• خانه
  • بین الملل
  • کرملین: حمله هوایی آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است/ واکنش پوتین
کد خبر : 73135
/ 12:19

کرملین: حمله هوایی آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است/ واکنش پوتین

کرملین حمله هوایی امروز آمریکا به پایگاهی نظامی در حمص را نقض قوانین بین‌المللی دانست و تاکید کرد که سوریه هیچ سلاح شیمیایی ندارد.

کرملین: حمله هوایی آمریکا نقض قوانین بین‌المللی است/ واکنش پوتین

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، کرملین در واکنش به حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه این حملات آمریکا را نقض قوانین بین‌المللی دانست و تاکید کرد، این حملات به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن ضربه می‌زند.

کرملین در ادامه با اشاره به اینکه حملات ناوهای آمریکایی به بهانه‌ای واهی انجام شد، تاکید کرد، ارتش سوریه هیچ‌گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

کرملین در ادامه تاکید کرد، نابودی تمامی ذخایر سلاح‌های شیمیایی سوریه انجام شده و این مساله از سوی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نیز تایید شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حملات آمریکا علیه سوریه را اقدامی خصمانه علیه یک کشور دارای حاکمیت و نقض قوانین بین‌المللی به بهانه‌هایی واهی دانست.

سخنگوی کرملین در ادامه گفت: پوتین بر این باور است که غفلت کامل از مساله استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی شرایط را به شدت پیچیده می‌کند.

کرملین به نقل از پوتین اعلام کرد که حمله هوایی آمریکا به سوریه در راستای نزدیک شدن به هدف نهایی در مسیر مبارزه با تروریسم بین‌المللی نبوده بلکه به شکلی گسترده روند تشکیل ائتلافی برای مبارزه با تروریسم را مختل می‌کند.

کاخ کرملین افزود: پوتین همچنین حمله آمریکا به سوریه را به زیان روابط این کشور با روسیه می‌داند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی