کد خبر : 73265
/ 19:53
نخستین سرقت از بانک‌های مشهد در سال‌۹۶‌ امروز در خیابان چمن رقم خورد؛

سرقت مسلحانه برای ۲میلیون تومان

صبح امروز در حالی سرقتی مسلحانه از یک موسسه مالی و اعتباری در خیابان چمن مشهد به وقوع پیوست که این نخستین سرقت مسلحانه از بانک‌ها در سال ۹۶ است که در پی آن سارق تنها دو میلیون تومان ربود.

سرقت مسلحانه برای ۲میلیون تومان

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: محمد‌جواد ابوعطا

صبح امروز در حالی پلیس در جریان سرقت مسلحانه از یک موسسه مالی و اعتباری در خیابان چمن ۸۹ قرار گرفت که مشخص شد یک سارق سیاهپوش موفق شده با نفوذ به این موسسه مالی و اعتباری بیش از دو میلیون تومان به سرقت ببرد.

معاون دادستان در جرائم خاص و سرپرست ناحیه‌۴ دادسرای مشهد درباره جزئیات این سرقت به خبرنگار ما گفت: ظهر روز گذشته ساعت ۱۱:۲۵ فردی که کلاه کاسکت به سر داشته، وارد یکی از شعبات موسسه مالی و اعتباری ثامن مشهد واقع در خیابان چمن ۸۹ می‌شود.

قاضی سید جواد حسینی افزود: این فرد که یک اسلحه در دست داشته است، با تهدید کارکنان این موسسه اقدام به ربودن بیش از دو میلیون تومان وجه نقد از روی پیشخوان بانک کرده و قبل از هر عکس‌العملی فرار کرده و با سوار شدن بر موتور پالس مشکی رنگ متواری می‌شود.

وی در باره اینکه آیا این بانک مجهز به آژیر خطر و نگهبان بوده است، بیان کرد: هر چند این بانک به آژیر خطر مجهز بوده اما کارکنان این موسسه که چهار نفر بوده‌اند اگر زودتر آژیر را می زدند، ماموران انتظامی که در همان نزدیکی بودند پیش از متواری شدن سارق به محل می‌رسیدند.

وی با اشاره به اینکه این موسسه مالی و اعتباری نگهبان نداشته است، بیان کرد: طبق بازبینی دوربین‌های مداربسته مشخص شد که هنگام سرقت دو ارباب رجوع نیز در بانک حضور داشته‌اند و این فرد پس از ربودن مبلغی بیش از دو میلیون تومان از صحنه متواری می‌شود.

معاون دادستان در جرائم خاص و سرپرست ناحیه‌۴ دادسرای مشهد افزود: طبق بازبینی‌های صورت گرفته این احتمال وجود دارد که اسلحه به کار گرفته شده احتمالا تقلبی باشد که تحقیقات متخصصان اسلحه‌شناسی در این زمینه ادامه دارد.

وی با هشدار به موسسات مالی و اعتباری و بانک‌‌ها نسبت به در اختیار گرفتن نگهبان، تصریح کرد: وجود نگهبان در بانک موجب کاهش احتمال وقوع سرقت‌ها می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی