کد خبر : 73304
/ 23:23
با دستور معاون دادستان مشهد و به علت رعایت‌نکردن بسته حفاظتی ابلاغ شده صورت گرفت؛

پلمب موسسه مالی و اعتباری در چمن ۸۹

موسسه مالی و اعتباری ثامن که چند روز پیش هدف سرقت مسلحانه قرار گرفت، به علت رعایت نکردن بسته حفاظتی بانک‌ها به دستور معاون دادستان مشهد پلمب شد.

پلمب موسسه مالی و اعتباری در چمن ۸۹

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: محمد‌جواد ابوعطا

روز یکشنبه درحالی یک سارق مسلح به یکی از شعب موسسه مالی و اعتباری ثامن در خیابان چمن۸۹ مشهد حمله کرد که به علت نبود نگهبان و همچنین رعایت نکردن نکات ایمنی توسط این موسسه، این سارق که کلاه کاسکت سفید رنگی بر سر داشت، با ربودن بیش از دو میلیون تومان وجه نقد موجود روی پیشخوان از صحنه متواری شد.

با حضور عوامل انتظامی در محل مشخص شد که مسئولان این بانک وقوع حادثه را دیر خبر داده‌اند که همین امر موجب شده تا سارق مسلح بتواند نقشه شوم خود را عملیاتی کند و از صحنه متواری شود.

با اعلام این سرقت و حضور عوامل قضایی و انتظامی در محل، تحقیقات آغاز شد که در ابتدا رعایت نکردت بسته حفاظتی ابلاغی به بانک‌ها از سوی مسئولان این موسسه بیش از پیش خودنمایی می‌کرد و همین سهل‌انگاری فرصت سوءاستفاده را به این سارق مسلح داده بود. معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد درباره جزئیات رسیدگی به پرونده این سرقت به خبرنگار ما گفت: پس از حضور در محل و آغاز تحقیقات مشخص شد که در این موسسه مالی و اعتباری بسته حفاظتی ابلاغ شده از ناحیه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لحاظ نشده است. حیدری افزود: با توجه به سهل‌انگاری مسئولان این شعبه در اجرای تمهیدات لازم جهت پیشگیری از وقوع جرم دستور پلمب این موسسه مالی و اعتباری صادر شد.

 

۲سرقت در دو روز

در سال۹۵‌ حتی یک سرقت مسلحانه از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در مشهد رخ نداد و با توجه به تدابیر اندیشیده شده درباره امنیت بانک‌ها با توجه به ابلاغ بسته حفاظتی این تصور وجود داشت که دیگر امکان بروز سرقت مسلحانه از بانک‌های مشهد وجود ندارد، تصوری که انقضای آن در روز شنبه و یکشنبه‌ای گذشته به سر آمد و سه سارق در ۲۴ساعت توانستند نقشه شوم سرقت از یک بانک و یک موسسه مالی و اعتباری را در مشهد عملیاتی کنند و بیش از ۱۲میلیون تومان بربایند، هر چند پلیس در جستجوی این سارقان است، اما این دو حرکت نشان داد که هنوز در حوزه بانکداری ضعف‌ها و سهل‌انگاری‌هایی وجود دارد که باید پیش از وقوع سرقت بعدی این چالش نیز مرتفع شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی