کد خبر : 72976
/ 10:19
تولیت آستان قدس رضوی ‌در مراسم ‌افتتاحیه ورزشگاه امام رضا(ع):

ورزش باید مرجعیت علمی داشته باشد

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در دنیا بسیاری از مناسبات از طریق ورزش رقم می‌خورد، گفت: این مجموعه باید از این دیپلماسی ورزشی استفاده کند و البته این کار نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

ورزش باید مرجعیت علمی داشته باشد

به گزارش شهرآراآنلاین؛ آیت ا.... سید ابراهیم رئیسی در مراسم رسمی افتتاحیه ورزشگاه امام رضا(ع) اظهار کرد: افتتاح این مجموعه را در ایام ولادت حضرت زهرا(س) به فال نیک می‌گیریم، باید به روح مطهر تولیت فقید آیت الله طبسی درود بفرستیم و همه کسانی که تلاش کردند تا این مجموعه ماندگار ایجاد شود.
وی گفت: اگرچه عنوان روح در کنار بدن نیامده اما منظور از تربیت بدنی فراهم کردن زمینه تربیت روحی است و این مورد تاکید است.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا این اتفاق شکل بگیرد و تمام آحاد جامعه هم در توانمندی جسم و هم توانمندی روح گام بردارند و این برنامه‌ریزی نیازمند آن است که بدانیم برای موجودی برنامه‌ریزی می‌کنیم که دارای مجموعه‌ای از تمایلات است و قرار است زمینه‌ساز تجلی تمایلات عالی شویم.
آیت ا.... رئیسی افزود: این حرکت و اقدام در مجموعه کشور آهنگی باید داشته باشد که با مسایل تربیتی همخوانی داشته باشد و در آستان قدس یک اقتضای خاص دارد یعنی خروجی ورزشگاه امام رضا(ع) باید مناسب باشد زیرا این یک قید تزئینی و تشریفاتی نیست.
وی ادامه داد: اگر قرار است آستان قدس رضوی مرجعیت علمی باشد، نیازمند است در ورزش نیز یک کار علمی و اخلاقی و فرهنگی و حرفه‌ای داشته باشیم.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این که شکل مکانیکی ورزش قابل توجه است اما آنچه اقتضای این کار است این بوده که اقدامی نوین انجام شود، افزود: در ارتباط با همگانی کردن ورزش نیز باید موسسه تربیت بدنی آستان قدس نقش داشته باشد و مردم مشهد به عنوان مجاور و مردم استان و سپس ایران اسلامی و نهایتاً دیپلماسی ورزشی در سطح بین‌الملل باید فعال باشند.
آیت ا.... رئیسی با اشاره به اینکه مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی باید برای خیل زائران برنامه داشته باشد، گفت: آقایی در آن طرف دنیا مدال می‌آورد و تقدیم آستان قدس می‌کند و این ارتباط بسیار معنادار است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی