کد خبر : 72864
/ 23:57

استخدام مسئول آفتابه در هواپیما!

همین را می‌خواستید؟ این‌قدر کارخانه‌های هواپیماسازی را برای «بوی نویی» هواپیمایی که به ایران دادند، تحت‌فشار گذاشتید که بقیه تولیداتشان بدبو از آب درآمد.

استخدام مسئول آفتابه در هواپیما!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

همین را می‌خواستید؟ این‌قدر کارخانه‌های هواپیماسازی را برای «بوی نویی» هواپیمایی که به ایران دادند، تحت‌فشار گذاشتید که بقیه تولیداتشان بدبو از آب درآمد و نتیجه این شد که: «یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اسپایس جت به‌دلیل انتشار بوی نامطبوع از توالت مجبور به فرود اضطراری شد»؛ نتایج بودار حاصل شده:

این‌قدر دراین‌مدت صحبت بوی هواپیما شد که این خارجی‌ها هم گیج شدند و بوها را قاطی کردند، خب مشخص است وقتی خطوط هوایی «اسپایسی» است، هواپیما باید بوی فلفل بدهد، نه آن بوی نامطبوع!

مسافران سوسول این هواپیما را باید بسپارند به برخی خلبانان وطنی که ۱۰ ساعت روی باند فرودگاه مشهد محبوسشان کنند تا هم حساب کار دستشان بیاید، هم به بو عادت کنند.

هواپیماها هم باید مثل سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، یک نفر را به‌عنوان مسئول آفتابه جلوی در سرویس بهداشتی بنشانند که هم سرویس تمیز بماند، هم کسب درآمد داشته باشد و آمار اشتغال‌زایی باز هم در سطح جهانی رکورد بزند.

در بالای سر مسافران هواپیما، به‌جز ماسک اکسیژن، دماغ‌گیر اضطراری هم قرار گیرد تا در این مواقع از آن استفاده کنند.

   ..........................................

 

عیدی با کسورات قانونی

هر چه به نوروز نزدیک می‌شویم، زمزمه‌های عیدی و اسکناس‌های نو بیشتر به گوش می‌رسد، بانک مرکزی هم اعلام کرده است: «متقاضیان اسکناس‌های نو از ۲۱اسفندماه می‌توانند با مراجعه به شعب بانک‌های منتخب هر نفر یک دسته صدبرگی ۲هزارتومانی و یک دسته ۵هزارتومانی دریافت کنند.» ضمن تشکر از این متقاضیان که همیشه در قلب ما جا دارند، پیشنهاد می‌کنیم:

بزرگ‌ترهای غیرنجومی‌بگیر فامیل، بهتر است به بچه‌های فامیل اعلام کنند پول خرد همراه داشته باشند و بقیه ۵هزارتومانی را پس بدهند.

به خاطر دارید که خودروی حمل اسکناس‌های فرسوده یکی از بانک‌های خصوصی را دزدیدند و سپس دزدها به‌همراه اسکانس‌ها در لاهیجان دستگیر شدند؟ اگر دنبال اسکناس نو هستید، خب آن‌ها را وارسی کنید، به‌هر‌حال وقت کم بوده و ممکن است فرصت نوکردن همه‌ اسکناس‌ها پیش نیامده باشد.

درست است عیدی را باید گرفت، ولی کسورات قانونی مثل مالیات بر ارزش نیفزوده، آبونمان، خدمات مبتنی‌بر همینی که هست، حق گازکشی در مناطق بی‌برق، حق آب‌رسانی به کشت‌های دیم، کمک به زیرساخت‌های پزشک خانواده، خودیاری و کسر هزار ریال کم می‌شود و دست‌آخر این کوچک‌ترها هستند که بدهکار هم می‌شوند، بنابراین بی‌خیال شوند بهتر است.

   ..........................................

 

کیست‌ کجاست؟

انسان ممکن‌‌الخطاست، یعنی ممکن است اشتباهاتی داشته باشد. گذشت را برای همین‌وقت‌ها گذاشته‌اند. نمونه‌اش همین پرونده پزشکی در اصفهان که دادستان گفته است: «پزشکان در سونوگرافی بیمار به یک میوم (کیست) برخورد می‌کنند و آن‌ را بیرون می‌آورند، اما بعد از جراحی متوجه می‌شوند که جسم خارج‌شده کلیه است و امکان اعاده آن نبوده، ضمن اینکه متاسفانه بیمار تک‌کلیه‌ای بوده است.» حالا یک کلیه چیزی است که بخواهید برای آن پرونده ‌تشکیل بدهید؟ ما که در سرسره بررسی کردیم، دیدیم تقصیر بیمار بیشتر از پزشک بوده، دلیلش هم این است که:

وقتی یک عکس سونوگرافی سیاه و سفید و بی‌کیفیت جلوی پزشک می‌گذارید، همین می‌شود دیگر، عکس رنگی باکیفیت بگیرید که اشتباه نشود.

گوگل را برای همین‌وقت‌ها گذاشته‌اند، آدرس هر جایی را بخواهید با کروکی دقیق به شما نشان می‌دهد، قبل از عمل در گوگل بنویسید «کیست کجاست؟»

بیماران می‌بایست روی تمام اعضا و جوارحشان حتی روی کیست‌ها اسم خودشان و اسم آن عضو را بنویسند تا هم با کیست اشتباه نشود، هم اگر کسی آن را جایی پیدا کرد، بداند «کیست» مال کیست؟

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی