کد خبر : 73233
/ 22:29
دیدارهای حساس نمایندگان استان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر؛

مشهدی‌ها میان ماندن و رفتن

در هفته‌ای که پرسپولیس می‌تواند عنوان قهرمانی شانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران را به دست بیاورد، پدیده و سیاه‌جامگان، نمایندگان خراسان‌رضوی با دو هدف متفاوت به میدان می‌روند.

مشهدی‌ها میان ماندن و رفتن

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: حمید معصومیان

هفته بیست‌وهفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال، فردا با انجام چهار بازی آغاز می‌شود و شنبه با برگزاری چهار بازی دیگر به پایان می‌رسد. مطابق برنامه فردا، پدیده در مشهد میزبان تراکتورسازی است و سیاه‌جامگان در آبادان دیداری فینال‌گونه با نفت این شهر دارد. نمایندگان خراسان‌رضوی درحالی مهیای این بازی‌ها شده‌اند که سیاه‌جامگان برای ماندن در لیگ محکوم به شکست نفت است و پدیده برای آسیایی‌شدن و رفتن به جمع چهار تیم بالای جدول، باید از سد تراکتورسازان بگذرد.

 

سیاه‌جامگان به فکر آتش‌بازی با نفت

دیدار سیاه‌جامگان با نفت آبادان بی‌تردید یکی از بازی‌های حساس انتهای‌جدول است. شاگردان اکبر میثاقیان که هفته گذشته استقلال‌خوزستان را در مشهد شکست دادند، این هفته درحالی به‌مصاف یک تیم دیگر خوزستانی می‌روند که محکوم به برد این تیم در خانه خود هستند. برد هفته قبل سیاه‌جامگان با پیروزی صبا برابر تراکتور عملا رنگ باخت و حالا مشهدی‌ها باید از سد نفت بگذرند تا امیدوار به ماندن در لیگ باشند. برای دومین هفته پیاپی، برنامه مسابقات به سود سیاه‌جامگان است و اگر صبا مثل هفته گذشته شگفتی‌ساز نشود، احتمال باخت این تیم قمی برابر استقلال در تهران بسیار زیاد است. دراین‌صورت سرنوشت سیاه‌جامگان دست خودشان است و آن‌ها اگر بتوانند با سه امتیاز از جهنم نفت برگردند، دوباره از صبا پیش‌ می‌افتند و به ماندن در لیگ امیدوار می‌شوند. همه این‌ها درحالی است که خود نفتی‌ها هم به امتیاز کامل این بازی نیاز دارند. شاگردان فیروز کریمی که در دو هفته اخیر پرسپولیس را برده و با ذوب‌آهن در اصفهان مساوی کرده‌اند، برای اینکه خیالشان از احتمال سقوط راحت شود، با تمام قوا به زمین می‌آیندتا این بازی در حد یک فینال واقعی حساس شود.

 

پدیده و سودای آسیایی‌شدن

یک ساعت پیش از بازی سیاه‌جامگان با نفت در آبادان پدیده از ساعت۱۷ میزبان تیم تراکتورسازی است. شاگردان مهاجری بعد از کسب پنج برد پیاپی، اکنون نه‌تنها کاملا از جمع فانوس‌به‌دستان جدا شده‌اند، بلکه حالا به فکر کسب سهمیه و رفتن به آسیا هم افتاده‌اند. تیم ۳۴امتیازی پدیده فقط و فقط ۲ امتیاز با تیم چهارم جدول فاصله دارد و این یعنی قرارگرفتن در دوقدمی دروازه‌های آسیا. از بخت خوش پدیده‌ای‌ها، حریف آن‌ها هم در بدترین وضعیت خود به سر می‌برد و همه‌جوره آماده باختن به تیم مشهدی است. تراکتوری‌ها با باخت عجیب هفته قبل خود به صبا، عملا شانس قهرمانی را از دست داده‌اند که همین‌مسئله به‌شدت برای این تیم، حاشیه‌ساز شده است؛ به‌طوری‌که شایعه شده اگر تراکتور در بازی فردا ببازد، امیر قلعه‌نویی اخراج خواهد شد. همه این‌ها درحالی است که تیم تبریزی برای این بازی چهار بازیکن اصلی خود جاسم کرار، سعید آقایی، کیانی و ادینیهو را به‌دلیل مصدومیت و محرومیت دراختیار ندارد. بازی با تراکتور اولین بازی از چهارگانه سخت پدیده در چهار هفته پایانی لیگ است؛ جایی‌که این تیم باید برای رؤیای آسیایی‌شدن از تیم‌های تراکتور، پرسپولیس، استقلال و ذوب‌آهن امتیاز بگیرد! 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی