کد خبر : 72840
/ 20:06
چت امنیتی تلگرام چگونه امنیت گفتگوی شما را فراهم می‌کند؟

گفتگوی مطمئن

امکان چت امنیتی تلگرام که به سکرت‌چت بین کاربران شهرت دارد از جنبه‌های مختلفی می‌تواند به امنیت بیشتر چت کردن شما در اینترنت کمک کند.

گفتگوی مطمئن

شهرآرا آنلاین

شاید خیلی از افراد نام این مدل چت‌کردن را شنیده باشند اما از ارزش و اهمیت آن ندانند. در مطلب امروز به بررسی این چت امنیتی در تلگرام خواهیم پرداخت و به شما می‌گوییم که اگر با این قابلیت چت کنید، چگونه امنیتتان فراهم می‌شود.

برای دسترسی به این نوع از چت باید در نرم‌افزار موبایل تلگرام بر روی سه خط بالای نرم‌افزار تپ کنید و گزینه Secret Chat را انتخاب کنید. پس از آن باید مخاطب مورد نظر خود را انتخاب و در مرحله بعد عمر زمانی گفتگو(Self Destruct) و دیگر تنظیمات جزئی را مشخص و اعمال کنید.

 

هیچ اثری برجای نخواهد ماند

بسیاری از کاربران تمایل دارند بعد از چت، آثار چت باقی نماند. حتی گاهی با درخواست از طرف مقابل برای پاک‌کردن چت‌ها این امکان فراهم نیست که بتوانیم به فرد مقابل صد درصد اطمینان کنیم. به همین خاطر چت امنیتی به‌گونه‌ای است که به شما اطمینان می‌دهد بعد از بازه مشخص شده که در ادامه به آن می‌پردازیم، چت به طور کامل حذف شود.

 

شناسایی خاطی

هنگام استفاده‌کردن از این نوع چت، اگر کاربر و فرد دوم چت، از صفحه‌ای اسکرین شات بگیرد، سریعا در میان چت‌ها اعلام خواهد شد که فلان کاربر، از صفحه اسکرین‌شات گرفت. بدین ترتیب می‌توانید متوجه عملکرد کاربران حاضر در چت باشید.

 

عدم امکان انتقال و ویرایش پیام‌ها

هنگامی که با فرد مقابل در حال چت‌کردن هستید، ممکن است نگران فوروارد کردن پیام‌ها به دیگران باشید، اما فراموش نکنید که در چت سکرت 

به راحتی امکان انتقال یا همان فوروارد کردن و ویرایش پیام وجود ندارد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت با فرد مقابل چت کنید. همچنین فراموش نکنید که امکان ویرایش پیام بعد از ارسال وجود نخواهد داشت.

نکته بعدی این است که در این سرویس یعنی Secret Chat تنها می‌توانید محتوای چت را کپی کنید یا آن را حذف کنید.

 

انتخاب زمان محدود برای چت

از قابلیت‌های ویژه Secret Chat که بیش از هر چیز مشخص است و به چشم می‌آید، این است که می‌توانید برای چت خود محدودیت زمانی قرار دهید. اگر به بالای چت امنیتی خود نگاه بیندازید از زمان مشخص شده مطلع خواهید شد. این زمان از ساعت تا هفته متغیر است. زمانی که شما برای چت خود محدودیت x ساعتی در نظر بگیرید، به راحتی می‌توانید شاهد حذف همه چت‌ها بعد از x ساعت باشید و بدین ترتیب مطمئن باشید که هیچ چتی از شما باقی نخواهد ماند.

 

فقط برای همان دستگاه

از دیگر ویژگی‌های Secret Chat این است که اگر شما از خط خود در جای دیگری از تلگرام استفاده کنید(مانند وب تلگرام، دسک‌تاپ تلگرام و...)می‌بینید که تاریخچه چت و مکالمات شما نشان داده می‌شود ولی با استفاده از Secret Chat ،تاریخچه مکالمه شما فقط در همان دستگاه باقی می‌ماند.

تا اینجا توانستیم بفهمیم که سکرت چت به شما کمک می‌کند که بتوانید یک چت امنیتی داشته باشید که

به موقع چت شما را حذف خواهد کرد، اما گاهی برخی از افراد مزاحم، با شماره‌های جدید وارد این سرویس می‌شوند و با شما باب صحبت را باز می‌کنند. فراموش نکنید که بعد از حذف چت هیچ آثاری نمی‌ماند که از طریق آن بتوانید فرد را ردیابی کنید.

تنها چیزی که از او باقی است در طی زمان چت، شماره فرد مورد نظر است که در این شرایط اگر قابلیت نمایش شماره وجود داشته باشد، شماره فرد مورد نظر را یادداشت کنید.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی