کد خبر : 72746
/ 19:39
یک سهل‌انگاری ساده از سوی یک خانم جوان، زندگی او را به لبه پرتگاه کشاند؛

ریختن آبروی عروس جوان برای انتقام

خانمی جوان که برای لحظه‌ای خودرویش را بدون قفل‌کردن درها ترک کرده بود، موجب شد تا فردی با سوءاستفاده و سرقت لپ‌تاپش، زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد.

ریختن آبروی عروس جوان برای انتقام

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: سهیل دیبا

مرد جوان آنچه را می‌دید باور نمی‌کرد، صبح همان روز متوجه وجود یک صفحه اینستاگرام به نام همسرش شده بود که همسرش در این باره به او چیزی نگفته بود. کنجکاوی لحظه‌ای رهایش نمی‌کرد؛ چرا‌که تصاویر خصوصی همسرش در این حساب کاربری منتشر شده بود؛ مرد جوان شماره همسرش را گرفت و با او صحبت کرد اما همسرش هم اطلاعی از این صفحه در اینستاگرام نداشت و با دیدن تصاویر خصوصی‌اش شوک‌زده شده بود. این زوج جوان بلافاصله برای پیگیری موضوع به پلیس فتای نیشابور مراجعه کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: در پی انتشار تصاویر خانمی جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام تیمی از کارشناسان پلیس فتا برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ حسین بیات مختاری افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده، مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و ارسال تصاویر خصوصی و خانوادگی به همسرش که به تازگی ازدواج کرده، موجب هتک حیثیت و اختلافات خانوادگی شده است. وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات از شاکی مشخص شد در شهریور ماه سال جاری لپ‌تاپ‌، کارت‌های عابر بانک و مقادیری طلا از داخل خودروی سرقت شده است.

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: کارشناسان پلیس فتا با یکسری تحقیقات فنی در فضای سایبری، عامل انتشار تصاویر خصوصی را شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.

وی ادامه داد: متهم در مواجهه با ادله دیجیتالی جرمش را پذیرفت و با ندامت از فعل مجرمانه‌اش اعتراف کرد که پس از چند مرحله خواستگاری و شنیدن جواب رد، دختر مورد علاقه‌اش را تعقیب کرده و در‌حالی‌که در‌ خودروی وی باز بوده، در چشم‌برهم زدنی لپ‌تاپ و دیگر وسایل را ربوده و با هدف انتقام‌گیری یک صفحه جعلی در اینستاگرام ایجاد و عکس‌های خصوصی‌اش را در این صفحه پس از اشتراک‌گذاری برای همسرش ارسال کرده است.

بیات مختاری، خاطر‌نشان کرد: فضای سایبری مکانی برای عقده‌گشایی و کینه‌جویی نیست و هیچ رد‌پایی از چشم تیزبین پلیس دور نخواهد ماند و هر کسی که به هر نحو اقدام به مزاحمت و هتک حیثیت در محیط مجازی کند، بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای افزون‌بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی