کد خبر : 72825
/ 22:40
بقای سیاه‌جامگان در لیگ برتر، چالش جدید مرد بحران‌ها؛

ماموریت غیرممکن میثاقیان

اکبر میثاقیان درحالی با یک تساوی برابر استقلال بازگشت خوبی به لیگ برتر داشت که او را بی‌تردید باید متخصص رفع بحران‌ها دانست.

ماموریت غیرممکن میثاقیان

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حمید معصومیان

مردی که از چهارگوشه ایران تیم به لیگ برتر آورده و البته چند پروژه موفق در نگه‌داشتن تیم‌ها در بالاترین سطح فوتبال کشور دارد، بعد از حدود یک دهه دوری از فوتبال خراسان، ماموریت حفظ تیمی از این استان را در لیگ برتر برعهده گرفته است. اکبر میثاقیان که نامش همیشه در کنار نام ابومسلم و پرچم مشکی و قرمز آن تداعی می‌شود، آخرین بار پدیده را به لیگ برتر رساند و حالا باید سیاه‌جامگان، دیگرتیم مشهدی را در لیگ نگه دارد؛ ماموریتی سخت که خیلی‌ها معتقدند اگر سه نفر در ایران بتوانند این کار را انجام دهند، یکی از آن‌ها بی‌تردید اکبر میثاقیان است.

 

کارنامه پربار میثاقیان

اکبر میثاقیان آن‌گونه که گفتیم از چهارگوشه ایران، تیم به لیگ برتر آورده است. ابومسلم، آلومینیوم هرمزگان، شهرداری تبریز، شموشک نوشهر و پدیده، تیم‌هایی هستند که اکبر میثاقیان آن‌ها را به لیگ برتر آورده است؛ رکوردی استثنایی برای این مرد محبوب که او را به‌عنوان مهندس تیم بالا‌آوردن در لیگ۱ معرفی کرده است. بااین‌همه میثاقیان بعد از پدیده توفیق خود در لیگ‌برتری‌کردن تیم‌های لیگ۱ را تکرار نکرده و پروژه او در تیم‌های خونه‌به‌خونه بابل و مس کرمان شکست خورده است. او تا همین چند هفته قبل برای بادران تهران هم چنین‌فکری درسر داشت؛ اما مدیران جاه‌طلب این تیم بعد از چند نتیجه بد، میثاقیان را کنار گذاشتند تا دست سرنوشت، او را دوباره به مشهد بیاورد.

 

ماجرای برج میلاد میثاقیان

اوج شهرت اکبر میثاقیان بعد از سال‌های خوبی که در ابومسلم داشت، به فصل حضورش در راه‌آهن برمی‌گردد؛ جایی‌که او داستان برج میلاد را مطرح کرد و گفت اگر نتواند راه‌آهن را در لیگ برتر نگه دارد، خودش را از بالای برج میلاد به پایین پرتاب می‌کند، اظهارنظری عجیب که خیلی زود خوراک رسانه‌ها شد و مانور تبلیغاتی زیادی روی آن داده شد؛ اما درنهایت میثاقیان در پلی‌آف لیگ به خواسته خود رسید و خودکشی نکرد! بعد از آن ماجرا، میثاقیان دو بار دیگر هم این ماموریت را در لیگ برتر تجربه کرد و موفق شد استقلال اهواز و شاهین بوشهر را در لیگ حفظ کند. چالشی که او حالا در سیاه‌جامگان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، برای میثاقیان تازگی ندارد؛ اما سختی‌های خاص خودش را دارد. برنامه سخت سیاه‌جامگان در ادامه فصل، کار این مربی محبوب مشهدی‌ها را بیش از پروژه‌های قبلی دشوار کرده است.

 

میثاقیان، مسن‌ترین مربی لیگ برتر

اکبر میثاقیان درحالی مامور انجام ماموریتی سخت در سیاه‌جامگان شده است که عنوان مسن‌ترین مربی حال حاضر لیگ برتر را یدک می‌کشد. در لیگی که نسبت به دوره‌های گذشته به مربیان جوان بیشتر از قبل اعتماد کرده، میثاقیان ۶۳ساله، بزرگ بقیه مربیان لیگ محسوب می‌شود. سیاه‌جامگان، سیزدهمین تیمی است که میثاقیان سرمربی‌اش است. برخلاف بسیاری از مربیان که بارها در تیم‌های مختلف حضور دارند، میثاقیان به‌جز دو تیم ابومسلم و مس کرمان در بقیه تیم‌هایش تنها در یک دوره حضور داشته است.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی