کد خبر : 72966
/ 21:13

هفت‌شین، مهم‌تر از هفت‌سین!

جا دارد در ایام عید، به‌جای هفت‌سین یک هفت‌شین هم آماده کنیم.

هفت‌شین، مهم‌تر از هفت‌سین!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مهدی محمدی

اخیرا بانک مرکزی اعلام کرده است، اسامی مفسدان اقتصادی را به دادستانی اعلام خواهد کرد، به گفتگوی زیر توجه کنید:

خودتان را معرفی کنید؟

من م.ک هستم.

می‌شود به‌طور کامل خودتان را معرفی کنید؟

بله، حتما، من میم، کاف هستم.

..........................................

 

دو نماینده شهرستان مشهد، درباره تخلف صورت‌گرفته در تغییر اقلیم گاز مشهد از اقلیم۲ به اقلیم۳ که موجب افزایش قیمت گاز شده است، به وزیر نفت تذکر کتبی دادند.

یکی از کارشناسان حوزه انرژی، بدون اینکه سرش را از روی گوشی بردارد، گفت: این نامه‌نگاری‌ها فایده‌ای ندارد و ساکنان مشهد باید از اقلیم۲ لفت بدهند و امکان ندارد مبلغ قبض‌ها کمتر شود. روابط عمومی شرکت گاز استان هم اعلام کرد: 

بیگ لایک!

شرکت آب‌وبرق هم ته‌دلشان آرزو کردند، کاش آن‌ها هم می‌توانستند اقلیم‌بندی انجام دهند.

به نظر ما که فرصت خوبی فراهم شده است تا فروشندگان انواع نوشابه در مشهد، با توجه به افزایش تعرفه گاز، قیمت نوشابه‌های گازدار خود را افزایش دهند. همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی این امکان را خواهد داشت، ماشین‌هایی که بیشتر از سرعت مجاز گاز می‌دهند، با توجه به افزایش قیمت گاز بیشتر جریمه کند.

..........................................

 

جا دارد در ایام عید، به‌جای هفت‌سین یک هفت‌شین هم آماده کنیم. نام و کاربرد هر یک از هفت‌شین را با هم می‌خوانیم:

شناسنامه: برای مهمانانی که همیشه از فرزندان میزبان می‌پرسند: چند سالته عمو؟

شکم: برای مهمانانی که می‌پرسند: چرا این‌قدر لاغر شدی؟

شیشه: برای مهمانانی که می‌خواهند همه‌چیز (از حقوقتان گرفته تا هزینه‌هایتان ) را برایشان شفاف‌سازی کنید، شیشه شفاف به‌عنوان نماد شفافیت باید باشد.

شماره تلفن محضری که در آنجا خانه را قولنامه کردید: برای مهمانانی که از شما می‌پرسند خانه شما چندمتر است؛ چند خریدید یا اجاره کردید؟ کی این خانه را قولنامه کردید؟

شال‌گردن: برای مقابله با آن دسته از مهمانانی که لطیفه‌های خنک و تکراری تعریف می‌کنند.

شمشیر: برای گردن‌زدن مهمانانی که بادام‌هندی و پسته را از بقیه آجیل‌های داخل ظرف تفکیک می‌کنند.

شام دیشب: هستند مهمانانی که دید و بازدید آن‌ها طولانی می‌شود و فرصتی برای درست‌کردن ناهار باقی نمی‌گذارند. از شام دیشب می‌توان به‌عنوان ناهار امروز استفاده کرد.

..........................................

 

طرف‌داران دولت ترکیه در واکنش به تنش‌های ایجادشده میان ترکیه و هلند، آب‌پرتقال گرفتند. حامیان اردوغان با بریدن و له‌کردن پرتقال، مخالفت و اعتراض خود را به اقدامات اخیر دولت هلند نشان دادند. گفتنی است رنگ نارنجی پرتقال یکی از نمادهای حکومت هلند است.

به نظر شما بقیه کشورهای دنیا، بعد از ایجاد تنش با یک کشور، چه کاری انجام می‌دهند؟

آمریکا: کاری ندارد به اینکه با کدام کشور در دنیا به مشکل برمی‌خورد، در هر صورت برای خالی‌نبودن عریضه، دارایی‌های ایران را بلوکه می‌کند.

بحرین: به پادشاه سعودی زنگ می‌زنند و می‌پرسند: حالا چه‌کار کنیم به نظرت؟

فیلیپین: رئیس‌جمهور این کشور، ادبیات گفتاری‌اش در حد تماشاگرنماهای استادیوم است. در عرف دیپلماتیک هم، هر کشوری باید خودش، احترام کشور خودش را نگه دارد، برای همین سایر کشورها در مقابل این کشور، معمولا خودشان را به آن راه می‌زنند.

چین: معمولا این‌گونه است که هر کشوری هنگامی که روابطش با کشوری بهبود پیدا می‌کند، صادراتش به آن کشور، افزایش می‌یاید. اما چین استثناست و هنگامی که با یک کشور به مشکل برمی‌خورد، با افزایش صادراتش به آن کشور می‌تواند به‌خوبی انتقام خود را از آن کشور بگیرد و اقتصاد آن کشور را نابود کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی