کد خبر : 73286
/ 20:59

عدس پلو، آخ جون!

نظر شما درخصوص اینکه عدس در طول چهار سال گذشته از ۴هزار تومان به ۸هزار تومان رسید، چیست؟

عدس پلو، آخ جون!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مهدی محمدی

نظر شما درخصوص اینکه عدس در طول چهار سال گذشته از ۴هزار تومان به ۸هزار تومان رسید، چیست؟

الف. وای؛ اینم شد زندگی؟ دیگه یک عدس پلوی ساده هم نمی‌تونیم بخوریم.

ب. خدا رو شکر دولتی داریم که عدس رو هم گرون کرد، تا دیگه نیازی نباشه ناهار درست کنم و می‌تونیم هر روز نون و ماست بخوریم.

ج. این خودش دستاورد بزرگی است و ما می‌توانیم عکس‌های گذشته‌مان که در میهمانی‌ها عدس پلو می‌خوردیم را در اینستاگراممان منتشر کنیم و مدعی شویم خیلی لاکچری زندگی می‌کنیم.

د. شاعر می‌فرماید: « عدس پلو، آخ جون؛ بخور و برو، آخ جون!»؛ البته مشخص نیست مخاطب شاعر از اینکه: «بخور و برو» چیست و این «برو» را به چه کسی گفته است؟

..........................................

 

چرا یارانه نجومی ندادین؟

نظر شما در خصوص آنکه در این روزهای انتخاباتی یارانه اقشار ضعیف جامعه سه‌برابر شده است، چیست؟

الف. وای؛ اینم شد زندگی؟ شما که زحمت کشیدین، چرا این‌قدر کم کشیدین؟ چرا یارانه نجومی ندادین؟

ب. خدا رو شکر دولتی داریم که با اینکه یارانه‌ها براش مصیبت عظمی است، اما شب انتخابات که می‌شه به یاد اقشار ضعیف جامعه می‌افته.

ج. یکی بهشون بگه: «داداش! داری اشتباه می‌زنی!»؛ شما ۳سال سعی کردی یارانه‌ها را حذف کنی، بعد یک شبه یارانه برخی‌ها را سه‌برابر کردی؟!

د. به نظر می‌رسد این آخر کاری پول قلبمه‌ای به دست دولت رسیده است. آن از سود سهام عدالت، این‌هم از سه برابرشدن یارانه‌ها!

..........................................

 

هر ایرانی دو سه تا شغل!

نظر شما درخصوص اینکه: «حسن روحانی از ایجاد حداقل ۲میلیون شغل در دولت گذشته خبر داد.» چیست؟

الف. وای؛ اینم شد زندگی؟ آخه چرا دولت این همه اشتغالزایی می‌کنه؟ شاید یک نفر حال و حوصله کار کردن نداشته باشه. با این همه شغلی که دولت ایجاد کرده همه باید سر کار برن و با این شدت اگه آمار اشتغالزایی ادامه پیدا کنه، لابد از چند وقت دیگه همه باید چند شغله هم بشن.

ب. خدا رو شکر ۲میلیون، ۲میلیون شغل ایجاد می‌شه؛ فقط نمی‌دونیم به ازای هر یک دونه شغلی که ایجاد می‌شه چند نفر بیکار می‌شن؟

ج. داداش! داری اشتباه می‌زنی! دولت یازدهم هنوز تبدیل به دولت گذشته نشده و دولت کنونی است! بالاخره منظور شما از ایجاد ۲میلیون شغل در دولت یازدهم هست یا دولت دهم؟

د. لابد همه این ۲میلیون شغل هم در همان صد روز ابتدایی دولت ایجاد شده است؟ با توجه به آنکه با این همه اشتغالزایی همه سر کار خواهند رفت، احتمالا شعار تبلیغاتی برخی در این دوره این باشد: «هر ایرانی، دو سه تا شغل!»

..........................................

 

بالاخره گلابی‌ها رسیدند!

نظر شما در خصوص اینکه رئیس سازمان خصوصی‌سازی از آغاز دریافت شماره حساب شبا از سوی مشمولان سهام عدالت خبر داد و گفت: «این شماره از نیمه‌شب سه‌شنبه هفته جاری قابل ثبت در سامانه است.» چیست؟

الف. وای؛ اینم شد زندگی؟ شوهرم دیگه سر کار نمی‌ره و می‌گه یارانه‌مون رو سه‌برابر می‌کنن و سود سهام عدالت بهمون می‌دن؛ دیگه چرا کار کنم؟ همش می‌شینه توی خونه و غر می‌زنه. خسته شدم!

ب. خدا رو شکر با این‌همه سودی که قرار هست بهمون بدن، دیگه نگران آینده بچه‌هام نیستم.

ج. گویا بالاخره آفتاب برجام به شکوفه‌های گلابی تابید و ابرها هم از خجالت درخت‌ها درآمدن و گلابی‌ها با نزدیک شدن به زمان انتخابات رسیدند!

د. با این سود سهام عدالت، حدود چند کیلو عدس می‌شه خرید؟!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی