• خانه
  • خبرهای سایت
  • لبخند به جام‌جهانی
کد خبر : 73047
/ 21:30
ایران برای صعود فقط ۳ امتیاز دیگر می‌خواهد؛

لبخند به جام‌جهانی

نوروز سال۹۶ روزهای خوبی برای تیم ملی فوتبال کشورمان بود. سوم و هشتم فروردین، ‌ملی‌پوشان کشورمان دو برد یک بر صفر مقابل قطر و چین به دست آوردند تا حالا در یک‌قدمی رسیدن به جام‌جهانی روسیه۲۰۱۸ قرار بگیرند.

لبخند به جام‌جهانی

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حمید معصومیان

برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران، تیم ملی می‌تواند در دو دوره پیاپی به جام‌جهانی صعود کند. رؤیایی که فقط ۳ امتیاز با واقعیت‌ فاصله دارد و ایران با توجه به اینکه از سه بازی آینده خود دو بار میزبان است، به‌سادگی می‌تواند مسافر جام‌جهانی روسیه شود.

 

پیشتازی با آمارهای خوب

تیم ملی درحالی پیشتاز گروه خود شده و شانس نخست رسیدن به جام‌جهانی از این گروه است که علاوه‌بر این مهم، آمار فوق‌العاده هیچ‌گل‌خورده را هم در کارنامه خود دارد. تیم ملی ایران با ثبت یک رکورد فوق‌العاده در خط دفاعی توانسته صعود خود به جام‌جهانی را تا حدود زیادی قطعی کند. شاگردان کی‌روش در ۷ دیدار خود در مرحله مقدماتی جام‌جهانی هنوز گلی دریافت نکرده‌اند و اگر بتوانند در سه دیدار آتی خود این آمار را افزایش دهند، یک رکورد بی‌نظیر در تمام ادوار تاریخ مسابقات انتخابی جام‌جهانی از خود برجای خواهند گذاشت.بد نیست بدانید تیم ملی در ۶ سال حضور کی‌روش کلا ۴۲ گل خورده است. تیم ملی با هدایت کی‌روش در این مدت ۷۱ بازی انجام داده است.ضمن اینکه موفق شده است ۱۴۲ گل به حریفان خود بزند و ۱۴۹ امتیاز به دست بیاورد.

 

طارمی پیش‌قراول گل‌زنان تیم ملی

مهدی طارمی با گل‌زنی در دو بازی پیاپی مقابل قطر و چین موفق شد خود را به صدر گل‌زنان ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی۲۰۱۸ روسیه برساند. شاگردان کی‌روش در هفت دیداری که به میدان رفتند، موفق شدند شش بار دروازه حریفان را باز کنند و دراین‌میان مهاجم بوشهری توانست با گلی که در بازی برابر چینی‌ها به ثمر رساند، خود را متمایز از سایر گل‌زن‌های این تیم کند. 

 

کابوس ۱۰۰هزار‌نفری برای اژدهای سرخ

نکته ویژه بازی ایران و چین که هشتم فروردین در تهران برگزار شد، استقبال عجیب تماشاگران بود. در یک روز خوب پاییزی آن‌قدر تماشاچی به ورزشگاه آمد که همانند تصاویری که از دهه۶۰ باقی است، مردم از دکل‌های برق هم بالا رفته و روی بام طبقه دوم ورزشگاه آزادی هم جا برای نشستن نبود!

این‌همه به غیر از بیست‌سی‌هزارنفری بود که پشت درهای استادیوم ماندند و نتوانستند وارد ورزشگاه شوند. این استقبال عجیب مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت و خصوصا باعث تعجب خبرنگاران چینی شد. درحالی‌که خبرنگاران اعزامی چین به تهران از تعطیلات سال نو و خلوت‌بودن تهران به‌عنوان برگ برنده اصلی مارچلو لیپی و شاگردانش در بازی حساس خود نام برده بودند، حضور گسترده طرف‌داران در آزادی در فاصله چند ساعت تا آغاز بازی آن‌ها را شگفت‌زده کرده بود که این مسئله در گزارش‌های آنها بعد بازی به خوبی دیده می شد.

 

بیم و امید درباره بازی تاریخی خرداد

فوتبال ملی روز ۲۲خرداد، در تهران میزبان ازبکستان است و در صورت پیروزی در این بازی راهی جام‌جهانی خواهد شد. در این روز ایران در تهران برابر ازبکستان با یک برد ۲۰امتیازی خواهد شد و صعود خود را به جام‌جهانی قطعی خواهد کرد و برای اولین بار این صعود می‌تواند در دو بازی مانده به آخر مسابقات باشد. درحالی‌که این بازی می‌تواند با جشن صعودی صدهزارنفری همراه شود، گفته می‌شود ایران ممکن است مجبور شود در استادیوم بدون تماشاگر به‌مصاف ازبکستان برود! انفجار نارنجک در نزدیکی کمک‌داور اول بعد از گل طارمی احتمالا عواقب بدی برای ایران دارد. با توجه به درج این اتفاق در گزارش داور و ناظر بازی،احتمال واکنش از سوی ای اف سی بسیار زیاد است که این واکنش در بهترین حالت جرائم مالی سنگین و در بدترین حالت محرومیت حضور تماشاگران در ورزشگاه است؛ احتمالی که می تواند به راحتی جشن صعود ایران را خراب کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی