صریح شورای شهر نیاز به پیوست فرهنگی اجتماعی است و با توجه به اقداماتی که در حوزه فرهنگی اجتماعی انجام شده است هم اکنون تصادفات منجر به جرح و فوت سالانه 25 درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: یکی از برنامه های پیوست فرهنگی اجتماعی برای دهه مبارک فجر، نمایشگاه مشهد دوست داشتنی بود که با استقبال بسیار خوب شهروندان روبه رو شد و تلاش مجموعه شهرداری نیز بر این است که از اقدامات خرد و منفعلانه پرهیز شود.
هدف پیوست فرهنگی اجتماعی تامین، تعمیق و به سازی حضور فرهنگ دینی در موضوعات مهم مورد بررسی در جهت تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و ایجاد ارتباط منطقی و دائمی بین فرهنگ و دیگر نظامهای جامعه و همچنین بازدارندگی از آسیب ها و پیامدهای مخرب فرهنگی اجتماعی است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی