کد خبر : 72931
/ 20:10

بیمار نمیر بهار میاد، کمبزه با بودجه میاد!

مگر سیستم درمانی کشور سر گنج قارون نشسته‌ که مدام مریض ‌می‌شوید؟ یه‌کم پالم شیردار و تراریخته و مرغ و ماهی فاسد که این‌قدر مریض‌شدن ندارد ...

بیمار نمیر بهار میاد، کمبزه با بودجه میاد!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مجتبی نخعی راد

مگر سیستم درمانی کشور سر گنج قارون نشسته‌ که مدام مریض ‌می‌شوید؟ یه‌کم پالم شیردار و تراریخته و مرغ و ماهی فاسد که این‌قدر مریض‌شدن ندارد، سوسول‌بازی که درمی‌آورید، نتیجه‌اش همین می‌شود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بدهی ۳۰۰میلیاردی دارویی این دانشگاه خبر می‌دهد و می‌گوید: « به بیمارستان‌ها اعلام کرده‌ایم جراحی‌های غیراورژانسی که نیازمند تجهیزات پزشکی هستند، فعلا انجام نشود تا بعد از عید اقدامات لازم را انجام دهیم.» عجله کار شیطان است، بیماران غیراورژانسی نمیرند تا بهار بیاد، کمبزه با بودجه بیاد! در همین راستا شورای پزشکی «سرسره» برای تنویر افکار عمومی موارد جراحی‌های غیراورژانسی را منتشر می‌کند:

شکستن ناخن لای پسته: این اشخاص احتمالا فاتحه تمام پسته‌های خندان عید را خوانده‌اند و حالا سراغ پسته‌های غیرخندان رفته و این بلا سرشان آمده است، بنابراین به دلیل خساراتی که به میزبان می‌زنند، غیراورژانسی محسوب می‌شوند و بهتر است تا پایان عید در همین وضعیت بمانند.

قورت دادن نارنجک دستی: درست است که چهارشنبه آخر سال وقت شادی کردن است، ولی ترکاندن مواد منفجره جلوی پای عابران «چهارشنبه‌سوزی» است. بدشانس هم که باشید داداش عابر، گردن کلفت از کار درمی‌آید و نارنجک‌هایتان را می‌دهد خودتان نوش جان کنید! این دسته تا وقتی تکان شدید نخورند منفجر نمی‌شوند، بنابراین می‌توانند تا بعد عید صبر کنند.

ماهیتابه‌‌خوردگی: به هر حال با این شیب ملایم قیمت‌ها در شب عید و یارانه چهل و پنج هزار تومانی تمام مردها در معرض ماهیتابه‌خوردگی شب عید قرار دارند! بنابراین چون دعوای زن و شوهر نمک زندگی است، جزو موارد غیراورژانسی محسوب می‌شود.

پشت فرمان خواب‌ها: یک عده از رانندگان هر سال عید دست زن و بچه را می‌گیرند و با این وضعیت ماشین‌های استاندارد و جاده‌های ایمنی که داریم، خواب شب را رها کرده و پشت فرمان می‌خوابند! این‌ها تنها موارد اورژانسی هستند که باید فی‌الفور عمل مغز باز شوند و سیستم عصبی مربوط به زمان خواب‌ و زمان رانندگی‌شان با هم تعویض شود.

..........................................

 

مدارس لوکس و شش ستاره

سطح توقعات معلمان به جایی رسیده است که در تجمعات اعتراضی‌شان «سفره خالی» پهن می‌کنند که مسئولان به فکر معیشت آنان باشند، همه‌اش هم تقصیر همین صندوق ذخیره و ستاد اسکان فرهنگیان است که مدام وام و امکانات می‌دهند. نمونه‌اش صحبت‌های مدیرکل تعاون ‌‌و‌ پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش که گفته‌اند: «در حال حاضر جامعه هتلداران نسبت به ارائه خدمات برای اسکان همکاران فرهنگی اعتراض کرده است و می‌گویند چرا این‌قدر امکانات فراهم کرده‌اید؟!» خب راست هم می‌گویند، این همه ناز و نعمت و مدارس لوکس شش ستاره چه معنی می‌دهد؟ در همین راستا برخی امکانات کمتر به چشم آمده در اسکان فرهنگیان را مرور می‌کنیم تا دیگران هم به جای هتل، به مدارس بروند:

پتوهای بودار و موکت‌های لکه دار: بوی پتوها باعث خفگی حشرات موذی شده و آسایش بیشتر فرهنگیان را به دنبال دارد. همچنین لکه‌داربودن موکت‌ها باعث تحرک فرهنگیان برای پیداکردن جای کمتر لکه‌دار شده و درنتیجه نشاط آنان افزایش پیدا می‌کند.

هر که زودتر آمد خوش آمد: خوشبختانه تمام مسافران آدم‌های بافرهنگی هستند و بنابراین فرقی بین مسافران بافرهنگ و فرهنگیان نیست و هر که زودتر رسید، برنده است.

سیستم سرمایش و گرمایش: در حال حاضر مدارس مجهز به بهترین سیستم‌های «سرما در سرما» و «گرما در گرما» در سطح جهان و حتی ایران هستند که از نمونه‌های مشابه که برعکس کار می‌کنند، بسیار خلاق‌تر است.

سرویس‌های بهداشتی: چون نام این سرویس‌ها به اشتباه انتخاب شده و در آن‌ها بیشتر امور غیربهداشتی صورت می‌گیرد، بنابراین عبارت سرویس‌های غیربهداشتی صحیح‌تر است و به همین صورت نگه داشته می‌شوند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی