کد خبر : 73091
/ 21:48
پس از گذشت ۳ سال، کیفرخواست پرونده قتل هولناک در خرابه‌های جاده تبادکان صادر شد؛

جنایت بر میت با آتش انتقام

پرونده متهم‌به‌قتلی که با همدستی سه نفر از دوستان و همسر موقتش، مردی جوان را به طرزی وحشتناک در خرابه‌های جاده تبادکان مشهد کشته و سپس سوزانده بود، بعد از گذشت سه سال کار تحقیقاتی منتهی به کیفرخواست شد.

جنایت بر میت با آتش انتقام

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: مهدی قرآنی

اواخر فروردین‌ماه سال۹۳ زنی جوان با پلیس تماس گرفت و اعلام کرد شوهرش مفقود شده و او هرچه با تلفن‌همراهش تماس می‌گیرد، تلفنش خاموش است. با اعلام این خبر تحقیقات تیمی از ماموران پلیس آگاهی آغاز شد و شماره‌ تلفن‌همراه فرد مفقود‌شده مورد بررسی قرار گرفت.

در بررسی شماره‌تلفن فرد مفقودشده مشخص شد که او با خانمی جوان در ارتباط بوده و آخرین بار چندین پیامک بین آن‌ها ردوبدل شده است. با روشن‌شدن این موضوع، ماموران این زن جوان را که معصومه نام دارد، شناسایی کردند و به سراغش رفتند. زن جوان در ابتدا خود را بی‌اطلاع جلوه می‌داد و حاضر به همکاری با پلیس نبود؛ اما پس از مواجهه با مستندات دیجیتالی به ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از رازی هولناک برداشت.

هنگامی که تیم تحقیقاتی پرونده سراغ فرد مفقودشده را از معصومه گرفتند، او در پاسخ به پلیس آگاهی گفت: چند وقتی بود با «محسن» آشنا شده بودم و بعد از شناخت کامل به عقد موقتش درآمدم تا اینکه متوجه شدم به دلیلی که نمی‌دانم چه بود، به زندان افتاده است. من هم دیگر سراغش را نگرفتم و دراین‌میان مدت صیغه‌نامه‌مان هم تمام شده بود که با «رضا» (همسر دوم زن جوان) آشنا شدم. رضا از من خواست تا به عقد او دربیایم و من هم چون بی‌سرپناه بودم و از طرفی به او اطمینان داشتم، به عقدش درآمدم تا اینکه یک روز پیامکی ازسوی محسن مبنی‌بر اینکه او از زندان آزاد شده، به دستم رسید. او چند مرتبه به من پیام داد و خواست تا برگردم؛ ولی من توجهی به پیام‌ها و تماس‌هایش نکردم. 

این زن ۳۹ساله ادامه داد: رضا از پیامک‌ها و تماس‌های من و محسن بو برده بود، برای همین یک شب که در خانه بودم، بدون آنکه متوجه شوم، رضا گوشی همراهم را برداشت و به محسن پیام داد و پس از آن محسن با من تماس گرفت. رضا با دیدن شماره محسن از من خواست تا با او قرار بگذارم و من هم طبق گفته رضا با او در ساعت۲۳ بیست‌وچهارم فروردین سال۹۳‌ در ابتدای خیابان پنجتن مشهد قرار گذاشتم. پس از آن بلافاصله رضا با سه نفر از دوستانش که من آنان را نمی‌شناختم، تماس گرفت و همه با یک خودرو سر قرار رفتیم و رضا گفت که پایین بروم و با محسن صحبت کنم. مشغول صحبت با او بودم که رضا و سه دوست دیگرش به سر محسن ریختند و او را زیر مشت و لگد و چماق گرفتند. دراین‌میان یکی از آنان با چوب به سر محسن زد و او روی زمین افتاد، می‌خواست فرار کند که او را به زور سوار ماشین کردند و به‌سمت جاده تبادکان رفتیم. آن‌ها در مسیر با چماق مدام محسن را می‌زدند تا اینکه به یک خرابه رسیدیم. بعد از اینکه محسن را از خودرو پیاده کردند، مجدد او را کتک زدند و لباس‌هایش را درآوردند. بعد از کلی ضرب‌وجرح محسن، بالاخره سوار ماشین شدیم و رضا آن‌ها را به خانه‌هایشان رساند؛ اما او دست‌بردار نبود و به من گفت که باید به محل برگردیم. هنگامی که مجدد به خرابه برگشتیم، رضا مقداری بنزین روی بدن محسن ریخت و او را سوزاند.

تیم تحقیقاتی این پرونده با به‌دست‌آوردن این سرنخ با هماهنگی قضایی به محل حادثه رفت و جسد سوخته مقتول را کشف کرد. جسد که به‌طور‌کامل سوخته بود، با دستور بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به پزشکی‌قانونی منتقل شد؛ اما دراین‌میان متهم ردیف اول پرونده که «رضا.الف» نام داشت و فراری بود، شناسایی و در دام قانون گرفتار شد.

با دستگیری این متهم ۴۳ساله، ۳ همدست دیگرش نیز شناسایی شدند و در دام افتادند و در بازجویی‌های پلیس مطابق اظهارات خانم جوان به قتل و معاونت در قتل مقتول «محسن.گ» اعتراف کردند.

بعد از گذشت ۳ سال بررسی‌ و تحقیقات تخصصی دستگاه قضایی درخصوص احراز واقعیت اظهارات متهمان و بررسی جسد سوخته مقتول روز گذشته کیفرخواست این پرونده ازسوی دادیار شعبه اظهارنظر دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد.

قاضی مهدی امانی در مصاحبه اختصاصی به خبرنگار ما دراین‌باره گفت: در این پرونده شناخت قاتل، ضربات موثر منجر به قتل و اینکه مقتول قبل یا بعد از مرگ سوزانده شده ابهاماتی بود که در پرونده وجود داشت. از سویی اظهارات متهمین به طور دقیق کاشف حقیقت نبود لذا برای همین تحقیقات تخصصی و کمیسیون های پزشکی قانونی به کندی پیش می رفت تا اینکه مشخص شد متهم به قتل(رضا) با کفش های سنگینش به سر مقتول ضرباتی را وارد کرده که این ضربات موجب قتل «محسن.گ» شده و بعد از آن جنازه از سوی رضا و با همکاری همسر موقتش به آتش کشیده شده است.

وی افزود: متهم ردیف اول این پرونده «رضا.الف» در اظهارات خود صراحتا به قتل عمد مرحوم «محسن.گ» اعتراف کرده است که طبق بررسی‌های انجام‌شده این مرد ۴۳ساله به اتهام ارتکاب یک فقره قتل عمد مرد مسلمان، مشارکت در آدم‌ربایی و جنایت بر میت از طریق سوزاندن جنازه و طبق درخواست اولیای دم و مواد مربوطه قانون مجازات اسلامی به قصاص و تا ۱۵سال حبس محکوم خواهد شد.

قاضی امانی تصریح کرد: همچنین ۴ متهم دیگر این پرونده نیز به نام‌های «یاسر.ب» ۳۳ساله، «جواد.الف» ۲۹ساله به‌اتهام معاونت در قتل عمد مرد مسلمان و مشارکت در آدم‌ربایی، «مسعود.س» ۲۱ساله به‌اتهام معاونت در قتل عمد مرد مسلمان، مشارکت در آدم‌ربایی و ایراد ضرب‌وجرح عمدی در حد دامیه نسبت به مقتول و «معصومه.ی» ۳۹ساله به‌اتهام معاونت در قتل عمد مرد مسلمان، معاونت در آدم‌ربایی و معاونت در جنایت بر میت طبق موازین اسلامی و مواد مربوطه قانون مجازات اسلامی تا ۲۵سال حبس درجه۲ محکوم خواهند شد. 

دادیار شعبه اظهار نظر دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در پایان از شهروندان خواست تا مراقب حرکات مشکوک افراد ناشناس باشند، از موضوعات غیر اخلاقی در تعاملات اجتماعی دوری کنند و همچنین با هر نوع شخصی طرح دوستی برقرار نسازند چراکه تاکنون شاهد جرایم مختلف از جمله قتل که از دوستی با افراد ناشناس و البته مشکوک نشأت گرفته، بوده ایم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی