کد خبر : 72750
/ 21:04
۱۰ شرکت حوزه تکنولوژی که بیشترین حقوق را پرداخت می‌‌کنند؛

نجومی‌بگیرهای دنیای فناوری

شاید در ایران فقط برخی مدیران دولتی حقوق‌های نجومی بگیرند اما در دنیا حقوق‌های نجومی متعلق به افراد لایق، متخصص و خلاق است.

نجومی‌بگیرهای دنیای فناوری

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حامد سرادار

شاید در ایران فقط برخی مدیران دولتی حقوق‌های نجومی بگیرند اما در دنیا حقوق‌های نجومی متعلق به افراد لایق، متخصص و خلاق است که در بهترین شرکت‌های تخصصی مشغول فعالیت هستند. شرکت‌های حوزه فناوری هم از آن دسته شرکت‌های خصوصی هستند که به کارمندان جوان خود که پایه و اساس کسب و کار و شرکت آن‌ها هستند، حسابی توجه دارند و حقوق‌های نجومی پرداخت می‌کنند. حال در این مطلب می‌خواهیم ۱۰شرکت در حوزه تکنولوژی را معرفی کنیم که بیشترین حقوق را به کارمندان خود پرداخت می‌کنند. جالب است بدانید برای این شرکت‌ها هرسال ده‌ها میلیون رزومه فرستاده می‌شود و از بین آن‌ها بهترین‌ها انتخاب می‌شوند. حقوق‌هایی که در ادامه می‌خوانید، دریافتی سالانه کارمندان است.

 

Open Table

Open Table شرکتی است که از طریق سایت یا نرم‌افزارهای موبایلی آن می‌توانید در رستوران‌های طرف قرارداد میز رزرو کنید و در بسیاری از شهرهای مطرح دنیا فعالیت دارد.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۵۱هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۳۸هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۶۵هزار دلار تا ۳۴۶ هزار دلار

 

LinkedIn

LinkedIn شبکه اجتماعی با تمرکز بر شغل‌یابی است که از سال ۲۰۰۲ فعال است. در این شبکه اجتماعی تمامی افراد عضو دارای مهارت خاصی هستند و برای ارتباط با افراد دیگر در حوزه کاری خود یا پیدا کردن یک پیمانکار متخصص در حوزه کاری مورد نیاز خود در این شبکه عضو می‌شوند. این شبکه در ایران نیز طرف‌دارهای خاص خود را دارد و موجب شده افراد متخصص برای کارهای مختلف همکاران خود را بیابند و تجارب خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۶۲هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۴هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۶۰هزار دلار تا ۳۷۵ هزار دلار

 

Microsoft

مایکروسافت که دیگر نیازی به معرفی ندارد. بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری جهان که بیش از ۴۰سال فعالیت دارد، یعنی از سال ۱۹۷۵که توسط بیل گیتس بنا نهاده شد تاکنون محبوب‌ترین محصول آن سیستم‌عامل ویندوز است. بهترین مهندسان حوزه تکنولوژی در این شرکت در حال فعالیت هستند و محصولات مختلف نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را ارائه می‌کنند.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۶۹هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۶۱هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۶۳هزار دلار تا ۳۸۶ هزار دلار

 

Airbnb

این شرکت اهل سانفرانسیسکو آمریکا به شما کمک می‌کند در کشورهای مختلف به‌صورت آنلاین خانه اجاره دهید یا اجاره کنید. این شرکت اخیرا نیز با مخالفت‌های صریح خود با سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ حسابی بر سر زبان‌ها افتاده است.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۷۱هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۳هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۹۶هزار دلار تا ۳۵۰ هزار دلار

 

Pinterest

Pinterest نیز یک شبکه اجتماعی مجازی برپایه اشتراک‌گذاری عکس مشابه اینستاگرام است که از سال۲۰۱۰ فعالیت خود را شروع کرده است.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۷۲هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۱هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۹۶هزار دلار تا ۳۵۴هزار دلار

 

Facebook

Facebook معروف‌ترین شبکه اجتماعی جهان که توسط مارک‌زاکربرگ در کالیفرنیا شروع به کار کرد و البته در ایران دسترسی به آن مسدود است. این شرکت بزرگ فناوری به‌جز شبکه اجتماعی فیس‌بوک، زیرمجموعه‌های بزرگی همچون اینستاگرام و پیام‌رسان واتس‌آپ را در اختیار دارد که از بزرگ‌ترین و بهترین نمونه‌ها در حوزه فعالیت خود هستند. کارکردن در چنین شرکتی نیز قطعا نیاز به تخصص و خلاقیت بالایی دارد.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۷۵هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۶هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۹۴هزار دلار تا ۳۶۳ هزار دلار

 

Uber

Uber را شاید بتوان اولین شرکتی دانست که ایده درخواست اینترنتی تاکسی را اجرا کرده است. این ایده چنان با استقبال روبه‌رو شد که اوبر به سرعت در تمام نقاط دنیا آن را راه‌اندازی کرد و با قیمت کم و روش منحصر به فرد خود صدای تاکسیران‌های کشورهای مختلف دنیا را درآورد. استارت‌آپ‌های اسنپ، تپسی و تاچ سی در ایران یک کپی از این سرویس هستند.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۷۹هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۶هزار دلار

بازه پرداخت: از ۱۸۶هزار دلار تا ۳۷۹هزار دلار

 

Dropbox

اولین شرکتی که فضای ابری در اختیار کاربران قرار می‌داد Dropbox بود و از سال ۲۰۰۷ تا امروز مشغول همین فعالیت است. از طریق نرم‌افزار Dropbox شما می‌توانید اطلاعات خود را در سرورهای این شرکت ذخیره کنید و هر وقت که به آن‌ها نیاز داشتید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

میانگین حقوق پرداختی: ۲۹۹هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۴۲هزار دلار

بازه پرداخت: از ۲۱۱هزار دلار تا ۳۹۳ هزار دلار

 

Lyft

Lyft نیز یکی دیگر از شرکت‌های حوزه فناوری است که با کپی‌برداری از Uber شروع به ارائه خدمت درخواست اینترنتی تاکسی کرد و در حال حاضر به رقیبی سرسخت برای Uber تبدیل شده است.

میانگین حقوق پرداختی: ۳۰۰هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۱۵۷هزار دلار

بازه پرداخت: از ۲۱۸هزار دلار تا ۳۸۷ هزار دلار

 

Netflix

فعالیت این شرکت در زمینه پخش فیلم و سریال به‌صورت آنلاین است و یک شبکه تلویزیونی آنلاین می‌باشد که مخاطبان می‌توانند با پرداخت مبلغی به‌صورت ماهیانه از تمام فیلم‌ها و سریال‌های موجود در وب‌سایت آن بهره ببرند.

میانگین حقوق پرداختی: ۳۱۲هزار دلار

میانگین پایه حقوق: ۲۸۳هزار دلار

بازه پرداخت: از ۲۲۴ هزار دلار تا ۴۰۶هزار دلار

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی