کد خبر : 73306
/ 22:01

رابطه‌ تلگرام و ذوب‌شدن یخ‌های قطب شمال

حق با وزیر ارتباطات است که می‌گویند: «استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی نسبت به شبکه‌های اجتماعی داخلی دوبرابر مصرف اینترنت دارد.»

رابطه‌ تلگرام و ذوب‌شدن یخ‌های قطب شمال

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

این‌قدر بابابرقی در گوش ما خواند که مصرف بی‌رویه کار خیلی بدیه، نتیجه‌اش این شد؟ حق با وزیر ارتباطات است که می‌گویند: «استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی نسبت به شبکه‌های اجتماعی داخلی دوبرابر مصرف اینترنت دارد.» نتایج حاصل شده:

نمردیم و بالاخره چشممان به تولیدات داخلی‌ای روشن شد که مصرفشان از مشابه خارجی کمتر است، کاش خودروسازان هم از شبکه‌های اجتماعی داخلی یاد بگیرند.

باید فرهنگ‌سازی شود تا استفاده از چت‌های تک‌سرنشین هم در شبکه‌های اجتماعی کاهش یابد و بیشتر مطالب در گروه‌ها به صورت عمومی رد و بدل شود که هم مصرف اینترنت مدیریت شود، هم به کاهش ترافیک کمک کند.

اصلا حالا که خوب دقت می‌کنیم با این تماس صوتی رایگان که شبکه‌های اجتماعی خارجی راه انداخته‌اند و این وضعیت مصرف ‌بی‌رویه‌ای که دارند، هم هوا آلوده‌تر می‌شود، هم یخ‌های قطب زودتر آب می‌شوند، هم مهاجرت لک‌لک‌ها به تأخیر می‌افتد و کل اکوسیستم منطقه تحت تأثیر قرار می‌گیرد! از فرداست که سازمان محیط زیست آلودگی‌هوا و ریزگرد‌ها را هم تقصیر تلگرام و شبکه‌های اجتماعی خارجی بیندازند.

..........................................

 

درد شیرین دندان!

با زحمات مسئولان و رونق اقتصادی که در کارت‌های بانکی‌مان موج می‌زند، امروزه درد دندان از آن دردهایی است که دیگر خیلی هم دردناک نیست و با درنظرگرفتن هزینه‌های درمان، یک جورهایی شیرینی خاص خود را هم دارد! ولی اگر کارد به استخوان رسید و رفتید دندان‌پزشکی نا شکری نکنید که «من وقتی حقوق چند ماهم را باید برای درست‌کردن یک دندان بدهم کمرم می‌شکند، این چه وضع گرونیه؟» بهتر است زاویه دیدتان را عوض کنید «از اینکه هنوز این‌قدر دندان تو دهانم دارم خوشحالم، خدا رو شکر که می‌تونم با پولی که می‌دم چرخ‌های این کلینیک دندان‌پزشکی رو بچرخونم!»

حق با رئیس شورای سرپرستی انجمن دندان‌پزشکان خراسان است که می‌گوید: «دندان‌پزشکی اتفاقا گرانی‌اش مقداری قابل‌توجیه است، چرا‌که گرانی این خدمات در راستای هزینه‌های جهانی است. مثلا دستمال کاغذی‌ای که برای قسمت خاصی از مطب تهیه می‌کنیم ٨ تا ١٠برابر دستمال معمولی قیمت می‌خورد!» طبق معمول گرانی تنها چیز ماست که در راستای جهانی‌ است. توصیه ما این است اگر به دندان‌پزشکی مراجعه کردید، سعی کنید حتی‌الامکان دستمال کاغذی برندارید، قبل از شروع درمان هم از دندان‌پزشک بخواهید منوی قیمت تمام وسایل را برای شما بیاورند که بتوانید غیرضروری‌ها را حذف کنید. یک انبردست و مقداری پنبه کافیست، بقیه‌اش سوسول بازیه!

..........................................

 

تقسیم کار از اون لحاظ

تقسیم کار چیز خوبیست، به همین خاطر جناب عارف، رئیس فراکسیون امید در مورد نامزدی آقای جهانگیری در کنار آقای روحانی گفت: «ما تصمیم گرفتیم به‌جز آقای روحانی نامزد دیگری در انتخابات داشته باشیم که آقای جهانگیری هم قبول کردند. این دو قطعا در یک گروه هستند و در مناظره‌ها تقسیم کار می‌کنند.» نمونه‌های 

تقسیم کار:

همان‌طور که قبلا جناب حافظ ترکیب را چیده است: «مژگان تو تا تیغ جهانگیر برآورد / بس کشته دل زنده که بر یک دگر افتاد» در مناظرات جناب جهانگیری در خط حمله بازی کنند و مسئولیت قلع و قمع حریفان و «بگم بگم» را به عهده بگیرند، جناب روحانی هم در خط دفاع باشند و زحمت «من نگفتم» را به عهده بگیرند.

بیان تمثیلی کارهای انجام شده (علی برکته‌ا...) را جناب روحانی انجام می‌دهند و ارجاع‌دادن رکود، حقوق‌های نجومی، بیکاری و سایر مشکلات به دولت‌های گذشته را هم جناب جهانگیری به عهده می‌گیرند.

نکته مهم اینکه چون رئیس جمهور و معاون اولش هر دو هم‌زمان در مناظرات حاضر هستند، برای آنکه خللی در اداره کشور پیش نیاید، نوبت به صحبت هر کدام که رسید، دیگری می‌تواند از طریق پیامک و شبکه‌های اجتماعی کشور را اداره کند!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی