کد خبر : 72717
/ 21:56
چگونه سرعت اینترنت تلفن همراه را افزایش دهیم؟

به سرعت برق و باد

گاهی اوقات با توجه به اینکه از آخرین نسل از اینترنت پرسرعت همراه استفاده می‌کنیم باز هم شاهد سرعت پایین اینترنت در موبایل‌های هوشمند خود هستیم.

به سرعت برق و باد

شهرآرا آنلاین

امروزه اغلب ما بیش از هر زمان دیگری و فارغ از نوع فعالیت، نیاز به دسترسی به اینترنت داریم. یک دانش‌آموز برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و تحقیق و تفحص در مورد موضوعات مختلف، یک تاجر برای دریافت آخرین اخبار بازار و موارد دیگر.

بسیاری از مردم از طریق تلفن همراهشان به اینترنت دسترسی دارند؛ در ابتدا خدمات 2G بسیار خوب و با سرعت بالا به کاربران ارائه می‌شد اما کم کم این سرعت رنگ باخت و موجب نارضایتی کاربران شد و تا جایی پیش رفت که گاهی سرعت بسیار پایین اینترنت موجب عصبانیت کاربر و در ادامه انصراف از انجام کار مورد نظر می‌شد.

بعد از آن هم نسل بعدی اینترنت یعنی 3G و 4G و حالا هم آخرین نسل از اینترنت همراه به نام 4.5G یا TD-LTE به موبایل‌های هوشمند راه پیدا کردند. اما گاهی اوقات با توجه به اینکه از آخرین نسل از اینترنت پرسرعت همراه استفاده می‌کنیم باز هم شاهد سرعت پایین اینترنت در موبایل‌های هوشمند خود هستیم. اما سرعت پایین اینترنت موبایل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، مانند: قدرت بد سیگنال، ازدحام بار شبکه و... .

طبیعتا هیچ یک از اپراتورهای تلفن همراه بهره‌مندی از یک سرعت بالا و رضایت‌بخش را ضمانت نمی‌دهند و ممکن است سرعت اینترنت موبایل شما پس از مدتی با کاهش مواجه شود. اما در این گزارش با ارائه راهکارهای مناسب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید سرعت اینترنت تلفن همراهتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

 

پاک‌سازی حافظه کش (cache)

پاک‌سازی حافظه کش تلفن همراه می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش سرعت اینترنت داشته باشد. زمانی‌که حافظه کش پر باشد، تلفن همراهتان کند عمل می‌کند و به دنبال آن سرعت اینترنت پایین می‌آید.

 

حذف برنامه‌های غیرضروری

بسیاری از نرم‌افزارهای غیرضروری ممکن است سرعت تلفن همراهتان را کاهش داده و در ادامه موجب کندی سرعت اینترنت شوند. بنابراین شما باید تمامی نرم‌افزارهای غیرضروری را حذف کنید.

 

فعال‌کردن حداکثر میزان بارگذاری اطلاعات

برای انجام این‌کار در تلفن همراه باید به بخش تنظیمات رفته و از قسمت WIRELESS AND NETWORK SETTINGS گزینه GPRS TRANSFER PREFER را به DATA PREFER تغییر دهید؛ این کار موجب تغییر در سرعت اینترنت می‌شود.

 

تغییر نوع اتصال به شبکه به حالت 3G یا 4G

حتما می‌دانید میزان سرعت شبکه 3G نسبت به 2G بیشتر است؛ بنابراین در درجه اول شما باید شبکه 3G و یا 4G را برای اتصال به اینترنت به کار بگیرید. برای انجام این کار به تنظیمات رفته و در تنظیمات بی‌سیم و شبکه نوع اتصال را به 3G و در صورت پشتیبانی به 4G تغییر دهید.

نکته: با انجام این‌کار نباید توقع افزایش سرعت به‌صورت چشمگیر را داشته باشید اما هرچه باشد 3G از 2G بهتر و مفیدتر خواهد بود.

 

فعال‌کردن حالت متن در مرورگرتان

اگر در وب‌گردی نیازی به مشاهده تصاویر ندارید، می‌توانید حالت متن را در مرورگرتان فعال کنید. این کار تاثیر بسزایی در افزایش سرعت اینترنت خواهد داشت. اگر از مرورگر کروم در تلفن اندرویدی‌تان استفاده می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به بخش settings و فعال‌کردن گزینه data saver سرعت نمایش صفحات اینترنتی را بهبود ببخشید.

 

انتخاب یک مرورگر وب سریع برای وب‌گردی

مرورگر تلفن همراهتان نقش مهمی در افزاش سرعت اینترنت بازی می‌کند. تعداد زیادی مرورگر وب در پلی‌استور موجود است اما شما باید از میان این همه تنوع، سریع‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. مرورگرهای اپرا و کروم یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گوشی‌های اندرویدی هستند. اگر از این مرورگرها در تلفن همراهتان استفاده کنید، مطمئن باشید یک وب‌گردی سریع و لذت‌بخش را نسبت به گذشته تجربه خواهید کرد.

 

بستن استفاده از اینترنت نرم‌افزارهای پشت‌زمینه

بعضی نرم‌افزارها بدون اینکه آن‌ها را اجرا کنید از اینترنت شما استفاده می‌کنند تا خود را به‌روزرسانی کنند که همین امر موجب پایین‌آمدن سرعت اینترنت می‌شود. پس برای داشتن یک وب‌گردی پرسرعت باید دسترسی این برنامه‌ها را به اینترنت همراه قطع کنید. برای این کار به بخش تنظیمات رفته و از قسمت WIRELESS AND NETWORK SETTINGS وارد گزینه Data usage شوید. در این قسمت لیست نرم‌افزارهایی که در حال استفاده از اینترنت همراه شما هستند، نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با مراجعه به هر نرم‌افزار و فعال‌کردن گزینه Restrict background data مانع از دریافت اینترنت توسط این برنامه شوید.

 

استفاده از نرم‌افزارهای افزاینده سرعت اینترنت

نرم‌افزارهای مختلفی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی طراحی شده‌اند؛ بنابراین زودتر دست به کار شوید و بهترین نرم‌افزارها را دانلود و استفاده کنید. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی