کد خبر : 72809
/ 21:25
سیاه‌جامگان از تهران روسفید برگشت؛

دشت اول اکبر

بهترین نتیجه سیاه‌جامگان در نیم‌فصل دوم با تساوی برابر استقلال در تهران به دست آمد.

دشت اول اکبر

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حمید معصومیان

بازگشت میثاقیان به فوتبال خراسان و البته لیگ برتر برای تیم مشهدی خوش‌اقبال تمام شد و سیاه‌جامگان در اولین حضور اکبر، امتیازی سخت‌ و شیرین دشت کرد. تساوی یک بر یک برابر تیمی که بعد از 5 پیروزی پیاپی و زدن 14گل، مهارناپذیر به نظر می‌رسید، روی کاغذ برای سیاه‌جامگان نشدنی بود؛ اما آن‌ها با جادوی اکبر این اتفاق بزرگ را رقم زدند. گل یرکوویچ در دقیقه44 با پنالتی امید ابراهیمی در دقیقه65 جبران شد؛ اما در پایان، این تیم مشهدی بود که خوش‌حال، زمین بازی را ترک کرد. از بخت خوش مشکی‌ها، ماشین‌سازی هم دیروز به استقلال‌خوزستان در تبریز باخت تا سیاه‌جامگان فاصله خود را از آخرین تیم جدول بیشتر کرده و به رسیدن به صبای قم بیش ازپیش امیدوار شود.

 

میثاقیان: با یک جلسه تمرین به مصاف استقلال رفتیم

سرمربی تیم فوتبال سیاه‌جامگان مدعی شد تیمش را با یک جلسه تمرین به مصاف استقلال فرستاده است. اکبر میثاقیان پس از تساوی یک بر یک استقلال و سیاه‌جامگان، اظهار کرد: من تازه از روز شنبه به تیم سیاه‌جامگان پیوستم و در این مدت تنها یک جلسه تمرین کردیم. ازلحاظ اعتمادبه‌نفس نگرانی‌هایی داشتیم، اما خدا را شکر باشگاه توانست 10درصد از پول بچه‌ها را پرداخت کند تا با شرایط روحی بهتری به‌مصاف استقلال برویم. میثاقیان با تأکید بر نقش کادرفنی سابق سیاه‌جامگان در تساوی مقابل استقلال، عنوان کرد: این نتیجه حاصل زحمات خداداد عزیزی و دوستان او در کادرفنی سابق سیاه‌جامگان است و نتیجه کار من نیست. ما در این مدت روی مسائل روحی و روانی کار کردیم و خدا کمک کرد یک امتیاز ارزشمند در تهران کسب کنیم. سرمربی تیم سیاه‌جامگان تصریح کرد: این تازه ابتدای راه من است. ما هفت بازی که هرکدام حکم یک فینال را دارد، در پیش داریم و استرس زیادی روی من، بازیکنان و کادر اجرایی باشگاه است. ان‌شاءا... به حق امام‌رضا(ع) تیم را در لیگ برتر نگه داریم تا خاطره ابومسلم در لیگ زنده شود. وی خاطرنشان کرد: این تیم شباهت‌های زیادی به ابومسلم دارد و من نیز به‌عنوان یک ابومسلمی سابق، تمام تلاشم را برای بقای این تیم انجام می‌دهم؛ البته نباید فراموش کرد تیمداری به این صورت بسیار سخت است و یک فرد نمی‌تواند تمام هزینه‌های یک باشگاه را پرداخت کند. فشار زیادی روی مدیریت باشگاه وجود دارد و همین‌که تا این مقطع از فصل 35درصد از هزینه‌ها را از جیب خودشان پرداخت کردند، کار بزرگی را انجام دادند. ان‌شاءا... در بازی‌های سخت‌ پیش‌رو موفق باشیم.

 

کار سخت پرسپولیس برابر نفت

هفته بیست‌وسوم مسابقات لیگ برتر امروز با انجام دو بازی به پایان می‌رسد. شهرآورد تهران و اصفهان، آخرین بازی‌های این هفته است که طی برنامه، در ورزشگاه تختی دو تیم تهرانی پرسپولیس و نفت به مصاف هم می‌روند و در اصفهان، سپاهان و ذوب‌آهن شهرآورد نصف‌جهان را برگزار می‌کنند. تیم برانکو امروز بعد از کسب چهار امتیاز از دو دیدار سخت خود در لیگ قهرمانان آسیا با یک لشکر غایب به‌مصاف نفت می‌رود. حسین ماهینی، محمد انصاری، وحید امیری و کمال کامیابی‌نیا به‌علت محرومیت نمی‌توانند سرخ‌پوشان را همراهی کنند و رامین رضائیان نیز به‌خاطر مسائل انضباطی حق شرکت در تمرینات تیم را ندارد، چه برسد به حضور در میدان. این درحالی است که وضعیت سید‌جلال حسینی هم با مصدومیتی که دارد، برای این بازی نامشخص است. پرسپولیس با توجه به تساوی که تراکتورسازی مقابل سایپا کسب کرد، از نظر روحی‌روانی در وضعیت بهتری به مصاف نفت خواهد رفت و این فرصت را دارد که اختلاف خود با سرخ‌پوشان تبریزی را به هشت امتیاز برساند. این درحالی است که نفتی‌ها هم در بازی امروز برای اولین بار در این فصل میلاد فراهانی، دروازه‌بان اول خود را به‌علت محرومیت دراختیار ندارند و شهاب عادلی، دروازه‌بان تیم جوانان ایران باید اولین بازی خود در ترکیب تیم نفت را مقابل پرسپولیس انجام دهد. در دیگربازی امروز هم سپاهان و ذوب‌آهن درحالی به مصاف هم می‌روند که هر دو تیم‌ اصفهانی در وضعیت ایدئال به‌سر نمی‌برند. سپاهان هفته‌هاست که نتیجه نمی‌گیرد و در جدول رقابت‌های لیگ، سیر نزولی در پیش گرفته است. آخرین برد سپاهان به پنج بازی قبل این تیم مقابل نفت تهران برمی‌گردد و بعد از این بازی شاگردان ویسی نتوانسته‌اند به پیروزی برسند. ذوب‌آهن هم در چهار بازی قبلی خود در لیگ موفق به کسب برد نشده و جایگاه خود در رده سوم را از دست داده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی