کد خبر : 73144
/ 20:59
چگونه تلفن‌های هوشمند معیوب را از طریق کامپیوتر کنترل کنیم؟

دسترسی به از دست رفته

همان گونه که مطلع هستید ، احتمال شکسته‌شدن نمایشگر تلفن همراه همیشه وجود دارد و همه ما به‌نوعی این اتفاق ناخوشایند را تجربه کرده‌ایم. تعمیرکردن موبایل‌های معیوب هم ارزان تمام نمی‌شود و البته باید خاطرنشان کرد که تلفن هوشمند تعمیرشده هم مانند روز اولش نمی‌شود.

دسترسی به از دست رفته

با این تفاسیر همه ما اطلاعات مهمی را در تلفن‌های هوشمندمان داریم که باید قبل از خداحافظی با موبایل صدمه‌دیده خود، آن‌ها را بازیابی کنیم. در ادامه این مطلب قصد داریم به راهکارهایی اشاره کنیم که به‌واسطه آن‌ها می‌توان اطلاعات مهم روی یک موبایل ازکار افتاده را استخراج کرد و در جایی مانند کامپیوتر ذخیره کرد.

البته قبل از آنکه به‌سراغ ادامه مطلب برویم، باید به این موضوع اشاره کنیم که بازیابی اطلاعات تنها با استفاده از یک برنامه کامپیوتری ممکن نیست و حداقل باید دو یا سه نرم‌افزار کاربردی را از قبل روی تلفن هوشمند خود برای روز مبادا نصب کرده باشید.

 

استخراج اطلاعات از موبایلی با تاچ‌اسکرین شکسته

گاهی پیش می‌آید که یک ضربه محکم به‌طور کلی تاچ‌اسکرین موبایل را از کار بیندازد. اما این احتمال وجود دارد که نمایشگر سالم باشد و تنها به اشاره‌های کاربر واکنشی نشان ندهد. اگر چنین مشکلی با تلفن هوشمند خود پیدا کردید، خوشبختانه با یک راهکار ساده می‌توانید اطلاعاتتان را بازیابی کنید.

گفتنیست که برای شروع به یک کابل USB OTG و یک موس کامپیوتر احتیاج دارید. برای شروع ابتدا کابل OTG را به موبایل خود وصل می‌کنید و از طریق رابط آن، موس را به تلفن هوشمند خود بشناسانید.

با اتصال موس به موبایل، یک اشاره‌گر روی صفحه ظاهر می‌شود و می‌توانید به‌واسطه آن به تمامی بخش‌های تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا کنید.

با شناسایی موس توسط موبایل، می‌توانید قفل تلفن هوشمند خود را باز کنید و فایل‌های مهم خود را به حافظه جانبی انتقال دهید. همچنین می‌توانید با بازکردن قفل موبایل خود، آن را به کامپیوتر نیز متصل کنید و مراحل بازیابی اطلاعات را از آنجا ادامه دهید.

 

بازیابی اطلاعات از موبایلی با نمایشگر سوخته

اگر نمایشگر شما به طور کامل از کار افتاده باشد، تنها راه پیش‌رویتان استفاده از یک نرم‌افزار VNC است. این نرم‌افزارها همانند پل ارتباطی میان موبایل و کامپیوتر عمل می‌کنند و می‌توانید به‌واسطه آن‌ها از طریق رایانه شخصی‌تان، تلفن هوشمند اندرویدی خود را کنترل کنید.

برای استفاده از این برنامه‌ها، ابتدا باید آن‌ها را هم روی کامپیوتر و هم روی موبایل خود دانلود و نصب کنید. خوشبختانه تنوع خوبی هم در تعداد این اپلیکیشن‌ها به چشم می‌خورد و می‌توانید به‌راحتی از میان آن‌ها انتخاب کنید. اما اگر امنیت در کنار کارایی برایتان اهمیت بسیاری دارد، بهتر است از دو اپلیکیشنی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، برای بازیابی اطلاعات خود استفاده کنید.

 

بازیابی اطلاعات به وسیله AirDroid

ایردروید یکی از بهترین اپلیکیشن‌هایی است که می‌توانید در چنین مواقعی از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن کارآمد قادر است تا موبایل و کامپیوتر شما را به هم متصل کند و قابلیت‌های مختلفی را در اختیارتان بگذارد. کافیست آن را روی موبایل و کامپیوتر خود نصب کنید.

سپس با استفاده از یک حساب کاربری به هر دو نسخه اپ وارد شوید. با طی‌کردن این مراحل، دیگر کار تمام است و به‌راحتی می‌توانید تا اندازه محدودی تلفن هوشمند خود را از طریق کامپیوتر کنترل کنید. البته در ارتباط با این موضوع باید به دنبال گزینه Backup بگردید و از طریق تنظیمات آن به بازیابی اطلاعات خود بپردازید.

دانلود نرم افزار: https://goo.gl/ZVFAz1

 

بازیابی اطلاعات به وسیله Vysor

Vysor هم یکی دیگر از این اپلیکیشن‌هاست که در عین شباهت بسیار با ایردروید، ویژگی‌های منحصربه‌فردی هم دارد. به عنوان مثال Vysor دارای اکستنشنی برای کروم است که از طریق آن نیز می‌توانید تلفن هوشمند خود را کنترل کنید.

علاوه بر این، کاربر می‌تواند تنها با استفاده از یک کابل USB ساده، تلفن هوشمند خود را از طریق Vysor به کامپیوتر خود متصل کند و از مزایای آن بهره ببرد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که Vysor کاملا رایگان نیست و برای استفاده از امکانات بیشتر آن باید هزینه کنید.

دانلود نرم افزار: https://goo.gl/fTq71U

 

آخرین راهکار

در پایان باید گفت که هنوز یک راه ساده و قدیمی نیز وجود دارد. ممکن است هیچ‌کدام از راهکارهای اشاره شده، نتوانند فایل‌های شما را برگردانند. پس به همین منظور بهتر است برای به دست آوردن اطلاعات خود کمی هزینه کنید و برای تعمیر موبایلتان به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید.

همچنین این نکته را فراموش نکنید که همان‌گونه که در ابتدای این مطلب عنوان شد، برای استفاده از راهکارهای نرم‌افزاری ارائه‌شده حتما نرم‌افزارها را قبل از وقوع حادثه بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی