کد خبر : 73112
/ 21:57
پیروزی شیرین سیاه‌جامگان مقابل استقلال‌خوزستان؛

زلزله میثاقیان در روز زلزله مشهد!

هفته بیست‌وششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور عصر امروز با برگزاری دیدار تیم‌های سیاه‌جامگان و استقلال‌خوزستان و البته پیروزی دلچسب مشکی‌های مشهدی برگزار شد.

زلزله میثاقیان در روز زلزله مشهد!

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: جواد طاری‌بخش

در روزی که شهر مشهد درگیر زمین‌لرزه بود، بیشترین اخباری که در بین مردم دست‌به‌دست می‌شد و همچنان ادامه دارد، همین اتفاق بود، اکبر میثاقیان در ورزگاه ثامن‌الائمه(ع) مشهد زلزله‌ای دیگر را اما از نوع فوتبالی‌اش رقم زد. سیاه‌جامگان مشهد که سال گذشته نفس همه را گرفت و بقایش را درلیگ برتر تثبیت کرد، حالا در این فصل نیز به وضعیت مشابه فصل گذشته دچار شده است؛ اما تفاوتش این است که بعد از کلی جابه‌جایی در کادر فنی‌اش بالاخره یک متخصص را به خدمت گرفت تا بتواند تیمش را پیش از اینکه کار از کار بگذرد، از وضعیت وخیم سقوط نجات دهد و برای همین هم دست‌به‌دامن اکبر میثاقیان شد. میثاقیان که سابقه هدایت چند تیم مختلف کشور و صعودشان به لیگ برتر را دارد، در روزهایی که بیشتر در خانه بود، بالاخره تصمیم گرفت تا این‌بار ناجی یکی از تیم‌های مشهد شود. میثاقیان حالا چهار مسابقه است که هدایت تیم سیاه‌جامگان را برعهده دارد و بعد از اینکه در سه مسابقه سخت مقابل تیم‌های بزرگی همچون استقلال، سپاهان و نفت تهران تیمش نباخت و با تساوی زمین را ترک کرد، این‌بار دست به کار بزرگ‌تری زد و تیم چغر و بدبدن استقلال خوزستان را که اتفاقا در جام باشگاه‌های آسیا یکی از نمایندگان ایران است را توانست شکست بدهد. در این بازی شاگردان میثاقیان در حضور تماشاگران خود، چیزی برای ازدست‌دادن نداشتند و برای همین هم از دقیقه اول دست به حملات خطرناک روی دروازه استقلال خوزستان زدند. نیمه اول بازی با تساوی به پایان رسید؛ اما کار شاگردان میثاقیان آن‌قدر خوب بود که هوادارانش را برای نیمه دوم امیدوار نگه دارد. در این نیمه بازهم حملات مشکی‌ها ادامه پیدا کرد تا اینکه پیام ملکیان در دقیقه۷۱ موفق شد دروازه آبی‌پوشان را باز کند. بعد از این گل، خوزستانی‌ها سعی کردند تا بیشتر به دروازه مشکی‌ها نزدیک شوند و درنهایت سلمان بحرانی در دقیقه۸۴ تنهاگل استقلال خوزستان را به ثمر رساند. این اما پایان کار نبود و حسین بادامکی در یک صحنه‌ درحالی‌که موقعیت خوبی را به دست آورده بود، توپ را به‌سمت دروازه آبی‌پوشان زد، ولی مدافع این تیم با دست مانع ورود توپ به دروازه شد تا داور برای سیاه‌جامگان اعلام پنالتی کند. این پنالتی را حسین بادامکی در دقیقه۸۸ به گل تبدیل کرد تا تیمش درنهایت این بازی را ۲ بر یک برنده از زمین بیرون بیاید. با این پیروزی سیاه‌جامگان ۲۳امتیازی شد تا با یک بازی بیشتر از صبا یک پله در جدول صعود کند و به رده چهاردهم بیاید. مشکی‌ها حالا باید امیدوار باشند تا صبا در بازی مقابل تراکتور نتواند نتیجه بگیرد تا فاصله امتیازی آن‌ها به یک امتیاز برسد و بتواند امیدهای بقا در لیگ برتر را افزایش دهد.

 

میثاقیان: به بازیکنانم بیشتر ایمان پیدا کردم

سرمربی تیم سیاه‌جامگان پس از پیروزی تیمش مقابل استقلال‌خوزستان گفت: فشار سنگینی تحمل می‌کنیم. صادقانه می‌گویم ایمان من به بازیکنان تیم زیاد شد. روز اول امید زیادی به آن‌ها نداشتم. با این پیروزی، حالا شانس ما برای بقا در لیگ برتر، بیش از ۹۰درصد است. اکبر میثاقیان عنوان کرد: بازیکنان سیاه‌جامگان واقعاً همت کردند و جنگیدند. تیم‌های انتهای‌جدول وضعیت سختی دارند و فشار زیادی را تحمل می‌کنند. فکر نمی‌کردم به شهر خودم بازگردم و این موفقیت نصیبم شود. برای بقا خیلی کار داریم و باید هفته آینده بازی سختی مقابل صنعت‌نفت آبادان برگزار کنیم. باید در بازی‌های آینده دو برد کسب کنیم تا در لیگ برتر ماندگار شویم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی