کد خبر : 72715
/ 21:28
تأخیر ۵‌ساعته یک پرواز بار دیگر فرودگاه مشهد را به چالش کشاند؛

روی خطِ نپریدن

در‌حالی پرواز شماره ۰۴۱ شرکت کاسپین قرار بود ساعت ۱۶:۵۰‌‌روز جمعه فرودگاه مشهد را به سمت تهران ترک کند که این پرواز پس از پنج ساعت تاخیر و معطلی مسافران در فرودگاه، باطل شد.

روی خطِ نپریدن

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: ابوعطا

حدود یک هفته پیش نپریدن یک پرواز در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد به مقصد تهران و محبوس شدن ۹ساعته مسافران این پرواز به بهانه یخ‌زدایی درون هواپیما، نه تنها مسئولان این فرودگاه را با چالش پاسخ‌گو نبودن مواجه کرد که پای مدیرکل فرودگاه‌ مشهد را نیز به دادسرا باز کرد تا در این باره توضیحاتی را ارائه دهد.

البته بارش برف و یخ‌زدگی هواپیما شاید بهانه‌های پذیرفتنی برای نپریدن این هواپیما بود اما حبس کردن مسافران و درگیری آن‌ها با عوامل انتظامی فرودگاه، دیگر موردی نبود که مسئولان این فرودگاه بین‌المللی حرفی برای آن داشته باشند.

هر چند هنوز خبر موثقی از نتیجه این پرونده که معاون دادستان مشهد پیگیر آن بود، منتشر نشده است‌ اما مشابه این اتفاق عصر جمعه نیز تکرار شد.

بیش از ۱۳۰مسافر بدون اطلاع از مشکل پیش آمده برای پرواز مشهد به تهران شرکت کاسپین عصر جمعه خود را به فرودگاه مشهد رساندند‌ اما پس از پنج ساعت سرگردانی و پاسخ‌گو نبودن مسئولان فرودگاه و شرکت کاسپین، کوچک‌ترین خدماتی به این مسافران ارائه نشد.

بالا گرفتن دوباره اعتراض مسافران به خاطر از دست دادن زمانشان و پاسخ‌گو نبودن مسئولان، یک بار دیگر رسانه‌ها را به گود این تاخیرها کشاند و اخبار این تاخیر روی خروجی خبرگزاری‌ها البته پس از پنج ساعت قرار گرفت، خبری که این‌بار مسئولان فرودگاه مشهد بلافاصله خود را به فرودگاه رسانده و این مشکل را با چند پرواز جایگزین مرتفع کردند. 

مدیرعامل فرودگاه مشهد روز گذشته در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، بیان کرد: روز جمعه ساعت ۱۶:۵۰‌ مقرر بود هواپیمای شرکت کاسپین به مقصد تهران پرواز کند که به علت شکستن شیشه «کاکپیت» پرواز باطل شد.

محمد‌باقر قاسم‌زاده ادامه داد: پس از این رخداد، بلافاصله ۱۳۵‌مسافر با پروازهای ساعت ۱۸‌تابان، آتا ۱۹:۱۰، ایرتور ۱۸:۳۵، آسمان ۲۰:۲۰، کاسپین ۲۵‌دقیقه بامداد به سمت تهران پرواز کردند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی