کد خبر : 72895
/ 21:55
در پی رصدهای اطلاعاتی، پنج محموله مواد‌مخدر، اسلحه و داروی قاچاق در مشهد کشف شد؛

دام خیابانی برای ۱۰مرد خشن

ضابطین قضایی در پنج عملیات اطلاعاتی و ضربتی ضمن کشف ۵۸کیلو انواع موادمخدر، یک قبضه اسلحه جنگی‌ و یک دستگاه کانتینر داروهای قاچاق را توقیف و ۱۰متهم را که بیشتر آنان دارای سوابق متعدد کیفری بودند، دستگیر کردند.

دام خیابانی برای ۱۰مرد خشن

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: مهدی قرآنی

طبق رصدهای اطلاعاتی نیروهای سپاه ناحیه یاسر که هدایت آن را سرهنگ دوم پاسدار رجبی بر عهده داشت، مشخص شد فردی سابقه‌دار در منطقه قاسم‌آباد مشهد اقدام به تهیه و فروش سلاح جنگی می‌کند. در‌حالی‌که ماموران این فرد را زیر‌نظر داشتند، شامگاه چهار‌شنبه ۱۸اسفند مشخص شد او قصد دارد یک قبضه اسلحه جنگی را به مشتری‌اش تحویل دهد که با هماهنگی جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، فروشنده و خریدار اسلحه دستگیر و در بازرسی بدنی از متهم اصلی این پرونده، یک قبضه کلت کمری کشف شد.

در‌حالی‌که نیروهای سپاه یاسر مشغول بررسی پرونده مرد اسلحه‌فروش قاسم‌آباد بودند، خبری مبنی‌بر انتقال موادمخدر توسط یک دستگاه تریلی در محور باغچه به مقصد مشهد، از سوی نیروهای عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان‌رضوی به قاضی خدابخشی اعلام شد. ماموران پس از دریافت مجوز‌های قضایی این خودروی باری را متوقف کردند و مورد بازرسی قرار دادند که از قسمت بار این تریلی مقدار ۳۰کیلو‌گرم تریاک کشف شد.

در‌حالی‌که پلیس مشغول انتقال تریلی حامل مواد افیونی به مشهد بود، ماموران کلانتری شهید رجایی در اقدامی اطلاعاتی یکی از عمده‌فروشان حشیش را در منطقه خود شناسایی و موضوع را به جانشین سرپرست دادسرای انقلاب اعلام کردند. در حالی که چند مامور پلیس در حر‌‌۹۰‌ مخفیگاه و مغازه متهم اصلی این پرونده را زیر نظر داشتند، هماهنگی‌های قضایی انجام و تیمی دیگر از ماموران کلانتری شهید رجایی که هدایت آن بر عهده سرهنگ دوم عبدی بود، وارد عمل شده و چهار سوداگر مرگ را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

ماموران کلانتری شهید‌رجایی در بازرسی از مغازه و مخفیگاه متهم اصلی این پرونده ۱۸کیلو حشیش بسته‌بندی شده را کشف کردند اما زمانی که پلیس قصد داشت تا متهمان را به کلانتری منتقل کند، تعداد زیادی از ساکنان محله در‌حالی‌که چوب و چماق در دست گرفته بودند، به رهبری زنی جوان که یک قمه در دستش بود، به سمت ماموران حمله‌ور شدند ولی طی اقدام به موقع ماموران قبل از بروز هرگونه درگیری با ساکنان محله متهمان به کلانتری انتقال یافتند.

هنوز چند ساعتی از این عملیات نگذشته بود که ساعت ۱:۳۰‌بامداد پنجشنبه ۱۹اسفند منابع اطلاعاتی سپاه یاسر خبری دیگر مبنی بر اینکه افرادی قصد دارند یک محموله مواد مخدر را از منطقه قاسم‌آباد به نقطه دیگری از شهر منتقل کنند، به قاضی خدابخشی اعلام و دستورات لازم برای دستگیری این افراد صادر شد. ضابطین قضایی طبق ردزنی‌های میدانی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد دو متهم، محموله مواد‌مخدر را در یک دستگاه خودروی سواری پراید جاسازی کرده و در بزرگراه امام علی(ع) مشهد در حال رفتن به مقصد هستند.

ماموران پس از شناسایی خودروی مورد نظر که با سرعت زیادی در حرکت بود، در اقدامی غافلگیرانه آن را کنار بزرگراه متوقف کرده و مورد بازرسی قرار دادند که مقدار ۱۵کیلو تریاک از قسمت صندوق عقب این سواری پراید کشف شد. ماموران با هماهنگی مقام قضایی مخفیگاه متهمان را نیز مورد بازرسی قرار دادند که تعداد زیادی سیم‌کارت‌اعتباری، گوشی‌های تلفن همراه و مدارک هویتی مسروقه کشف و ضبط شد.

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد با اشاره به توقیف یک کانتینر حمل‌کننده دارو به خبرنگار ما گفت: یکی از اکیپ‌های گشتی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان‌رضوی صبح پنجشنبه ۱۹اسفند این خودرو را در یکی از خیابان‌های مشهد متوقف کردند که در بررسی بار آن مشخص شد محموله دارویی، فاقد هرگونه مجوز بهداشتی از سازمان‌های مربوطه است.

قاضی مهدی خدابخشی در ادامه به اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت پاک‌سازی مناطق آلوده به معتادان متجاهر در مناطق شش‌گانه حاشیه شهر مشهد از ۱۴اسفند آغاز و تا ۲۳اسفند ادامه خواهد داشت و عوامل پلیس، سپاه و بسیج نیز مسئول جمع آوری معتادان هستند، در این مدت تاکنون حدود ۳۰۰معتاد متجاهر جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل شده‌اند و به زودی آمار دقیق آن اعلام خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی