کد خبر : 72607
/ 21:53
پس از ماه ها پیگیری، آمارنامه شهر مشهد به ایستگاه آخر رسید؛

«آمارنامه»، چشم بینا در تصمیم گیری شهر

نیز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد برای چندمین سال متوالی اقدام به انتشار آمارنامه شهر مشهد کرده است که به‌نوبه خود اقدامی شایسته و درخورتجلیل است. به‌عقیده برخی کارشناسان مدیریت شهری، این آمارنامه در مقیاس شهر می‌تواند از گذر تنظیم آمارهای دقیق و واقعی در حوزه‌های مختلف شهری به‌عنوان «چشم بینای شهر» باشد.

«آمارنامه»، چشم بینا در تصمیم گیری شهر

حاتم مهجوری- حسین عبدا...زاده، دانشجوی دکترا، و فوق‌لیسانس مدیریت بهبود روش‌ها و تشکیلات است که درحال‌حاضر به‌عنوان «مدیر آمار، تحلیل و ارزیابی عملکرد»، یکی از چهار مدیریت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مشغول فعالیت است. 

ماموریت اصلی این مدیریت در حوزه آمار، تامین و ارائه آمارهای روزآمد، قابل‌اعتماد و متناسب با نیازهای اطلاعاتی شهروندان، پژوهشگران، برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیرندگان عرصه مدیریت شهری در حوزه ماموریت شهرداری مشهد مقدس و در بخش ارزیابی‌عملکرد شهرداری است. برنامه‌ریزی به‌منظور ایجاد بانک اطلاعات آماری به‌روز، جامع و کارآمد، طراحی و ایجاد و پیاده‌سازی ساختار بانک اطلاعاتی براساس استانداردهای مربوطه، طراحی نظام گردش آمار و اطلاعات، پشتیبانی اطلاعاتی و آماری از حوزه‌های مختلف شهرداری از طریق ارائه گزارش‌های تحلیلی، ایجاد نظام طبقه‌بندی تحلیل و کنترل اطلاعات و بررسی تطبیقی با برنامه‌های شهرداری ازجمله‌وظایف این مدیریت محسوب می‌شود. سه گروه آمار و سرشماری، گروه تحلیل و پردازش اطلاعات و ارزیابی عملکرد به‌عنوان زیرمجموعه‌های این مدیریت، مجموعه این وظایف را به انجام می‌رسانند. اکنون نیز معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد برای چندمین سال متوالی اقدام به انتشار آمارنامه شهر مشهد کرده است که به‌نوبه خود اقدامی شایسته و درخورتجلیل است. به‌عقیده برخی کارشناسان مدیریت شهری، این آمارنامه در مقیاس شهر می‌تواند از گذر تنظیم آمارهای دقیق و واقعی در حوزه‌های مختلف شهری به‌عنوان «چشم بینای شهر» باشد. 

 

در ابتدا بفرمایید سابقه کار آمارنامه شهر از چه سالی بوده است و بر چه اساسی این رویکرد مورد توجه شهرداری واقع شد؟

اگر ما به اسناد بالادستی نگاه کنیم، شورای شهر در ۱۷آبان۱۳۷۹ مصوبه‌ای داشته که در این مصوبه شهرداری را موظف کرده است که معاونت برنامه‌ریزی به نمایندگی از شهرداری الزاما باید «آمارنامه شهر» را تهیه و منتشر کند. بازوی اجرایی این اقدام در معاونت برنامه‌ریزی هم، «مدیریت آمار و تحلیل و ارزیابی عملکرد» است. ما با توجه به این مصوبه و رویکرد نگاه کارشناسی به شهر، بحث آمارنامه را شروع کردیم. اولین آمارنامه در سال۱۳۹۱ تهیه و تدوین شد.

 

ضرورت تهیه این قبیل آمارها چیست و چه کاربردهایی برای ما دارد؟

بحث ضرورت تهیه و تنظیم آمار بر کسی پوشیده نیست. در جهان یکی از شاخصه‌های توسعه کشورها را «داشتن اطلاعات و آمار صحیح» می‌دانند. در آمارنامه‌ای که ما درحال‌حاضر تهیه می‌کنیم، بیشترین هدف تامین نیازهای اطلاعاتی بوده است که در مرحله اول شامل «اطلاعات شهری» می‌شود تا کسانی که می‌خواهند برای شهر برنامه‌ریزی کنند، اعم از دستگاه‌های داخل شهرداری و سیستم شهرداری و چه سایر دستگاه‌های دیگر مبنای درستی برای برنامه‌ریزی داشته 

باشند. هدف دوم ما توصیف اطلاعات و آمارهایی است که در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی در شهر اتفاق می‌افتد. هدف سوم ما بحث اطلاع‌رسانی به شهروندان، متخصصان، دانشگاهیان و کسانی است که می‌خواهند برای بحث‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود به این آمارها استناد داشته  باشند.

 

برای رسیدن به این اهداف چه مسیری را طی کردید؟

ما شش فاز برای تهیه آمارنامه (در کارهایی که انجام داده‌ایم) پیموده‌ایم. اولین بحثی که داریم، «بررسی و بازبینی و به‌روز‌رسانی اقلام و جداول آماری است»؛ به‌روز‌رسانی جداول گذشته که چه تعداد از این جداول نیازهای جدید ماست و چه تعداد کم می‌شود. این اولین فاز یا اولین گام عملیاتی ماست. در سال۹۱ کل جداولی که در آمارنامه ما بوده، ۲۸۹ جدول بوده است. این تعداد درحال‌حاضر به ۵۸۵ جدول رسیده است.

 

یعنی هر کدام از این جداول آماری معرف یک بخش یا یک گزاره از شهر است؟

بله، دقیقا. هر جدول معرف یک‌سری اطلاعات خاص خودش است. الان ۵۸۵ جدول اطلاعاتی داریم. در ابتدا بحث بررسی و بازبینی جداول و گام بعدی ما «به‌روزرسانی جداول» است. ابتدا تجزیه‌وتحلیل می‌کنیم، قوت‌وضعف‌ها را بررسی می‌کنیم، در گام بعدی به‌روزرسانی را انجام می‌دهیم، گام بعدی ما «مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی» در سطح شهر است. چون آمارنامه شهر است با تمام دستگاه‌های اجرایی که در سطح شهر است، مکاتبه می‌کنیم.

 

چه تعداد از دستگاه‌های اجرایی در آمارنامه شما تحت‌پوشش هستند؟

تقریبا ۱۵۵ دستگاه شناسایی شده که با آن‌ها مکاتبه انجام شده است و ۶۲ دستگاه اجرایی هستند، ۳۵ دستگاه موسسه آموزشی، ۴۱ موسسه مالی و ۱۷ بیمه داریم که جمعا ۱۵۵ دستگاه است.

 

این آمار شما بخش خصوصی را هم شامل می‌شود؟

بخش‌های دولتی، آموزشی، مالی و بیمه هستند. بخش خصوصی نداریم. اغلب، دستگاه‌های اجرایی سطح شهر هستند که نقشی در رابطه با دستگاه‌های دولتی دارند. به‌نوعی نهادهای عمومی هستند.

گام بعدی در رابطه با آمارنامه، پیگیری مکاتباتی است که با این دستگاه‌ها داشته‌ایم تا اطلاعات دریافت شود. بعضا اطلاعات آماری و بعضا مکانی  است. 

پیگیری همین مکاتبات و دریافت اطلاعات، پروسه‌ای طولانی است. دوستان ما ممکن است چندین‌مرتبه مکاتبه داشته باشند یا چندین‌مرتبه بحث‌ها را تلفنی پیگیری کنند. گرفتن اطلاعات دارای پروسه خاصی است. ما برای هر کدام از دستگاه‌ها متناسب با جداولی که می‌خواهد تولید شود، فرم‌هایی از دستگاه‌ها تهیه کرده‌ایم که براساس این فرم‌ها ما نهایتا می‌خواهیم اطلاعات را متناسب با بازبینی‌ها و به‌روز‌رسانی‌های ابتدایی که انجام شده، در جداول قرار دهیم. این فرم‌ها توسط رابطانی که آن‌ها به ما معرفی می‌کنند، پر می‌شود. بعد از اینکه پر شود، به تایید همان حوزه می‌رسد. مرحله اول پرکردن فرم‌ها توسط رابط‌ها و مرحله دوم تایید است. کل این فرایند تحت‌عنوان پیگیری مکاتبات بود که بخش مهمی از آمارنامه را به خود اختصاص می‌دهد.بحث بعدی، صحه‌گذاری بر این اطلاعات است.

 

این مکاتبات چقدر طول کشید و آمارنامه سال۹۴ در چه بازه زمانی انجام شد؟

با توجه به اینکه سال مالی هر دستگاهی با سال اجرایی فرق می‌کند، سال مالی معمولا در اردیبهشت و خرداد اتفاق می‌افتد و به‌خاطر اینکه آمارنامه جمع شود، ما مجبوریم بحث اطلاعات را از خرداد شروع کنیم. بحث مکاتبات و جمع‌آوری اطلاعات در حدود سه‌ماه‌ونیم تا چهار ماه طول می‌کشد.

 

ما معمولا دربرابر دادن اطلاعات و آمار، خیلی محتاط عمل می‌کنیم. این مسئله برای شما مشکل‌ساز نشده است؟

سال اولی که می‌خواستیم این اطلاعات را جمع‌آوری کنیم، به‌مراتب نسبت به الان خیلی سخت‌تر بود. درحال‌حاضر با توجه به اینکه حوزه‌ها بازخورد این اطلاعات را می‌بینند، این اطلاعات کتابچه می‌شود و این کتابچه دراختیارشان قرار می‌گیرد. به‌نوعی این اطلاعات مستند می‌شود. با توجه به منبعی که خودشان تولید کرده‌اند و به ما داده‌اند و در کتابچه اشاره می‌شود، به‌نوعی یک پایگاه داده است. برای خود آن دستگاه که آماری دراختیار ما می‌گذارد، همکاری‌شان بد نیست. بهتر هم می‌تواند  باشد.

 

شما فرمودید ۱۵۵ دستگاه اجرایی در سطح شهر شناسایی شده‌اند که می‌توانند آمارشان را دراختیار بگذارند تا در این کتاب سرجمع شود. همه این دستگاه‌ها به‌یک‌میزان پای‌کار بودند؟

خیر، از این ۱۵۵ دستگاه آموزشی و مالی و بیمه که عرض کردم، امسال ۸۴ دستگاه با ما همکاری کردند. همه با ما همکاری نمی‌کنند. مخصوصا موسسات مالی متاسفانه خیلی تمایل ندارند که این همکاری را داشته باشند. بانک‌ها هم خیلی تمایل ندارند؛ مگر مورد خاصی باشد که به این کار تمایل نشان  دهند.

 

شما به‌عنوان موسسه‌ای که طبق مصوبه شورای شهر باید آمارها را جمع‌آوری کنید، دربرابر یکسری جریان‌ها و دستگاه‌هایی قرار گرفته‌اید که اتفاقا جریان‌سازند و رفتار مالی آن‌ها برای شهر می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

وقتی به کل فرایند از ابتدای شروع تا الان نگاه می‌کنیم، برای ما یک قوت است؛ چراکه سال به سال این همکاری رو‌به‌افزایش بوده است. اما ازلحاظ اینکه همه دستگاه‌ها پای‌کار نیامدند و این حساسیت در آن‌ها ایجاد نشده، یک ضعف است. انتظار ما این است که همه دستگاه‌ها این رویکرد را داشته باشند تا ما ان‌شاءا... در آمار نامه بعدی، به‌جای ۸۴ دستگاه، شاهد تمام ۱۵۵ دستگاه باشیم که پای‌کار  بیایند.

 

به تفکیک لطفا بگویید هرکدام از دسته‌بندی‌هایی که برای دستگاه‌های اجرایی داشتید، چه تعداد در این آمارنامه حضور داشته‌اند؟

دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی داشتند. از ۶۲ دستگاه اجرایی ۵۰ دستگاه با ما همکاری کردند. نسبتشان به سایرین خیلی بالا بود؛ اما از موسسات آموزشی انتظار بیشتری داریم. از ۳۵ موسسه آموزشی، ۲۶ موسسه با ما همکاری کردند. دراین‌میان موسسات مالی و اعتباری متاسفانه خیلی همکاری پایینی دارند. از ۴۱ موسسه مالی و بانکی که در سطح شهر داریم، تنها ۷ موسسه مالی و اعتباری و بانکی با ما همکاری کردند. جالب اینجاست که ما از بیمه‌ها به‌طورکل قطع امید کردیم! خیلی تاسف‌بار است که گفته شود برای کتاب آمارنامه شهر مشهد، از ۱۷ بیمه که در سطح شهر فعال هستند، فقط یک بیمه با ما همکاری کرد! یعنی فقط یک بیمه آمار مربوط به فعالیت‌هایش را برای درج و استفاده در کتاب آمارنامه شهر مقدس مشهد ارائه داد. انتظار داریم این همکاری‌ها بیشتر شود. اطلاعاتی که ما از این‌ها می‌گیریم، اطلاعات عمومی است. چیزی نبود که بخواهند این‌گونه رفتار 

کنند. آمارنامه اصولا برای برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر شهری است. همین‌جا اضافه کنم که ما تصمیم داریم یک آمارنامه انگلیسی هم چاپ کنیم. با توجه به اینکه امسال مشهد هم به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده، آمارنامه انگلیسی خیلی می‌تواند برای معرفی بهتر و بیشتر مشهد موثر باشد. این آمار باعث می‌شود بتوانیم به خیلی از اتفاقاتی که در کشور می‌افتد، جهت دهیم. به‌نوعی سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنیم. خیلی مزیت‌های خوبی خواهد داشت.

..........................................

 

  • برای گسترش فرهنگ آمار در شهر، آمارنامه را به تمام دستگاه‌های اجرایی می‌فرستیم

 

یکی دیگر از گام‌های عملیاتی برای آمارنامه، «صحه‌گذاری اطلاعات و به‌روز‌رسانی نقشه‌های کاربردی است.» یکی از ویژگی‌های یک آمارنامه، داشتن نقشه‌هاست. ما در آمارنامه سال۹۱ چهارده نقشه داشتیم. امروز بحث نقشه‌ها به‌عنوان یکی از ابزارهای موثر و خوب است که می‌تواند در دست مدیران ارشد ما باشد. وقتی تمام اطلاعات در نقشه پایه‌گذاری و کارهای آن انجام می‌شود، این اطلاعات باعث می‌شود شما با یک نگاه جامع، میزان برخورداری حوزه‌ها را در رابطه با مسائلی که در شهرها دارید، ببینید. چهارده نقشه سال۹۱، اکنون به ۹۲ نقشه رسیده است که اطلاعات این نقشه‌ها با همکاری سازمان فاوا و حوزه‌های مختلف جمع‌آوری شده است.

همچنین فرایند صحه‌گذاری اطلاعات، همه اطلاعات را شامل می‌شود. بعد، به‌روز‌رسانی نقشه‌های آماری را داریم. نکته‌ای که وجود دارد، این است که در این آمارنامه برخی داده‌ها به‌صورت جدول آمده و برخی داده‌ها درقالب نقشه طراحی شده است.

صحه‌گذاری اطلاعات هم فرایندی است که زمان می‌برد؛ یعنی همه اطلاعاتی که به دست ما می‌رسد، نمی‌توانیم بگوییم از صحت ۱۰۰درصدی برخوردار است. ما سعی کردیم اطلاعاتی را که به دست ما می‌رسد، با اطلاعات سال‌های قبل مقایسه و با گزارشات متنوعی که اطلاعاتش را داریم، رصد ‌کنیم. پس یک نکته درخصوص آمارنامه این است که این آمارها صحت‌سنجی‌شده و می‌شوند تا قابلیت استناد داشته باشند.

درنهایت تمام این کارهایی که صورت گرفته و می‌گیرد، در قالب‌های مختلف چاپی و الکترونیکی دراختیار مخاطبان قرار داده خواهد شد. ما امسال در طراحی و چاپ آمارنامه تغییراتی دادیم، هم در اندازه و هم در کیفیت؛ اما یکی از بحث‌هایی که امسال به‌عنوان رویکردی جدید به‌دنبال آن بودیم، مسئله کتاب الکترونیک بود که ما برای آمارنامه یک ای‌بوک هم تهیه کردیم. این ای‌بوک ازلحاظ رویکردی هم یک رویکرد جدید است و هم بحث سرعت جستجوی آمارهایی را که مرتبط است، آسان می‌کند. 

امسال آمارنامه‌‌ای می‌فرستیم، آمارنامه‌های سال۹۱ تا ۹۴ را هم به‌صورت PDF روی سی‌دی گذاشته‌ایم تا قابلیت مقایسه داشته باشد تا حوزه‌هایی که می‌خواهند استفاده کنند، آمارهای سال‌های قبل را هم داشته باشند. برای اینکه ما فرهنگ آماری را افزایش دهیم، این آمارنامه را برای تمام ۱۵۵ دستگاه اجرایی شهر ارسال می‌کنیم؛ چه آن‌هایی که با ما همکاری کرده باشند، چه همکاری نکرده باشند. همچنین برای کلان‌شهرها، نمایندگان مجلس، دانشگاه‌ها و کسانی که با بحث شهر و شهرداری در ارتباط هستند، ارسال می‌کنیم.

لازم به ذکر است آمار با یک سال تاخیر دستمان است؛ یعنی تا کل فرایند تهیه و تکمیل آمار طی شود، به انتهای سال می‌رسیم. به‌لحاظ تعداد فصل‌ها، ما فصول آمارنامه را با آمارنامه مرکز آمار کشور که هفده فصل دارد، منطبق کرده‌ایم. بسیار کاربردی است و تمام علاقه‌مندان با هر عنوان و جایگاهی که باشند، می‌توانند از خروجی این تلاش‌ها استفاده کنند.

 

101319.jpg

 

..........................................

 

  • دریچه یک/ فرهنگ آماری هنوز در کشور ما جا نیفتاده است

 

آمارنامه‌ای که الان منتشر کردیم، ۹۲ نقشه دارد و ۵۱۰ صفحه است. نسبت به آمارهای سال قبل کیفیت بیشتری دارد که همراه با صفحات این آمارنامه، لوح فشرده آن را هم ارسال می‌کنیم. عناوین فصل‌ها به این ترتیب است. سرزمین آب‌وهوا، جمعیت، مدیریت شهری، نیروی انسانی، معدن، نفت و گاز، صنعت، آب و برق، ساختمان و مسکن، بازرگانی و هتلداری، حمل‌ونقل و ارتباطات، بازارهای مالی، امور قضایی، بهزیستی و تامین‌اجتماعی، آموزش، بهداشت و درمان، و فصل آخر، فرهنگ ورزش و گردشگری است.

 

به نظر، خیلی جامع است. نگاه خودتان نسبت به آمارنامه چیست و چه تلقی‌ای از آن دارید؟

این کار جزو وظایف سازمانی ماست. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند آمار به‌نوعی پایه و اساس نظام برنامه‌ریزی است. متاسفانه ما در کشور دو مشکل داریم. یکی اینکه هنوز فرهنگ آماری جا نیفتاده و دوم اینکه سواد آماری ما به آرمان‌ها نزدیک نشده است. ما اگر بتوانیم با انتشار این آمارها و شفافیت‌هایی که مدنظر است، آمار و اطلاعات به‌روز و صحیح را پیش ببریم، فکر می‌کنم گام خیلی خوبی برداشته‌ایم. این گام درجهت اطلاع‌رسانی، شفاف‌کردن مسائل، مسئولیت‌پذیری‌ها و خیلی‌ چیزهایی که ممکن است پایه و اساسش در انتشار همین آمار باشد، پدید می‌آید.

اگر ما بخواهیم مشهد را معرفی کنیم، مهم‌ترین منبع برای معرفی شهر مشهد همین آمارنامه است. اگر همکاری دستگاه‌های دیگر باشد، این آمارنامه جامعیت پیدا می‌کند؛ اما هنوز این تفکر کم است. باوجود‌این، مراجعه‌کنندگان ما غیر از شهرداری از دانشجویان گرفته تا محققان و پژوهشگران، این اطلاعات را برای تحقیقاتشان از ما می‌گیرند. این به کلیت کار برنامه‌ریزی شهر و ارتقای دانش ‌آماری کمک می‌کند.

ما تصمیم داریم یک اقدام دیگر هم انجام دهیم و آن این است که بتوانیم با دستگاه‌های دیگر یک ارتباط الکترونیکی برقرار کنیم؛ یعنی از نرم‌افزارهای آن‌ها اطلاعات آماری را مستقیم برداشت کنیم. گرفتن آمار و اطلاعات در فرهنگ ما کمی سخت است، اما این روش کار همه را راحت می‌کند. ما دو نوع آمار نگهداری می‌کنیم. یک آمار برای خودمان، یک آمار هم برای ارائه! همیشه این دو آمار در تضاد با هم هستند. اما سعی کرده‌ایم یک همکاری با سازمان فاوا و قسمت‌های آی‌تی سایر دستگاه‌ها برقرار کنیم که مرحله اول آن بحث شناسایی اقلام آماری است که قابلیت «ثبتی‌سازی» دارند. در این مرحله ما توانسته‌ایم ۱۳۳ قلم آماری را شناسایی کنیم؛ یعنی ۱۳۳ قلم که قابلیت ثبتی‌سازی دارد، یعنی این قابلیت را دارد که اطلاعات نرم‌افزارهای آن‌ها از پایگاه‌های مختلف یا به‌صورت مستقیم تحت وب، یا به‌صورت غیرمستقیم FTP وارد سیستم ما شود. تاکنون ۲۸ قلم انجام شده است؛ یعنی برای ۲۸ قلم، دیگر نیاز نیست مراجعه و مکاتبه کنیم. 

درحال‌حاضر در‌حال تدوین شناسنامه ۷۸ قلم دیگر هستیم و با سازمان فاوا کارهایش را پیش می‌بریم و ۷۰ قلم دیگر هم به‌صورت غیرمستقیم کارهایش انجام می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، بخشی از اطلاعات برای سال آینده به‌صورت سیستمی و ثبتی‌سازی است. اولین فایده این سیستم و ثبتی‌سازی این است که این اطلاعات دقیق است. خطای کاربر کاملا صفر می‌شود. اطلاعات به‌روز است و از طرفی هزینه جمع‌آوری اطلاعات ما هم کمتر خواهد شد. این موضوع یکی از اولویت‌های کاری معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت آمار است. در شهرداری ما ۷۱۵ قلم شناسایی کردیم که ۶۲۱ قلم آن قابلیت برداشت ثبتی به‌صورت سیستمی دارد و برای ۵۰درصد آن شناسنامه تهیه شده تا سازمان فاوا کارهایش را انجام دهد.

..........................................

 

  • دریچه دو / امیدواریم «آمارنامه» پایه تصمیم‌گیری باشد

 

آیا این آمار مرجع تصمیم‌گیری مدیریت شهری است؟ چقدر در تصمیمات مدیریت شهری جاری و ساری است؟

وقتی این‌همه تلاش شده و ضرورت‌های آمار مشخص شده است، به‌هرحال انتظار این است که پایه و اساس کارها و تصمیمات باید آمار باشد. این اقدام جدیدی است و هنوز آن عمقی را که باید پیدا کند، به دست نیاورده است. 

ما مطالعه‌ای دراین‌باره نداشتیم که مستند بدانیم میزان نفوذ آمار در بحث تصمیم‌گیری چقدر است، ولی می‌تواند مبنای بسیار خوبی باشد. پژوهشگران ما در بحث‌های پژوهشی خیلی به ما مراجعه می‌کنند. ما اطلاعات را دراختیارشان قرار می‌دهیم. این اطلاعاتی که جمع‌آوری کردیم، پایه بحث‌های پژوهشی خیلی از دوستان قرار می‌گیرد. امیدواریم پایه تصمیمات هم قرار بگیرد.

درهمین‌راستا یکی از رویکردهای جدیدی که به مدیریت آمار اضافه شد، بحث ارزیابی عملکرد است. ارزیابی عملکرد به‌عنوان یکی از وظایف جدید مدیریت آمار ایجاد شد.

علت آن، وجود اطلاعات آماری است. در بحث برنامه‌ریزی، نظام برنامه‌ریزی از آمار شروع می‌شود و در انتها هم به آمار ختم می‌شود؛ یعنی ما داده‌ها را دراختیار برنامه‌ریزها قرار می‌دهیم، آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند. انتهای مدل برنامه‌ریزی مدل پایش است که این مدل را در داخل خود شهرداری انجام می‌دهیم. امیدواریم این موضوع در شهر هم جاری شود.

هر شهری هم متناسب با بحث‌های خودش، آمارنامه‌اش را تهیه می‌کند. شهرداری‌ها این کار را انجام می‌دهند و هرکدام شاخصه‌های خاص خودش را دارد. ما با شهرداری‌های دیگر به‌ویژه کلان‌شهرها تعاملاتی داریم. 

در بحث آمار، یک‌سری شاخصه‌های شهری را آنجا تولید و مقایسه می‌کنیم که خاص خود شهرداری‌هاست. امسال قرار بر این بوده است که اصفهان این را تولید کند و سایر شهرداری‌ها اطلاعاتشان را دراختیارشان قرار دهند.

در بحث آمارنامه در تمامی کلان‌شهرها از همه جلوتریم؛ یعنی شروع آمارنامه که از سال۷۹ شهرداری شروع کرد، شهرهای دیگر هنوز شروع نکرده بودند. اصفهان هفت‌هشت سال است که شروع کرده است. اولین آمارنامه، سال۸۰ بیرون آمد. 

از سال۹۱ بحث مقایسه‌ای آمارها مطرح شد. شروع آمارنامه مشهد از سال۸۰ بوده است؛ یعنی این شانزدهمین آمارنامه ماست. در این مدت هم کیفیت و هم کمیت آن افزایش پیدا کرد و به تعبیری ما از تمامی کلان‌شهرها جلوتریم. اگر الان مقایسه کنیم در شکل و محتوا ما یک سر‌وگردن از بقیه بالاتریم، هرچند دوستان دیگر هم شروع کرده‌اند و کارهای خوبی انجام داده‌اند.

لازم است تصریح کنم که ما یک انتظاری که از رؤسای دستگاه‌های اجرایی در شهر داریم این است که با توجه به اینکه این آمارنامه منتشر و واقعا هزینه می‌شود، وقت گذاشته می‌شود هم برای تهیه و تنظیمش و هم برای تولید و انتشارش، همراهی بیشتری نشان دهند. هدف ما این است که فرهنگ آماری را در کشور افزایش دهیم. 

هدف ما این است میزان نفوذ آمار را در برنامه‌ریزی بیشتر کنیم و مستنداتی داشته باشیم که برای پژوهشگران و محققان دردسترس باشد. خواهش ما این است که دستگاه‌ها با ما همکاری بیشتری داشته باشند و همت بیشتری کنند تا در موقع خودش این اطلاعات، صحیح و به‌روز دراختیار ما قرار بگیرد. 

همچنین در بخش آمارهای ثبتی هم همکاری مجدانه‌ای داشته باشند تا ما بتوانیم اطلاعات را به‌صورت سیستمی و ثبتی جمع‌آوری کنیم و ما زحمتی برای حوزه‌های دیگر نداشته باشیم و اطلاعات را خیلی سریع‌تر بتوانیم جمع‌بندی کنیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی