• خانه
  • یادداشت
  • لنگرقهرمانان خدمت بی‌منت
کد خبر : 72982
/ 11:47
محمد آذری / معاون اداری و مالی شهرداری مشهد

لنگرقهرمانان خدمت بی‌منت

لنگرقهرمانان خدمت بی‌منت

تجربۀ سالیان اخیر به‌خوبی نشان داده که شهرداری‌ها در خط اول تحولات اقتصاد ملی قرار دارند و این نقش بیش از آنکه ناشی از توسعۀ شهرنشینی باشد از آنجا گسترش یافته که به‌طور کلی مدیریت شهری قالب اجرائی مدیریت ملی را یافته و با کنش‌های گوناگون خود به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واسطه‌ها میان مردم و دولت عمل می‌کند و خدماتی مثال‌زدنی به شهروندان ارائه می‌کند. این مهم امروز سبب توسعه و پیشرفت شهرها به‌خصوص کلان‌شهرهای کشور شده است.در واقع امروز شهرداری‌ها نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در کشور دارند. شهرداری مشهد نیز از این قاعده مستثنا نیست و هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم برای شهروندان شهر خود ایجاد کرده است، اشتغالی که تبدیل به خدمتی بی‌منت برای شهروندان شده است. در سردترین لحظات سال، در حالی که بسیاری از ما در منازل خود هستیم، این خادمان شهرداری مشهد هستند که با برف‌روبی به‌دنبال جلوگیری از هرگونه حادثه‌ای برای شهروندان و همچنین رفاه بیشتر آن‌ها هستند و با پایان فصل سرما باز هم این خادمان جهادی شهر بهشت هستند که با کارهای بی‌نظیر و مثال‌زدنی خود در کشور به استقبال از بهار می‌روند و شهری زیبا و آراسته‌تر نسبت به گذشته را در اختیار زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی قرار می‌دهند.این‌ها اقداماتی هستند که در صورت حتی یک روز غفلت از آن‌ها شهر با بحرانی بزرگ مواجه می‌شود، اما این مهم بدون معطلی و به بهترین نحو در شهر مشهد در حال انجام است. جا دارد از این خادمان مظلوم تقدیر کنیم.
اما همۀ فعالیت‌ها و خدمات شهرداری مشهد در حوزۀ رفت‌وروب و فضای سبز شهری مشهد خلاصه نمی‌شود. در طی یک سال گذشته فرزندان این ملت در زمینۀ حمل‌ونقل عمومی نیز اقدامات بزرگی انجام دادند که از آن جمله می‌توان به افتتاح فاز نخست خط 2 قطار شهری اشاره کرد، اقدامی جهادی که در زیر زمین و دور از چشمان مردم انجام می‌شود، اما اثراتی بزرگ بر امروز و آیندۀ این شهر و کشور دارد. همچنین می‌توان موارد دیگری از قبیل نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی، ایجاد خطوط بی‌آرتی، نهضت آسفالت خیابان‌ها و معابر، احداث تقاطع‌های غیرهمسطح، و نیز توجه ویژه به حاشیۀ شهر و مسائل فرهنگی و اجتماعی را مثال زد.
آری. این‌ها تنها بخشی از خدمات بی‌منت و جهادی خادمان شهر مشهد در طی یک سال گذشته بوده است. در حقیقت کارکنان این ابرسازمان، یعنی شهرداری مشهد، قهرمانان خدمت بی‌منت به زائران و مجاوران بارگاه منور حرم رضوی هستند، قهرمانان مظلومی که برای همیشه قابل احترام و تقدیر هستند و تمام فکر و ذکرشان خدمت به مردم است، خدمتی که با دعای شما مردم عزیر و لطف خداوند متعال منجر به رضایتمندی و رفاه شهروندان شود. ان شاء ا... که مورد قبول و رضایت خداوند متعال قرار گیرد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی